Nové opatření o covidu v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
17.11.21 16:03

Nové opatření o covidu v těhotenství

Zdravím, chtěla bych se zeptat budoucích maminek co ještě nejsou očkované z důvodu těhotenství, jestli se na nás vztahují nová opatření že neočkovaní nebudou smět do restaurací atd. Protože co vím tak se nikde nikdo o těhotných nezmiňuje, ale já se zatím očkovat nechci z důvodu že nevím co by to mohlo malýmu udělat a ani sem nikde neviděla že by to těhotným doporučovali ani lékaři ani nikdo.. Chápu že někdo může mít názor, že mám sedět doma a nikam nechodit, ale zase nejsem úplně člověk kterýho by to bavilo pořád a občas si rádi s přítelem zajdem do kina nebo tak podobně.. Dokud tolerovali testy tak sem to brala ale ty chtějí teď zrušit. A proto mě zajímá jestli už tu není někdo kdo si třeba u lékaře zjišťoval, jestli je možné dostat nějaké potvrzení nebo aspoň něco nějaké info? Moc děkuju za každou radu i neradu😁 přeji zatím hezky zbytek dne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12025
17.11.21 16:05

Ne, žádná výjimka pro těhotny není. Můžeš být nakazena a roznaset to jako všichni ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26365
17.11.21 16:06

Ano, opatření platí i pro tehotne. Očkovaná nejsi, těhotenství není kontraindikace, takže smůla no. Taky jsem těhotná a očkovat sem se nenechala, tak holt budu sedět doma no, což teda stejně dělám celou dobu. Jedine co mi štve, že přijdu o zápasy syna, doteď se tam rodiče/diváci prokazovali testem, teď už me tam nepustí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
17.11.21 16:09

Chod tam, kde to nechcou. A věř že když budeš zjišťovat, zjistíš že každý druhý podnik to nekontroluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
17.11.21 16:09

Zadnou vyjimku pro vstup do kina apod tehotne nemaji, ani nedostavaji od dr zadne potvrzeni, ze se ockovat nemuzou, takze smula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.11.21 16:12

@JancaS84 nemluvím o tom že bych nemohla nic roznášet neměla sem problém s testováním a jde mi o to že do teď to stačilo i očkovaný to můžou v klidu roznášet takže jako o tom to moc není. Já nemám problém se pak nechat očkovat po porodu ale jde mi o to ze teď se prostě ani nedoporučuje těhotným očkování protože nikdo neví jestli to může dítěti uškodit nebo ne. Tak proto sem se ptala na to že by nám zatím stačilo se testovat po dobu těhotenství ale ok myslela sem si že to nikoho nezajímá něčí těhotenství 😅 takže dekuju za názor 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18524
17.11.21 16:12

@Sarah4334 Zrovna jako tehotna by ses mistum s vetsi kumulaci lidi mela vyhybat. Takze ti to vadit vlastne nemusi. Nechces to prece od nekoho chytit, ze ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
17.11.21 16:13

Za a ano tehotny nemaji vyjimku a za B) pises blbosti… vsude se pise, ze i tehotny se muzou nechat ockovat a hodne lekaru prave doporucuju tehotnym aby se oockovali aby prave to maly mimino ochranily tema vzniklyma protilatkama.

https://koronavirus.mzcr.cz/…ni-covid-19/
https://gynclin.cz/…-ano-nebo-ne
https://www.irozhlas.cz/…09040947_aur
https://www.seznamzpravy.cz/…ahaji-172411

V tehotenstvi by se mely nechat preockovat zeny i na cerny kasel a tetanus jelikoz i tim ochrani svoje dite. I to mi uz i muj gynekolog doporucoval (ikdyz tehotna jeste nejsem ani jsem nebyla). Aneb jeden z mytu o ockovani, ze se nemuze ockovat v tehotenstvisnad padne.. ne neni to fakt prekazka a ve vysledku to pro to dite je dobry, ze uz ma protilatky jeste v tele matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
17.11.21 16:14

@Sarah4334 Asi budeš muset holt sedět doma, a nikam nechodit. Na výběr moc nemáš. Žádné vyjímky pro těhotné nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
17.11.21 16:15

Jakoze by bricho bylo klicem do sveta? Co ja vim, ockovani je lekari pro tehotne doporuceno uz i oficiálně nejaky ten pátek, takže tady mas informace mylne. Mnohem rizikovejsi je pripadna nakaza v těhotenství, nez vakcina.
Kdyz jej podstoupit nechceš, tak pak vazne sedet doma no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
17.11.21 16:16
@Sarah4334 píše:
@JancaS84 nemluvím o tom že bych nemohla nic roznášet neměla sem problém s testováním a jde mi o to že do teď to stačilo i očkovaný to můžou v klidu roznášet takže jako o tom to moc není. Já nemám problém se pak nechat očkovat po porodu ale jde mi o to ze teď se prostě ani nedoporučuje těhotným očkování protože nikdo neví jestli to může dítěti uškodit nebo ne.Tak proto sem se ptala na to že by nám zatím stačilo se testovat po dobu těhotenství ale ok myslela sem si že to nikoho nezajímá něčí těhotenství 😅 takže dekuju za názor 😁

Zdroj?? Dva roky asi těhotná nejsi že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.11.21 16:16

@Leenvecka nemyslím si že píšu blbosti protože každéj má na to upřímně jinej názor co se tohodle týče.. Mě to zas nikdo nedoporučuje moc a já si tím taky jistá nejsem a ani na to se moje otázka úplně nevztahovala takže dekuju za odpověď že výjimka není a to mi stačí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
17.11.21 16:18

@arinecka to jsem chtěla zjistit dekuju za odpověď :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
17.11.21 16:18
@Sarah4334 píše:
@JancaS84 nemluvím o tom že bych nemohla nic roznášet neměla sem problém s testováním a jde mi o to že do teď to stačilo i očkovaný to můžou v klidu roznášet takže jako o tom to moc není. Já nemám problém se pak nechat očkovat po porodu ale jde mi o to ze teď se prostě ani nedoporučuje těhotným očkování protože nikdo neví jestli to může dítěti uškodit nebo ne. Tak proto sem se ptala na to že by nám zatím stačilo se testovat po dobu těhotenství ale ok myslela sem si že to nikoho nezajímá něčí těhotenství 😅 takže dekuju za názor 😁

Prosim te, holka nestastna, kde beres informace? 8o
Vis kolik tehotnych na svete už ockovano bylo? Ockovani je tehotnym po 1. trimestru silne doporucovano. Hlavně kvuli tomu, ze ty jako tehotna jsi ve větším riziku pro tezky prubeh infekce a taky covid infekce v těhotenství muze primo ohrozit plod kvuli zvysenemu riziku tvorby srazenin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
17.11.21 16:21
@Sarah4334 píše:
@Leenvecka nemyslím si že píšu blbosti protože každéj má na to upřímně jinej názor co se tohodle týče.. Mě to zas nikdo nedoporučuje moc a já si tím taky jistá nejsem a ani na to se moje otázka úplně nevztahovala takže dekuju za odpověď že výjimka není a to mi stačí :palec:

Lekari, vedecke a odborne společnosti na to maji stejny názor :lol: po celem světě. Ale mas pravdu, konspiratori na to maji názor zcela jiny. Takze mi prosim rekni, kdo konkretne ti to tedy nedoporucil? 8o
Jo a udelej to rozhodnuti se neockovat aspon informovane a zjisti si rizika pro tebe i plod s tezsim prubehem covidu. Pak se ockovat pujdes, nebo budes rada sedet doma, at to nechytnes. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat