Nové potraviny a celkově jídelníček do roka

29.6.15 10:40

Nové potraviny do roku a celkově jídelníček

Zdravím maminky.
Trošku bych chtěla nahlédnout, jak to vypadá u vás doma s jídlem.
Nejsem si jistá, zda dělám vše správně.
V prvé řadě, my nemůžeme mléčné výrobky, není to jisté, ale možná máme intoleranci laktózy (byly kyselé stoličky).

1. Dcerka má 9 a půl měsíce a spoustu věcí jsme ještě nevyzkoušely, nemáme vyzkoušené nic mléčného a několik druhů zeleniny a ovoce. Mám právě obavy, jestli není špatně, když dítě do roka nevyzkouší toho mnoho. Někde jsem četla, že je třeba tělo zvykat a do roka by mělo vyzkoušet co nejvíce jídel. U nás to tak určitě nebude a chtěla bych vědět, jestli nejsme jediní, kteří toho moc nevyzkoušeli a taky jestli je tu někdo, kdo do roka taky nezařadil žádné mléčné výrobky.

2. Jak děláte oběd? Já dělám stále zeleninové kaše s masem. Prostě uvařím v páře několik druhů různé zeleniny, uvařím k tomu maso a mixnu to dohromady. Toto má každý den, jen měním brambory za rýži nebo těstoviny a druhy zeleniny a druhy masa, ale výsledek je stejný kaše zeleniny s masem. Polévky nedělám, protože mi přijde, že to je totéž, jen s více vody a tím pádem by snědla i méně zeleniny, tak mi přijde ta kaše výživnější. Děláte to taky tak některá?

3. kolik UM vám dítko vypije za 24hodin? Já kojím, ale týden se mi už mléko netvoří, takže budeme přecházet na UM, které mi mimochodem nechce pít :-( takže jestli někdo máte rady i v tomhletom, budu moc ráda. A nevím, kolik by ho za ten den a večer měla vypít.

Omlouvám se za dlouhý dotaz, ale toto mi už delší dobu leží v hlavě, díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20677
29.6.15 11:19

Moje se v roce vlastně jen kojila. Nežer to tak ;) Pak začala jíst normální méně kořeněné jídlo na kousky. UM jí cpát nemusíš, vápník se dá dohnat i jinak. Např. luštěniny, tvrdé sýry a tak. A ty kyselé stoličky znamená co? Malá je měla taky pořád a nikdo o žádné intoleranci nemluvil. Já měla normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
29.6.15 11:23

Ahoj, nám bylo minulý týden 9 měsíců, zkouším mu dávat vše kromě tvarohu, ale u nás je problém to, že je nejedlík a moc toho nesní. Maso nedělám na páře, ale normálně ho peču se zeleninou v troubě a jediný čeho mi sní víc je maso, který je upečený na základu od svíčkové, je to ve sklenici naložená kořenová zelenina, jmenuje se to halalí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23958
29.6.15 12:45

Obed delam v parnim hrnci. Snazim se jen rozstouchat vidlickou a maso na pidi kousky, aby si zvyknul uz zvykat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
29.6.15 12:51

http://www.mamila.sk/…e-a/prikrmy/ tato „organizace“ vzdělává LP u nás a na slovensku a je brána za nejlepší zdroj informací ohledně kojení u nás a na slovensku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama