Nové těhotenství po potratu v 22tt+revize

Anonymní
21.9.20 07:43

Kdy zkusit nové těhotenství po potratu v 22tt+revize

Dobré ráno, mám takový specifický dotaz či prosbu. Do minulého pondělí jsme čekali zdravého chlapečka, vše se rázem změnilo na 2.screeningu, kde nám zjistili VVV srdíčka a hned jsem šla na plodovku, kde se navíc potvrdil Downův syndrom. Rozhodli jsme se pro ukončení těhotenství a já v pátek porodila-potratila. O tom jaká je to bolest asi nemusím ani psát…

Teď k té prosbě na ženy, které si prošly podobnou situaci… za jak dlouho jste znovu otěhotněly a jak toto těhotenství dopadlo? Vím, ze jsou tu i ženy s potratem v nižším tt, prosím o reakce spíše ženy v podobném tt jako jsem byla já. Díky moc za reakce a omlouvám se za anonym. Je to stále příliš citlivé :,(

Příspěvek upraven 29.09.20 v 16:53

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17026
21.9.20 07:48

Stalo se mi to samé v 21tt. Na další snažení jsme čekali půl roku, potřebovala jsem se dát do pořádku fyzicky i psychicky. Otěhotněla jsem až po třech letech, ale u mě byl problém s vaječníky. Paradoxně první těhotenství vyšlo napoprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
21.9.20 07:54

Taky by mě zajímalo…je mi moc líto, co se ti stalo, je nás hodně, holky. Já v červenci v 17 tt konec. Z ničeho nic. Čekáme na výsledky z pitvy. Prý to někdy trvá až půl roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3015
21.9.20 07:58

Taky jsme přišli o holčičku ve 23.tt kvůli VVV srdce :,( bylo to v Květnu 2018. Začali jsme se snažit hned po šestinedeli. Podařilo se mi otěhotnět až po roce od ztráty a teď tu kojim naši zdravou 4mesiční dceru :srdce: těhotenství po zdravotní stránce bylo bezproblémové, psychicky bylo neskutečně náročné :(
Drz se a hodně sil.
Kdybys chtěla, vyhledej si tu skupinu Prazdna náruč, je nás tam spousta, které jsme přišly o miminko v různých fázích těhotenství, holky vždy dokáží podpořit slovem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55723
21.9.20 08:52

Přišla jsem o miminko v 18 týdnu. Snažit jsme se začali po šestinedělí a otěhotněla jsem 5 měsíců po potratu. Těhotenství bylo naprosto bez problémů a všechno v pořádku. Psychicky to bylo velmi náročné a strach jsem měla až do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 10:24

@tezi @Ibi Tohoto já se moc bojím, ze mě pak bude zrát strach. Teď jsem na těžké emocionální houpačce, ale není se čemu divit. Teprve včera mě pustili z nemocnice.

Ptam se proto, ze hodně se říká, ze by měl člověk počkat půl roku, než se vůbec začne snažit znovu, ale mne to přijde jako silene dlouhá doba :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Ibi
3015
21.9.20 11:18

Já si myslím, že strach Tě v dalším těhotenství bude uzirat bez ohledu, kdy otěhotnis, po téhle zkušenosti už to těhotenství prostě po psychické stránce bude jiné :nevim: půl roku mi přijde dlouhá doba. Vim o spoustě holek, co otehotnely hned po šestinedeli a mají zdravá mimča. Druhá věc je, že by stálo za to, počkat na výsledky pitvy, zdali tam není nějaká genetická zátěž…

Z vlastní zkušenosti, tu obrovskou díru v srdci zmenšil až čas a živé dítě v náručí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55723
21.9.20 20:48

Ten strach bude už vždycky. Od potratu mám za sebou 2 úspěšné těhotenství. Jedno dítě má 17 měsíců, druhé pár dní. To druhé těhotenství pro mě bylo náročnější a měla jsem o miminko mnohem větší strach než v prvním po potratu.
Je jasné, že v tuhle chvíli sama nevíš. Jsi v šestinedělí takže hormony pracují :hug: Mě začalo být líp po šestinedělí. Chce to čas, dopřej si ho kolik potřebuješ. Každá se s touto zkušeností srovnáváme jinak. My jsme věděli po 3 měsících důvod potratu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
21.9.20 20:50

Je mi líto, co vás potkalo. My jsme přišli o holčičku v 23+0 tt. První měsíce byly hrozně. Volný průběh jsme tomu nechali po šestinedělí. Za dva roky od potratu jsem porodila syna, ale celé těhotenství ve stresu. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 07:22

Ve čtvrtek mám jít k doktorce, tak jsem zvědavá co mi řekne. V nemocnici mi na tohle tema neřekli ani slovo. Rikala jsem si, ze po druhé MS dojdu ke své doktorce zhruba před ovulaci, aby se podívala jak jsem nachystana a podle toho se začneme snažit… :think: je pravda, ze já jsem nepotratila z nějakého mého zdravotního problému, ale protože byla VVV. A to nám říkali už na genetice, ze to je ruska ruleta… :roll: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
131
30.9.20 00:23

Já řešila to samé (měla jsem dost problematické těhotenství a skončilo to ve 23 týdnu). Rady doktorů byly buď, že je třeba chvíli počkat (do 1. menstruace). A nebo že pokud na to tělo není připravené, tak neotehotním a až se to povede, tak to znamená, že je na to připravené. V podstatě každý doktor říká něco jiného, ale nikdy mi menařídil čekat delší dobu. Tak bych to brala podle toho, jak se cítíš a co se ti zdá vhodné. Jo, akorát bych doporučila testy na všechny potřebné vitaminy s minerály (já měla kritické hodnoty železa, tak jsem jedla několik měsíců poměrně silné dávky).

Jinak já to chtěla zkusit znovu co nejdříve a otěhotněla jsem po půl roce - bohužel to ale skončilo cca v 7 týdnu. Pak jsem změnila práci a vykašlala se na to, že to chce pauzu a že se budu soustředit pár měsíců na novou práci. Pak ale strach z těhotenství převážilo, že většina mých kamarádek mají děti a já bych chtěla také. Snažení se zase trvalo přes půl roku a teď jsem opět těhotná. No a doufám, že teď už to vyjde. :)

Závěr tedy je, že bych to nutně neoddalovala, jestli to máš chuť zkusit hned. Přeji hodně štěstí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 16:28

@Thea42 Děkuji moc za reakci. Já prave moc čekat nechci, ale zároveň to nechci úplně uspechat :) zítra jdu na kontrolu ke své doktorce, tak jsem zvědavá co mi řekne. Jestli se po revizi vše hoji a kdy mi řekne, ze bysme se mohli zase snažit. Je mi 35, tak zas toho času tolik už nemám :)

• Citovat
  • Nahlásit
131
30.9.20 21:54

Tak zítra přeji hodně štěstí. A to s tím časem chápu, jsem na tom stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 08:43

@Thea42 Tak doktorka mě zkontrolovala, řekla ze vše je v pořádku. Sliznici ze mám zatím 3mm, takže první MS nemám ještě čekat. Ale jsem 14 dni po revizi, tak do konce sestinedeli mám ještě spoustu času. Co mě ale překvapilo, tak ze už mi začíná hormonální činnost a mám folikul o velikosti 14mm :think: jo a prý máme klidně po první menstruaci začít se snazenim. Ze jsem nepotratila ze zdravotního důvodu, ze by bylo něco špatně u mě, ale z důvodu VVV miminka. Což mě prekvapuje ještě víc, čekala jsem ze bude chtít třeba aspoň 2 MS.

• Citovat
  • Nahlásit
131
1.10.20 12:25

Tak to jsou dobré zprávy :) Já bych to brala asi jak se budeš cítit. Klidně po první MS. Někde jsem dokonce slyšela, že tělo je na těhotenství připravené (tím, že v tom stavu nedávno bylo), tak to jde prý lépe a rychleji, když se to zkusí hned. Jen bych si nechala udělat podrobné krevní testy na železo a všechno, co je třeba ověřit (jestli ti to teď nepředepsali).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama