Nové zaměstnání - rizikové těhu

Anonymní
27.7.11 09:00

Nové zaměstnání-rizikové těhu

Ahoj maminky,těhulky.Mám dotaz.Před pár dny jsem zjistila že jsem těhu :-)ani už jsem nedoufala,nemohla jsem otěhotnět dva roky.Jde o to že jsem 14 dní zaměstnaná,trvalo mi skoro 7 měsícu najít vubec nějakou praci.Problém je v tom že budu muset na rizikové-jsem po dvouch potratech ALE byla jsem 6 měsícu na uřadě práce a poslední měsíc už jsem nedostávala podporu v nezamněstnanosti.Takže když pujdu marodit budu vubec dostávat nemocenskou? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
27.7.11 14:04

pokud tě zaměstnavatel ve zkušební době vyhodí, nebudeš dostávat nic. Vyhodit tě ve zkušební lhůtě může i když jsi těhotná nebo nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
27.7.11 14:33

Tak nemocenskou dostávat budeš, i když s tebou zaměstnavatel ukončí pracovní poměr ve zkušební době. Musela bys ovšem v té době buď už být na neschopence, nebo na ni nastoupit do 7 dnů od ukončení zaměstnání.

V tom prvním případě tě smí zaměstnavatel vyhodit teprve poté, co ti přestane vyplácet náhradu mzdy na nemoc, tedy nejdřív po 21 dnech nemoci. Pak bys jenom navázala pobíráním peněz os OSSZ.

Pokud by tě vyhodil dřív, než na nemocenskou nastoupíš, tak prvních 21 dní nemáš na náhradu od zaměstnavatele nárok, ale potom by ti OSSZ nemocenskou normálně platila.

Podle toho, co píšeš, tak na peněžitou pomoc v mateřství nejspíš nárok mít nebudeš (pokud by s tebou zaměstnavatel opravdu ukončil pracovní poměr), ale myslím, že neschopenka kvůli těhotenství by ti měla být ukončena až 6 týdnů po porodu a z hlediska rodičovského příspěvku potom můžeš volit i tříletou variantu, pokud bys chtěla (dvouletou ne, ani kdybys měla nemocenskou vysokou). To s tou nemocenskou až do konce šestinedělí ale nevím jistě - vím, že se vystavuje ženám, co jsou nemocensky pojištěné, ale po příliš krátkou dobu, takže jim nevznikl nárok na mateřskou. Nejsem si ale jista, jestli je možné takto protáhnout nemocenskou z rizikového těhotenství. MYSLÍM, že ano, ale JISTĚ to opravdu nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.11 16:11
Les2311 píše:
Tak nemocenskou dostávat budeš, i když s tebou zaměstnavatel ukončí pracovní poměr ve zkušební době. Musela bys ovšem v té době buď už být na neschopence, nebo na ni nastoupit do 7 dnů od ukončení zaměstnání.

V tom prvním případě tě smí zaměstnavatel vyhodit teprve poté, co ti přestane vyplácet náhradu mzdy na nemoc, tedy nejdřív po 21 dnech nemoci. Pak bys jenom navázala pobíráním peněz os OSSZ.

Pokud by tě vyhodil dřív, než na nemocenskou nastoupíš, tak prvních 21 dní nemáš na náhradu od zaměstnavatele nárok, ale potom by ti OSSZ nemocenskou normálně platila.

Podle toho, co píšeš, tak na peněžitou pomoc v mateřství nejspíš nárok mít nebudeš (pokud by s tebou zaměstnavatel opravdu ukončil pracovní poměr), ale myslím, že neschopenka kvůli těhotenství by ti měla být ukončena až 6 týdnů po porodu a z hlediska rodičovského příspěvku potom můžeš volit i tříletou variantu, pokud bys chtěla (dvouletou ne, ani kdybys měla nemocenskou vysokou). To s tou nemocenskou až do konce šestinedělí ale nevím jistě - vím, že se vystavuje ženám, co jsou nemocensky pojištěné, ale po příliš krátkou dobu, takže jim nevznikl nárok na mateřskou. Nejsem si ale jista, jestli je možné takto protáhnout nemocenskou z rizikového těhotenství. MYSLÍM, že ano, ale JISTĚ to opravdu nevím.

Děkuji za radu.Nechci ukončit praconí poměr ani si nemyslím že by semnou zaměstnavatel ukončil pracovní poměr.Musím jít marodit, tak mě zajímalo jesli budu pobírat nemocenskou.Tak doufám že jo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.17 11:49

Ahoj holky, zeny a maminky. Nastoupila jsem do rodinne firmy a následně mi bylo doporuceno byt na neschopence kvuli rizikovemu těhotenství. Otazka zní, muzu dat vypoved at za me rodina nemusi platit odvody a jit na neschopenku, v tzv. ochrane 7 denni lhute? Radsi anonymně, diky za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
1.8.17 11:58

A víš, z čeho se ti pak bude vypočítávat nemocenská? Když dáš výpověď, tak co pak? Půjdeš se hlásit na úřad práce? Nebo zůstaneš doma a budeš si sama platit zdravotní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.17 12:05

@hudečice nemocenská by se mela vypocitavat z posledního pojistného, nebo se pletu? Zdr. si platit klidne budu i kdyz bych pry nemela… pred tim jsem normalne delala jen pro jinou firmu, ted jsem mesic a neco tady v te firme a prijde mi zbytecne aby platila rodina odvody, kdyz bych mohla uplatnit tu 7denni ochr. lhutu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama