Reklama

Nové schéma Hexa a Prevenar 13 - již rozočkovaný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Carolin14
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 12:32
Nové schéma Hexa a Prevenar 13 - již rozockovany

Rada bych se zeptala ostatních maminek. Jsme naockovany po dvou dávkách Hexy a Prevenaru. Zatím schéma 3+1. Řeší se, ze je nové schéma 2+1, ale pediatr mi oznámil, ze rozockovanych děti se to netýká. Kamarádce doktorka zas nabídla být jsou taktéž stejně stary a rozockovany, ze můžou mít schéma 2+1. Jak to mate prosím vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 06.12.17 12:36

My jsme meli prvni hexu minuly tyden a dr souhlasil s 2+1

Avrun
Extra třída :D 12225 příspěvků 06.12.17 12:40

Já mám syna rozočkovaného ve 2+1. Začali jsme až v 10ti měsících, třetí dávka ho čeká na jaře. Ono u vás záleží, jaké máte mezi jednotlivými dávkami rozestupy - někdy na 2+1přejít lze, někdy bohužel.

Carolin14
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 12:42

@Avrun AHojky, děkuji za odpověď. Začali jsme hexou ve 4m. A pak očkováni co tři týdny.

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 06.12.17 12:51

Taky zrovna řeším obdobný případ. Dítko 23m. - očkování v 15m Priorixem, po starém má být druhá dávka zhruba do 2 let věku (21- 24/28m). A od 1.1.18 druhá dávka mezi 5. a 6. rokem věku. Dr. chce očkovat podle starého, pokud je zdravý.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 06.12.17 12:56

Tak asi závisí, kolik těch dávek má. Pokud má jen jednu a chceš 2+1, tak není problém. Pokud má 2, tak závisí, jak daleko byly od sebe. Pokud víc než 2 měsíce, tak taky lze 2+1. Pokud méně, tak 3+1. Pokud má 3, tak taky musíš 3+1. Pokud 2+1 lze, tak si o něj řekni a přinejhorším doktor od tebe bude chtít podepsat papír, že si to tak chtěla.

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 06.12.17 13:07

Ice79 Řešila jsem přesně to samé před 3 týdny. Hlavně sestřička se mě snažila udolat, že rozočkované děti jedou podle starého kalendáře. Trvala jsem na svém.

Poukazovala jsem na epidemii příušnic v minulých letech. A jaké následky to může mít na kluky.

Nakonec mi dala doktorka podepsat papír, že si přeji očkovat podle nového očkovacího schématu.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 06.12.17 13:15
@Ice79 píše:
Taky zrovna řeším obdobný případ. Dítko 23m. - očkování v 15m Priorixem, po starém má být druhá dávka zhruba do 2 let věku (21- 24/28m). A od 1.1.18 druhá dávka mezi 5. a 6. rokem věku. Dr. chce očkovat podle starého, pokud je zdravý.

A jak chceš očkovat ty? To je směrodatné… Osobně bych očkovala dle nového… :kytka:

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 06.12.17 13:19
@Carolin14 píše:
Rada bych se zeptala ostatních maminek. Jsme naockovany po dvou dávkách Hexy a Prevenaru. Zatím schéma 3+1. Řeší se, ze je nové schéma 2+1, ale pediatr mi oznámil, ze rozockovanych děti se to netýká. Kamarádce doktorka zas nabídla být jsou taktéž stejně stary a rozockovany, ze můžou mít schéma 2+1. Jak to mate prosím vy?

Záleží v jakém intervalu máte rozockovano… Na schéma 2+1 by měla být mezi 1 a 2 dávkou mezera min 2 měsíce ( v poslední době jsem četla i o menší). Tam by ale asi bylo dobré získat vyjádření odborníka, zda se může přejít na schéma 2+1… Např. očkovací centrum Brno, Motol…myslím, že by mělo stačit napsat mail… ;)

Carolin14
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 13:35

@MarieP super, díky moc. Určitě tam zkusím napsat :kytka:

Avrun
Extra třída :D 12225 příspěvků 06.12.17 13:47

@Carolin14 3 týdny? No já žiju v domnění, že je tam vždy minimálně měsíční rozestup 8o a s tím měsícem jde právě o schéma 3+1. U hexy 2+1 jsou rozestupy tyto: mezi první a druhou 2-6 měsíců, mezi druhou a třetí 6-12 měsíců.

@Ice79 jj, pokud má jen jednu dávku priorixu, tak si ten „odklad“ na předškolní věk vydupej ;) Já budu zas řešit odklad první dávky. pediatru jsem na to už upozorňovala, tak snad se na to psychicky připraví :mrgreen: on totiž synek v těch 18ti měsících, do kdy by měl dle nové vyhlášky dostat první priorix, dostane nejdřív 3.hexu…takže i tak tam musí být pauza a navrhovaný měsíc mě přijde děsně málo.

Avrun
Extra třída :D 12225 příspěvků 06.12.17 13:49

@Carolin14 Lze napsat i na vakciny.net, odpovídá Dr. Petráš. Ale bacha, zdarma je jen jeden dotaz za půl roku :mrgreen:

Carolin14
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 13:50

@Avrun skvělý, díky moc za vysvětlení. Teď dokonce kvůli svátkum jdeme po 14 dnech :roll: chtěla jsem zjistit, zda to jde či ne, rada bych ji ušetřila aspoň od jednoho očkováni navíc, ale bohužel. Každopádně moc dekuju :andel: :kytka:

Avrun
Extra třída :D 12225 příspěvků 06.12.17 13:58

@Carolin14 Po 14 dnech? Já se přiznám, že do toho bych nešla teda. Navíc mi to přijde dost ujeté…to snad ani nejde :think: Zkus dohledat příbalový leták od vaší vakcíny. Asi bych zkusila zjistit nějaké informace: Mezi jednotlivými dávkami je prostor pro případ, kdy by dítě nebylo zdravé a očkovat se nemohlo, takže svátky pro mě nejsou argument. Není nutné očkovat v té spodní hranici ;)

Carolin14
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 14:05

@Avrun no, upřímně s tebou musím souhlasit. Taky se mi to nezdá. Navíc jsem teď nastydla, takže o důvod víc to opravdu posunout.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >