Nové věci zapáchají

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavla.souku
Kecalka 102 příspěvků 05.09.18 16:09
Nové věci zapáchají

Měli jste taky takový problém? Jakýkoliv spotřebič, co koupím, smrdí. Opravdu hnusně plastově. Nedávno jsem zakoupia pračku, lednici a varnou konvici a nejde se zbavit smradu plastu, nějaké gumy, celkově to strašně smrdí. Vyčáchne to časem? Například v pračce po vyprání věci nesmrdí, ale když čichnu do bubnu a různě k těm gumám, tak opravdu šílený smrad. Z ledničky se taky stále táhne smrad nějaké uměliny. Už jsem z toho otrávená.

Reakce:
Premek_Orac
Závislačka 4415 příspěvků 05.09.18 16:30

@pavla.souku Partnerka miluje vůni nových plastových spotřebičů a když jsme někde na návštěvě, líbí se jí vůně vytřeného lina :-)
Každej to má nějak.
PS: Latex ráda nemá :-)

Mallorka
Závislačka 3038 příspěvků 05.09.18 16:51
natyber
Kelišová 6033 příspěvků 05.09.18 17:19

@pavla.souku Co ocet, ten pohlcuje pachy :think:

pavla.souku
Kecalka 102 příspěvků 05.09.18 18:54

@natyber zkoušela jsem a nic :/ snad to vyčáchne teda časem

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 05.09.18 20:29

Jsou to plasty, to je prostě normální. Časem to vyčichne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:30

Také mi tyhle zápachy z nových plastových věcí vadí. Časem to vyčichne a taky si člověk zvykne.
Např. nové matrace jsme nechali vyčichat vysvlečené z potahů měsíc v komoře a potahy jsem 2× prala. Jenže třeba u pračky tohle moc aplikovat nejde.
Snažím se vybírat spotřebiče z „lepších“ značek, kde snad používají aspoň nějaké „normální“ materiály a ne škodlivé hnusy plné ftalátů a kdoví čeho.
A obecně velmi nerada pořizuju nové věci právě z toho důvodu, že mi to smrdí. Nemám ani ráda čerstvě rekonstruované nebo postavené budovy, prostory, tam to smrdí taky hodně.
Nové auto jakbysmet. Ty pachy z plastů jsou prý nejčastěji škodlivé ftaláty, které se postupně vypařují. Ale fakt nevím, co to je.
Překvapuje mě, jak málo lidí tohle řeší a je jim to jedno nebo jim to naopak voní, to fakt nechápu.

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 05.09.18 22:53

Tak když potřebuješ novou lednici/pračku/su­šičku… tak to prostě musíš vydržet, nic jiného ti nezbývá. Žádné spotřebiče z nějakých eko materiálů zatím neexistují.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 06.09.18 10:27
@Anonymní píše:
Také mi tyhle zápachy z nových plastových věcí vadí. Časem to vyčichne a taky si člověk zvykne.
Např. nové matrace jsme nechali vyčichat vysvlečené z potahů měsíc v komoře a potahy jsem 2× prala. Jenže třeba u pračky tohle moc aplikovat nejde.
Snažím se vybírat spotřebiče z „lepších“ značek, kde snad používají aspoň nějaké „normální“ materiály a ne škodlivé hnusy plné ftalátů a kdoví čeho.
A obecně velmi nerada pořizuju nové věci právě z toho důvodu, že mi to smrdí. Nemám ani ráda čerstvě rekonstruované nebo postavené budovy, prostory, tam to smrdí taky hodně.
Nové auto jakbysmet. Ty pachy z plastů jsou prý nejčastěji škodlivé ftaláty, které se postupně vypařují. Ale fakt nevím, co to je.
Překvapuje mě, jak málo lidí tohle řeší a je jim to jedno nebo jim to naopak voní, to fakt nechápu.

My máme třeba staré spotřebiče, takže nějaké zánovní zápachy neřeším, a jinak to je spíš o citlivosti, protože třeba novou konvici jsem dostala k vánocům a žádné smrady jsem necítila, ani mě nenapadlo k tomu čuchat. Prostě to vyvařím ocetem což smrdí mnohem víc a jiný pach necítím :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >