Nové těhotenství po potratech

533
12.5.21 00:50

Nové těhotenství po potratech

Ahoj, nejste někdo náhodou v podobné situaci, že byste zjistily, že jste těhotné (a měly za sebou už jeden či více potratů)?

Jsem teď teprve pátý týden (4+3), takže je to opravdu velmi brzo a možná tu ve skupince “těhotenství” dlouho nebudu. Ale snažím se být pozitivní a rada bych s někým řešila témata jak se cítíte. V těch “běžných skupinkách” mi přijde, že jsou všichni extrémně pozitivní a nerada bych jim kazila náladu svými dotazy jako

• “Co všechno děláte pro to, aby to těhotenství vyšlo?”
  • “Jak se nebát a nepanikařit z první kontroly?”
  • “Není lepší na to teď první týdny raději vůbec nemyslet a snažit se soustředit třeba na práci?” atd.

Na krevní test chci jít zítra a kontrola… no, náhodou jsem objednána k jednomu doktorovi příští čtvrtek, tak si termín nechávám. Asi je to brzo, ale třeba alespoň může vyloučit některé negativní možnosti.

Jinak těhotenství je to pro mě čtvrté (minulá tři zatím neúspěšně), takže se dost bojím teď toho začátku. Předloni to skončilo samo v 6 týdnu a loni se zjistil problém na první kontrole v 7 týdnu. Pokaždé z jiného důvodu, podle doktorky mám prostě jen fakt smůlu a nemělo by se to opakovat.

Když byste si chtěly někdo povídat / měly tipy k mám dotazům či dotazy jiné, tak budu ráda. :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7535
12.5.21 01:57

@Thea42 mam za sebou SP v 6tt, pak ZT v 17tt. Nakonec se nam narodila zdrava dcerka, ma skoro 3 :srdce: nyni jsem znovu tehotna a uz se blizime zdarne konci (dokonce dvojcatka) :srdce: :srdce: Bohuzel co se strachem neporadim, protoze nervy to byly a jsou od zacatku do konce. Dokud v ruce nedrzim sve zdrave dite, stat se muze proste cokoli. Proto ani nikdy neblahopreju predem (maximalne preju hooodne stesti), nemam to rada. Az se miminko/a narodi, je dle meho na case blahoprat. Uplne chapu tvuj strach, ale takto uplne v zacatku se s tim nic vetsinou delat neda, obzvlast pokud je tehotenstvi spatne zalozene.

Samozrejme pokud se to delo takto opakovane, dr te muze poslat na genetiku, imunologii,… na vysetreni. Mne treba ta ma po tom ZT v 17tt i s manzelem vypsala zadanku a pro jistotu nas tam poslala (na genetiku). Na nic se neprislo ani u jednoho nastesti. Ale ono to muze byt cokoli, staci spatna srazlivost krve,…to se pak musi resit no.

Moc na tebe myslim a drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6645
12.5.21 05:57

Ono by stacilo se netestovat tak silene brzo. Tehotenstvi v zacatku pokud nemas opravdu zdravotní problem stejne nicim nepodporis. Jestli mas ale za sebou tři potraty, už bych to řešila vyšetřením. Mám pocit že to lekari resi po dvou potratech, a že ti rekla doktorka že máš smůlu? To snad nemyslí vazne. Uvazuj o zmene lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
12.5.21 06:14

Můj názor je ten, že už jste to spolu s doktorkou měli začít řešit. Každý další potrat a případná revize je pro tělo zásah a opravdu nejde o smůlu. Když už je jich více v řadě, nejspíš tam bude nějaký problém. Vím o čem mluvím. Mám za sebou tři a až po léčbě jsem děti donosila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
12.5.21 06:14

Ja se tedy taky přidávam s těmi doktory, řekli mi, že to byly bohužel,,hloupé nahody" ( 2 ZT, 10tt a 11tt) a že se to většinou neopakuje. Ja si hloupou náhodu tedy představuji jinak :? Teď jsem 15+4tt, ale že bych si to užívala - bohužel to nejde..:roll: strach převládá nad radostí. Nikdo kromě rodiny to neví a chci, aby to tak i zůstalo. Dokonce na screeningu mi doktoroka řekla pohlaví- holčička. Ještě jsem pozitivni na preeklampsii, tak beru prášky na ředění krve. Rada bych už věřila, že to bude jiné, ale ty pochybnosti tam jsou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
12.5.21 06:31
@Kukacka123 píše:
@Thea42 mam za sebou SP v 6tt, pak ZT v 17tt. Nakonec se nam narodila zdrava dcerka, ma skoro 3 :srdce: nyni jsem znovu tehotna a uz se blizime zdarne konci (dokonce dvojcatka) :srdce: :srdce: Bohuzel co se strachem neporadim, protoze nervy to byly a jsou od zacatku do konce. Dokud v ruce nedrzim sve zdrave dite, stat se muze proste cokoli. Proto ani nikdy neblahopreju predem (maximalne preju hooodne stesti), nemam to rada. Az se miminko/a narodi, je dle meho na case blahoprat. Uplne chapu tvuj strach, ale takto uplne v zacatku se s tim nic vetsinou delat neda, obzvlast pokud je tehotenstvi spatne zalozene.

Samozrejme pokud se to delo takto opakovane, dr te muze poslat na genetiku, imunologii,… na vysetreni. Mne treba ta ma po tom ZT v 17tt i s manzelem vypsala zadanku a pro jistotu nas tam poslala (na genetiku). Na nic se neprislo ani u jednoho nastesti. Ale ono to muze byt cokoli, staci spatna srazlivost krve,…to se pak musi resit no.

Moc na tebe myslim a drzim palce :hug:

Ahoj. Mohu se na jednu otázku? Měla jsi nějaké priznaky, že bylo v 17 tt něco špatně? Myslím jako vymizení příznaků- bolest prsou atd? Já mám jít 20.5 na další kontrolu a budu taky 17 tt a bojím se jak čert krize, aby zase něco nebylo špatně. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
12.5.21 06:40
@Bleire píše:
Ahoj. Mohu se na jednu otázku? Měla jsi nějaké priznaky, že bylo v 17 tt něco špatně? Myslím jako vymizení příznaků- bolest prsou atd? Já mám jít 20.5 na další kontrolu a budu taky 17 tt a bojím se jak čert krize, aby zase něco nebylo špatně. :,(

Ja bohuzel uz mela ne moc pekny utz z 1. screeningu - vysoke NT, otok plodu. Hned dalsi den me hnali na odber klku, kde byly vysledky na 3× a vse v poradku…otok zacal opadat a my meli velkou nadeji. Bohuzel v 17tt bez srdecni akce. Ale jak pisu - bylo tam neco spatne uz od screeningu. Pokud jsi mela vse v poradku, nemej strach :hug: samozrejme stat se muze kdykoli cokoli, ja mela pak strach cele dalsi tehotenstvi, klepala jsem se jak ratlik pred kazdou kontrolou…a dcerka je zdrava :srdce: ted to bylo to same, jen ted ke konci jsem malicko klidnejsi. Ale nejklidnejsi budu, az budou miminka venku.

Jinak ja priznaky nemela v tom tehotenstvi vubec zadne, takze me nemelo co vymizet.

Drzim palce, at je vse jen dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
12.5.21 06:45
@mackA159 píše:
Ono by stacilo se netestovat tak silene brzo. Tehotenstvi v zacatku pokud nemas opravdu zdravotní problem stejne nicim nepodporis. Jestli mas ale za sebou tři potraty, už bych to řešila vyšetřením. Mám pocit že to lekari resi po dvou potratech, a že ti rekla doktorka že máš smůlu? To snad nemyslí vazne. Uvazuj o zmene lekare.

Co ti prijde jako testovani strasne brzo? Pokud vim, tak nikde nepise, ze testovala pred vynechanim ms a bezprostředně po vynechani je to snad naprosto normalni ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
12.5.21 06:54
@Kukacka123 píše:
Ja bohuzel uz mela ne moc pekny utz z 1. screeningu - vysoke NT, otok plodu. Hned dalsi den me hnali na odber klku, kde byly vysledky na 3× a vse v poradku…otok zacal opadat a my meli velkou nadeji. Bohuzel v 17tt bez srdecni akce. Ale jak pisu - bylo tam neco spatne uz od screeningu. Pokud jsi mela vse v poradku, nemej strach :hug: samozrejme stat se muze kdykoli cokoli, ja mela pak strach cele dalsi tehotenstvi, klepala jsem se jak ratlik pred kazdou kontrolou…a dcerka je zdrava :srdce: ted to bylo to same, jen ted ke konci jsem malicko klidnejsi. Ale nejklidnejsi budu, az budou miminka venku.

Jinak ja priznaky nemela v tom tehotenstvi vubec zadne, takze me nemelo co vymizet.

Drzim palce, at je vse jen dobre :hug:

Dekuji moc za odpověď. ;) Na screeningu vse v pořádku a doktorka říkala, že se jí prcek líbí a velikostně vse odpovídá :srdce: akorat ta pozitivní preeklampsie. Na genetice a hematologii jinak vse naprosto v pořádku. :nevim: me tedy poboliva podbříšek- ne porad ale aspoň 3 krát za den se ozve a o prsou ani nemluvím :think: u těch předešlých ZT tyto příznaky úplně vymizely. Ale jak píšeš, stat se může cokoliv a bohuzel to člověk neovlivní :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
12.5.21 06:59
@Bleire píše:
Dekuji moc za odpověď. ;) Na screeningu vse v pořádku a doktorka říkala, že se jí prcek líbí a velikostně vse odpovídá :srdce: akorat ta pozitivní preeklampsie. Na genetice a hematologii jinak vse naprosto v pořádku. :nevim: me tedy poboliva podbříšek- ne porad ale aspoň 3 krát za den se ozve a o prsou ani nemluvím :think: u těch předešlých ZT tyto příznaky úplně vymizely. Ale jak píšeš, stat se může cokoliv a bohuzel to člověk neovlivní :?

Tak screening v poradku, super :hug: snaz se myslet pozitivne…vim, ze se to lehce rika, tezko provede, mam to stejne. Moc moc drzim palce :hug:

Jinak co se tyce priznaku, mne treba prsa nejak vyrazne nebolely u zadneho tehotenstvi. Jak treba holky pisou, ze se jich nemuzou teknout, to jsem nikdy nemela. S dcerou mi teda bylo spatne, ale to kolem 13tt ustoupilo a bylo mi dobre. Ted mne zas braly od zacatku zada a o neco lehci nevolnosti, ktery sly zajidat nastesti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
12.5.21 07:13
@Kukacka123 píše:
Tak screening v poradku, super :hug: snaz se myslet pozitivne…vim, ze se to lehce rika, tezko provede, mam to stejne. Moc moc drzim palce :hug:Jinak co se tyce priznaku, mne treba prsa nejak vyrazne nebolely u zadneho tehotenstvi. Jak treba holky pisou, ze se jich nemuzou teknout, to jsem nikdy nemela. S dcerou mi teda bylo spatne, ale to kolem 13tt ustoupilo a bylo mi dobre. Ted mne zas braly od zacatku zada a o neco lehci nevolnosti, ktery sly zajidat nastesti :lol:

Budu se snažit ikdyz je to psychicky strašně náročný. To co člověk si myslel, že zapomněl a vytesnil z hlavy, tak se ti hned tak vybaví jako by to bylo včera :,(
Nevolnosti uz nejsou ale porad nemam na nic chuť- 4 kg uz dole. No a ty prsa jsou katastrofa. Připadám si jako když mám silikony a sprcha je pro mě horor :think: ale na jednu stranu jsem za to vse ráda, protože si říkám, ze je snad vše. v pořádku ( nebo se tim aspon uklidňuji). Tobe přeji hlavně zdravíčko a moc si užij dětí :srdce: vždycky jsem chtěla 3 děti a ted budu ráda za to jedno :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17213
12.5.21 07:15

Aktuálně jsem těhotná po 7. Doma mam jen jedno dítě.
Sp a biochemek do 7-8tt a jedno zt ve 12-13tt pri screeningu.
Cely první trimestr jsem to brala tak, že nic neni jisté a těhotenství jsem vubec nevenovala pozornost. Věděl to jen manžel a i ten to bral dost s rezervou.
Pro to aby to vyšlo jsem nedělala vubec nic. Kdyz je to ok, vyjde to, kdyz ne, nevyjde to.
Bála jsem se na všechny kontroly až do prvního screeningu, po zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
12.5.21 07:17

Hele, ten strach tam bude pořád.. Když jsem byla těhotná asi cca po 8, a všechny pokusy předtím neúspěšné, něco se zlomilo a začala jsem to brát čistě pragmaticky, hop nebo trop. A přestala jsem se stresovat.. Ale předcházely tomu hrozne nervy a stresy. Určitě bych zašla k dr na testy, zjistit, co bylo příčinou předchozích nezdaru, pak bych se k dr objednávala na později cca 8 tt :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
12.5.21 07:53

@mackA159 Já si úplně nemyslím, že dělat si test 1-2 dny po vynechání menstruace test “tak šíleně brzo”. Tento měsíc jsem to popravdě vůbec neřešila a nesledovala. Test jsem si dělala proto, že jsem začala cítit nevolnosti.

Nechtěla jsem to vypisovat román, ale teď chápu, ze jak jsem to napsala, tak to zní, ze na to doktorka kašlale. Doktory jsem změnila a tahle je naopak dobrá. Prošla jsem teď zimě všemi možnými vyšetřeními (endokrinologie, hematologie, atd). Problémy, na které přišly se řeší. Což je mimochodem důvod, proč jsem to potřebovala vědět, neboť si musím ředit krev kvůli genetickým mutacím a riziku trombózy. Spíše jsem to myslela tak, že se příčina 2 že 3 potratu a byly to důvody, co se stávají velmi výjimečně (cca v 1 - 3% těhotenství).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
12.5.21 08:57

Testovat po vynechané ms je fajn - člověk může trochu upravit své chování, třeba se přestat tak nalejvat kávou nebo odložit pětikilové činky a intenzivní posilování břišních svalů. A alkohol atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat