Nové zaměstnání po RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iveta 23
Kecalka 223 příspěvků 03.02.17 16:00
Nové zaměstnání po RD

Ahoj, chtěla bych se zeptat, těch kdo hledají nové zaměstnání po RD nebo těm, kterým se to už podařilo :). Firma, ve které jsem pracovala zanikla, tak se sháním po nové práci(pracovala jsem v administrativě). Spíš bych chtěla požádat o pár tipů, žiji na Vsetínsku - příležitostí je málo, ale třeba mi něco uniká. Vše se točí jen kolem Prahy nebo Brna, jak jsem zjistila, zkusila jsem i v těchto lokalitách na práci na dálku, ale bez úspěchu. Už si pomalu říkám, že ženy s dětmi po mateřské nejsou perspektivní pro zaměstnavatele… ale třeba jen čas a vytrvalost ukáže. :nevim:
Díky předem za zkušenosti a tipy…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 03.02.17 16:17

Já budu nastupovat do nového zaměstnání od března. Práci jsem začala hledat od Vánoc. Rozeslala jsem CV na 3 místa, na jedno mě vzali, velmi dobře na mě zapůsobili a i byla domluva ohledně peněz, takže jsem na další 2 pohovory ani nešla. Divím se, že jsem byla během tak krátké doby úspěšná, dokonce mám práci i v mém oboru, sice se bude týkat spíše administrativy, než vyloženě kreslení plánu, ale nevadí. V našem kraji to s prací není moc slavné-lidi k pásům a nástrojaře se poptávají stále, ostatní oblasti bída…Jinak na Vsetinsku nevím, ale práce určiě bude :srdce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 03.02.17 16:20

@Iveta 23 No, objektivně vzato - nejsou… mají nárok na úpravu pracovní doby, nárok na OČR při každém onemocnění dítěte, na služební cestu smějí být vyslány jen s jejich výslovným souhlasem, tedy logicky, pokud bude mít zaměstnavatel plus mínus srovnatelného uchazeče u kterého toto nehrozí nebo kde je to riziko menší, tak po něm ze svého pohledu celkem logicky sáhne. Takže klíčem k úspěchu ne moci nabídnout něco, co výše popsaný handicap vyrovná, ale u administrativy nevím :think:.

MaminkaBerenika
Kecalka 110 příspěvků 03.02.17 16:24

Jsem na tom podobne. Za leden jsem poslala 5 CV a vysledek zadny. 2× pohovor, 2× zamitava odpoved, ze hledaji nekoho jineho a jednou se ani neobtezovali odpovedet. Vcera jsem poslala dalsi 3 CV, tak cekam, jak to dopadne. Byt tesne po rodicovske je jako mit na cele vypalene Kainovo znameni a vetsina zamestnavatelu se mnou nepocita, skoda.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 03.02.17 16:27
@j.a.n.i1 píše:
@Iveta 23 No, objektivně vzato - nejsou… mají nárok na úpravu pracovní doby, nárok na OČR při každém onemocnění dítěte, na služební cestu smějí být vyslány jen s jejich výslovným souhlasem, tedy logicky, pokud bude mít zaměstnavatel plus mínus srovnatelného uchazeče u kterého toto nehrozí nebo kde je to riziko menší, tak po něm ze svého pohledu celkem logicky sáhne. Takže klíčem k úspěchu ne moci nabídnout něco, co výše popsaný handicap vyrovná, ale u administrativy nevím :think:.
čím více nároků a extrabuřtů, tím menší ochota je zaměstnávat. Nedivím se, špatné zkušenosti zaměstnavatelů. Až se budou na OČR a nekonečných doprovodech k lékařům podílet i otcové, bude po problému. Ženské si za to do jisté míry mohou samy.Pro samou rodinnou nezastupitelnost jsou pak při přijímání do práce zastupitelné velmi.

Gumidci
Závislačka 4283 příspěvků 03.02.17 16:36

@Iveta 23 začala jsem hledat v čas, cca 8 měsíců před koncem a cca další 4 měsíce před tím jsem se rozhlížela a mapovala okolí a nakonec jsem nastupovala ještě před koncem rodičovské, takže ono to chce hledat a nejen čekat

Jinak v současné době je na trhu práce větší nabídka práce než poptávka po ní, spousta zaměstnavatelů má problém sehnat zaměstnance

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 03.02.17 17:17

Tak jhá hledám už rok.Jsem ze Zlínského kraje, kde je pomalu nejnižší plat. Potřebuji jen ranní 7-15,30 a to tady nikdo nenabízí. Všude jen 2-3 směny nebo od 6 ráno. Dojíždět 20 km do nejbližšího většího města nemůžu, nemám k dispozici auto-manžel má firemní a dělá od rána do večera a dojíždění se mi nevyplatí ani časově ani finančně. Tady u nás na měnším městě vyrostla před 7 lety průmyslová zona, na které jsou dodnes asi 2 firmy.

bublinek
Kelišová 5114 příspěvků 03.02.17 17:23

Holky a jak to děláte s životopisem? Píšete tam děti?
Pokud zmíníte děti, dodáte informaci o fungujících babičkách?
Já teď taky hledám, ale hledám jen zkrácený úvazek. Tak nevím, jestli oni z toho rovnou vydedukují, že jsem matka s malými dětmi nebo je jim to buřt.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 03.02.17 17:32
@bublinek píše:
Holky a jak to děláte s životopisem? Píšete tam děti?
Pokud zmíníte děti, dodáte informaci o fungujících babičkách?
Já teď taky hledám, ale hledám jen zkrácený úvazek. Tak nevím, jestli oni z toho rovnou vydedukují, že jsem matka s malými dětmi nebo je jim to buřt.

tak v CV stejně uchazečky zpravidla konstatují MD, RD.Jako nemusíš, ale u proluky si každý stejně domyslí, co to je. Dítě prostě neutajíš a nemá cenu vyčítat ani zaměstnavateli, že se na to ptá. I když „jako“ nesmí. Lhát mi u pohovoru o dětech je pro mě taková zjevná neupřímnost, že si dotyčný u mě neškrtne. Mám ráda vyložené karty na stůl.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 03.02.17 17:35

@Iveta 23 U nás ve firmě zkušené matky s dětmi naopak vítáme. Mají praxi, již neodejdou na RD, jsou lojální a většinou dost pracovité.
Vsetínsko neznám, takže konkrétně neporadím, ale určitě neházejte flintu do žita.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 03.02.17 17:36

@bublinek Přímo do cv se děti obvykle již nepíší.

Iveta 23
Kecalka 223 příspěvků 03.02.17 17:41

Ano ten zlínský kraj, právě také bydlím v menší vesnici a že budu dojíždět dál do města beru jako samozřejmost, výše platu je opravdu na velice nízké úrovni, budu ráda, když se mi podaří vůbec nějakou práci sehnat. Nechci nikoho urazit, ale vybírat si mohou opravdu snad jen Pražané. Zkoušela jsem také na úřadě, vzdělání mám v oboru, ale bez známosti není šance, alespoň v těch menších městech… Začínám mít z toho špatný pocit. No natisknu CV a začnu obcházet firmy usilovněji. Ještě jednu otázku, začínám si osvěžovat cizí jazyk, za jak dlouhou dobu se vám podařilo dostat se na úroveň před mateřskou s cizím jazykem?

Iveta 23
Kecalka 223 příspěvků 03.02.17 17:47
A v jakém oboru
@Adinal píše:
@Iveta 23 U nás ve firmě zkušené matky s dětmi naopak vítáme. Mají praxi, již neodejdou na RD, jsou lojální a většinou dost pracovité.
Vsetínsko neznám, takže konkrétně neporadím, ale určitě neházejte flintu do žita.

A jakého oboru vaše firma je?

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 03.02.17 17:55

@Iveta 23 Výroba a prodej - elektrotechnika.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 03.02.17 17:57
@Adinal píše:
@Iveta 23 Výroba a prodej - elektrotechnika.

dělnická profese, výroba :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tahle kočka střeží zákon v Brně: Policisté se chlubí kolegyní, která válí v bikinách!

Pokud jednou v Brně spácháte trestný čin hospodářského rázu, možná padnete do... číst dále >

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >