Nové silikonové lžičky smrdí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mellam
Nováček 7 příspěvků 15.07.19 18:27
Nové silikonové lžičky smrdí

Koupila jsem první lžičky ze silikonu od Babymoov. Bohužel po omytí mycím prostředkem (jak bylo řečeno v přiloženém návodu) stále výrazně zapáchají. Těžko popsat takový štiplavý zápach laciného plastu. Bylo koupeno na jednom známém e-shopu lékárny.

Nesmí se na ně používat intenzivní chemie. Máte nápad, jak je toho zápachu zbavit?

Obávám se, že synáček by si takhle na své první mrkvičce nepochutnal… :zed:

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 15.07.19 19:08

Vyvarit v horke vode?

Zkai
Ukecaná baba ;) 2128 příspěvků 35 inzerátů 15.07.19 19:29
@Verun83 píše:
Vyvarit v horke vode?

S octem?

Mellam
Nováček 7 příspěvků 15.07.19 19:33

Je to divné, ačkoli silikonové, nesmí se mýt houbickou, vyvářet, davat do mikrovlnky… podezrelé, že?
Zápach připomíná zahřáté kabely od počítače… bodejť ne, na obale jsem našla že kromě silikonu je tam PBT… což je polybutylene-tereftalát.
Nemůžu si představit, že bych dávala tuhle lžičku do teplého jidla, nebo jí krmila miminko!

Mellam
Nováček 7 příspěvků 15.07.19 19:35

(lžička letěla do koše.) :cert:

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 15.07.19 20:04
@Mellam píše:
(lžička letěla do koše.) :cert:

Dobřes udělala, silikon by neměl být cítit. Tohle byl nějaký odpad buď z Číny, nebo Polska.

Zkai
Ukecaná baba ;) 2128 příspěvků 35 inzerátů 15.07.19 20:07
@Zumpa píše:
Dobřes udělala, silikon by neměl být cítit. Tohle byl nějaký odpad buď z Číny, nebo Polska.

Měla jsem silikonový příbor i z Číny, i z Polska a všechno co přežilo sterilizator fungovalo a ani nesmrdělo. Dítě zatím žije.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 15.07.19 20:11

@Zkai Jak jsem řekl - siliokon by neměl být cítit. Pokud nebyl, je to asi OK. I z Číny. :)

Váš příspěvek
Reklama