Nové zaměstnání - ukončení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zdenek12345
Nováček 6 příspěvků 24.01.17 12:55
Nové zaměstnání - ukončení

Dobrý den,

měl bych dotaz nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti?

v Listopadu jsem si našel novou práci s novým zaměstnavatelem jsem podepsal smlouvu od 1.2.2017 z důvodu výpovědní lhůty v současném zaměstnání. Poté jsem podal výpověď která běží od 1.12.2016 do 31.1.2017. Včera mi nový zaměstnavatel zavolal že se omlouvá že mi nemůže přijmou že mají nařízení od nového majitele snižovat stavy. V současné práci mi už výpověď zpět nevezmou jsou tam za mě dva lidé jako náhrada. Dá se proti tomuto nějak bránit?

děkuji za pomoc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 24.01.17 12:59

Blba situace :pocitac:

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 24.01.17 12:59

Bohužel ne.

Enmamma
Závislačka 2991 příspěvků 24.01.17 13:00

To je riziko „podnikání“. Podle mě je to na dohodě se zaměstnavatelem. Vyjít ti vstříc podle mého ale nemusí.

Sany80s
Kelišová 6557 příspěvků 24.01.17 13:01

V podstatě nedá. Můžeš trvat na tom, že musí dodržet smlouvu, on tě ovšem může vyhodit bez důvodu v první minutě, kdy tam vejdeš.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 24.01.17 13:18

Blbá situace, asi nenaděláš nic, stejně by tě vyhodili :-(. Manžel když párkrát měnil práci, vždycky si od nové firmy podepsat smlouvu o smlouvě budoucí a s touto variantou se tam také počítalo. „Nová“ firma by mu musela zaplatit, kdyby ho nakonec nevzali. Tak snad poučení pro příště…

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 24.01.17 13:21

Nicméně není lepší období na hledání práce, většina firem má podstav. Zkus jich pár obejít a ještě si budeš vybírat.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 24.01.17 13:28

@Havran007 No, jak v kterém oboru. Někde ve fabrice na podprůměrné/prů­měrné pozici asi jo, ale když chce člověk něco lepšího za dobré prachy (i na to samozřejmě má - vzdělání, zkušenosti, cizí jazyky..), tak se zas tak lehko a ihned nehledá :nevim:

cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 24.01.17 14:00
@Havran007 píše:
Nicméně není lepší období na hledání práce, většina firem má podstav. Zkus jich pár obejít a ještě si budeš vybírat.

Ano, to v TV slychame temer kazdy den, akorat ze realita je bohuzel jina :(

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 24.01.17 15:03
@cecetka píše:
Ano, to v TV slychame temer kazdy den, akorat ze realita je bohuzel jina :(

no my jsme sháněli zaměstnance a za celý rčok nám z pracáku nikoho neposlali..

lili355
Kecalka 144 příspěvků 24.01.17 15:36

@Zdenek12345 Branit se proti tomu neda, je to pech no.
Ale s tim hledanim prace to je opravdu ted podle me dobre, ja ted taky hledala a najit job, ze ktereho jsem opravdu nadsena, mi trvalo 3 tydny :) A to hledam ty lepsi pozice za lepsi prachy jak tady nekdo zminoval.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 24.01.17 16:58

@Zdenek12345 Stávající zaměstnavatel nemá povinnost vás vzít zpět. S tím budoucím zaměstnavatel máte opravdu již podepsanou novou smlouvu nebo máte pouze příslib

Zdenek12345
Nováček 6 příspěvků 27.01.17 14:01

To vím že nemá povinnost.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 27.01.17 14:38

@Zdenek12345 a máte v ruce novou smlouvu nebo nemáte

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 27.01.17 14:45
@Zdenek12345 píše:
Dobrý den,

měl bych dotaz nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti?

v Listopadu jsem si našel novou práci s novým zaměstnavatelem jsem podepsal smlouvu od 1.2.2017 z důvodu výpovědní lhůty v současném zaměstnání. Poté jsem podal výpověď která běží od 1.12.2016 do 31.1.2017. Včera mi nový zaměstnavatel zavolal že se omlouvá že mi nemůže přijmou že mají nařízení od nového majitele snižovat stavy. V současné práci mi už výpověď zpět nevezmou jsou tam za mě dva lidé jako náhrada. Dá se proti tomuto nějak bránit?

děkuji za pomoc

Pokud máš podepsanou pracovní smlouvu, tak jsou jí vázány obě strany. Pacta sunt cervantes. Už tě přijal.

Trvej na tom, že máš pracovní poměr s novým zaměstnavatelem. Pokud ti neumožní nastoupit, písemnou výzvu a žalobu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >