Nové tetování - pupínky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 20.08.18 18:59
Nové tetování - pupínky

Ahoj. Předem poprosim aby mi zde někdo nepsal, proč zrovna tohle.Ale pro mě to má význam a hraje to docela velkou roli v mém životě :srdce: a teď k věci. Nejspíš bych měla napsat svému taterovi, jenze je na dovce a ja ho nechci otravovat. Mám nové tetování asi měsíc. Mám tetování asi 12.Jenže tohle je moje první BAREVNÝ. Pridavam fotky.Na fotce kde je mickey tak na hlavě je jakýsi hnusný pupen.Mam ho tam asi tři dny. Začínal jako klasický kousnutí od komára. Svedelo to jako blazen, ale snazila sem se to neskrabat. Podotykam, ze tetovani uz mam crle sloupane (zahojene) ty pupinky se udelaly poté. V těch balonkach mam menší. Ale ty se zřejmě začínají dělat :,( hrozně to svedi.Mazu to fenistylem teda. Jinak bych se uskrabala. Kdyby to byla nejaka reakce na barvu( coz doufam, ze neni) tak by se mi neudělal ten bolak mimo tetování, nebo ano? (Ten se mi udělal jako první, akorát tam sem se teda neuhlidala s tím skrabanim) Vypada to jako maličký puchyrky v těch balonkach, který jehlou prasknu a z toho výteče voda. Nemáte někdo prosím zkušenost? (Zpětné koukam na fotky.Ne,vypadana barva tam není,jen se to ještě tak nejak dohojuje ta kůže) a musim stejně ještě na korekci.

Reakce:
Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:09

Kdy proběhlo to tetování ? A kdy začala ta reakce ?

Jezuskote ten mikymaus je hrozně ošklivý, ale to asi slyšet nechcete, chápu. Nicméně je strašnej. Jen názor.

Tetovalo se všema barvama současně ?

Skutečně je dost možné že jde o reakci na barvu v tom tetování, pokud se tetovalo současně, nezjistíte nikdy, která z těch barev to je. Takže blbý. :think:

Znáte složení těch barev ? Měli by Vám jej bejt schopni poskytnout. Pak by možná pátrání bylo o trochu snadnější – dle pravděpodobnosti alergennosti složek.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:16

mmch, ten pupen, brát to jako solo pupen, může bejt jen od komára

jestli se jiné / nebo stejné ? / pupínky začínají dělat na těch baloncích, pak už je opravdu podezřelá některá z těch barev

asi by bylo dobrý fotit si to nyní den po dnu ve stejným světle, aby bylo vidět jak se to vyvíjí a stěhuje / nebo nestěhuje / a pak s tím po pár dnech někam zajít, za doktorem

a mezitím zkusit zjistit složení těch pigmentů

nevím zda dobře na fotku vidím, ale většina puchýřků je v tom růžovém balonku ?

Pokud jsou potetované oblasti kůže vystaveny slunečnímu svitu, může docházet k foto-degradaci (zářením způsobenému rozkladu) organických pigmentů a ke vzniku silně toxických rozkladných produktů. Tento proces byl popsán např. u žlutých (yellow 74), oranžových (orange 13) či červených (red 22) azobarviv, kde se mezi produkty rozkladu vyskytovaly např. primární aromatické aminy schopné tvořit adukty s DNA. Rovněž polycyklické aromatické uhlovodíky kontaminující černé pigmenty mohou být pomocí UV záření excitovány a při de-excitaci pak způsobovat vznik reaktivních forem kyslíku (ROS). Následný oxidativní stres může rovněž představovat riziko z hlediska vzniku nádorových onemocnění.

:think:
Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:18

Značná část aplikovaného inkoustu se ihned po aplikaci vstřebává do organismu, další podíly se pak z tetovaného místa uvolňují po celý zbytek života. Málo rozpustné částice pigmentů je po tetování možné dlouhodobě detekovat v regionálních místních uzlinách. Modifikované testy regionálních mízních uzlin (LLNA – local lymph node assay) na myších pak opakovaně prokázaly alergenní potenciál celé řady tetovacích inkoustů. Kromě lokálních účinků (např. záněty v místě vpichů) může tedy tetování vyvolávat i značně nepříjemné účinky systémové.

http://www.osel.cz/…etovani.html

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 20.08.18 19:19

@Borrealis hele mě ale opravdu nezajímá co si o tom mysli někdo jako jestli to je hezký nebo ne.Ono to krásný je.Takový dětský sice ale tohle je roznipany a blbe vyfocene.Fotila jsem predevsim ten problém,ne tetování.Chci vedet jestli s tim někdo zkušenost má.Jak jsem psala tetovani je udělaný najednou a je to zbruba měsíc zpátky.Ještě me napadlo,jestli to neni ze sluníčka.Přidám fotku jak to vypadalo jako nový.Je to můj návrh,kreslený.Jen pro info.Žádná realistika.Mám k tomu dost velký vztah.A na složení barev me nenapadlo se ptát.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:22

aha aha, takže ty obtíže vznikly zejména nyní po ozáření nového barevného tetování sluníčkem
jasně, to sedí

jde o reakci na ta barviva, přispělo k tomu i sluníčko, barviva se začala částečně rozkládat a v kůři „pracovat“
zjistila bych složení, nyní zcela vyloučit přímé sluneční záření na dané místo, nechat to zklidnit a do budoucna se fakt těm barvám do kůže vyvarovat — kůže , jak je vidět, říká že je nechce :nevim:

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 20.08.18 19:22

@Borrealis v tom růzovem balonku je jeden pupinek.Je tam špatne svetlo.Dal je dalsi v červeném.Vypada to ale flekate.Mam to namazane a jak rikam,fotila jsem pouze problem.Ten co je v mikym ten se pomalu zmensuje a nesvedi,ale je ošklivý.A jakmile nejaky ten malicky pupinek zacnu skrabat,nebl se v nem nipat tak to natece a je z toho jakoby puchyrek ktery zmacknu a vytece z nej voda.Coz asi mackat nemám,že..

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 20.08.18 19:24

@Borrealis no ja sem se jako nevystavovala schválně na slunicku,ale když nekam musim tak prostě jdu .Ale minimálně..No dobře,díky za radu.Ale raději bych cetla neco kdo zkušenost má,a ne mě hrotit za to,že sem si udělala miky mause a jak je silenej :palec: ale ještě jednou dik.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:27

ono je asi vcelku v tuto chvíli jedno zda se puchýrek zmačkne a praskne, nebo ne, tyhlety vodovité svědící puchýřky budou z reakce kůže na barvivo plus sluníčko

nechat to zklidnit, nedávat na sluníčko, udělejte den po dnu fotky at vidíte jak se to vyvíjí a když by to nebylo lepší, zajít to ukázat k dr.

opatrně s tou kůží 8) zdravá kůže je cenná , je to náš největší orgán, opatrujte jí
:kytka:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:28

@Dojcanis
hele já nic nehrotím, koneckonců já toho barevnýho mikymause nosit na ruce nebudu 8)

:mrgreen:

ale vážně, kůže se zřejmě na některé to azobarvivo netváří nadšeně, pozor na to

podezírám to žluté, zkuste zjistit si složení

mmch, zkušenost s alergickou reakcí na tetování mám, i když ne přímo od sebe, ale to zase nemusím mít vše , že jo
:lol:

Příspěvek upraven 20.08.18 v 19:29

Dojcanis
Závislačka 3668 příspěvků 20.08.18 19:28
@Borrealis píše:
ono je asi vcelku v tuto chvíli jedno zda se puchýrek zmačkne a praskne, nebo ne, tyhlety vodovité svědící puchýřky budou z reakce kůže na barvivo plus sluníčko

nechat to zklidnit, nedávat na sluníčko, udělejte den po dnu fotky at vidíte jak se to vyvíjí a když by to nebylo lepší, zajít to ukázat k dr.

opatrně s tou kůží 8) zdravá kůže je cenná , je to náš největší orgán, opatrujte jí :kytka:

Ja jako nejvetsi a nejcenejsi organ beru srdce ale budiž.Díky za radu :pankac:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 19:31

největší orgán je kůže, máme jí dva metry čtvereční nebo tak nějak…a váží 5 - 6 – u velkejch lidí klidně i 7 kilo

a když je někdo „kost a kůže“ tak jí má relativně na svou váhu ještě více

;)
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >