Nové zařízení před rekonstrukcí

23.7.15 11:28

Nové zařízení před rekonstrukcí

Zdravím, řeším už dlouho naše bydlení. Máme dvoupokojový byt, jenže před rozsáhlou rekonstrukcí. Je snad šedesát let starý, a v podstatě už hodně omšelý, snad až „vybydlený“, nábytek jsem sehnala ještě za bezdětna za odvoz… Rekonstrukci už asi tři roky odkládáme (peníze, velikost dítěte, nejistota v práci…) zase se to o rok posunulo na příští léto. Já už toho mám plné zuby, a chtěla bych na ten rok něco zlepšit. Hlavně bych chtěla uvolnit dětský pokoj a odejít do obyváku. S tím souvisí koupě nové rozkládací sedačky na ten rok spaní, nějaké nové police, skříně. Vše v „šuki“ kvalitě IKEA. Investice do 20000. Můj muž tvrdí, že to jsou jen moje roupy, že až v září půjdu do práce, přestanu mít čas řešit blbiny a ten rok už nějak doklepeme. Protože většina co bych teď kupovala by po rekonstrukci v bytě nezůstalo… Má pravdu? Vymýšlím? Nebo do toho jít? Vím, rozhodnem si to sami, ale cizí názor mě i zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15406
23.7.15 11:30

@neschopná mamka koupila bych jen to, co by v bytě zůstalo i po rekonstrukci. Kupování na rok se opravdu (dle mého názoru) nevyplatí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
23.7.15 11:33

Kupovat nové věci na rok by mi přišlo zbytečné. Kupovala bych jen to, co bych věděla, že zůstane využito i po rekonstrukci.

Spíš bych začala podnikat kroky k té rekonstrukci - návrhy, rozpočty, výběr barev a nábytku…aby až bude mít slabší chvilku a kývne, tys to měla všechno připravené :-D
Ono nejistotu peněz a práce má člověk pořád a velikost dítěte se taky neustále mění :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.7.15 11:33

Jsem asi nechápavá.. z ložnice chcete udělat pokoj pro dítě a žít v obýváku. Ted byste koupili gauč na rok a pak kupovali nový? No, to bych to asi taky ten rok vydržela, ale záleží na vaší finanční situaci.

EDIT: Zrovna rozkládací gauč by měl něco vydržet a IKEA kvalita mi nejlepší nepřijde. My si ho nechali udělat od truhláře, v porovnání s kvalitou to tak draze nevyšlo.

Příspěvek upraven 23.07.15 v 11:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
23.7.15 11:35

Dle mě se tomu chlapovi do megarekonstrukce nechce, sama jsem si zažila předminulý měsíc rekonstrukci - (kuchyň, wc, koupelna a přesíň) trvala 6 týdnů, věčně všude prach, pořád bordel. A ty chceš rekonstruovat celý byt. Pokud ti chlap chodí do práce, tak se mu vůbec nedivím. Je to časově i fyzicky hodně náročné.
Podle toho co ti řekl (Můj muž tvrdí, že to jsou jen moje roupy, že až v září půjdu do práce, přestanu mít čas řešit blbiny a ten rok už nějak doklepeme) to raději bude odkládat, odložil jeden rok, druhý rok, teď třetí rok a příští rok zase nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
23.7.15 11:46

No, ja bych se zamyslela nad tim, jak moc velka jistota je ta reko pristi rok. Pokud mas pocit, ze seto zase muze odlozit, pustila bych se do predelani i za cenu toho, ze jednou to mozna prodate. Pokud vis, ze uz se s terminem reko nebude hybat jistojiste, zamerila bych se na ni a vic neresila zbytecne investice vedle.Kor,kdyz asi nemate penez na zbyt (dle zastupnych duvodu, proc reko neudelat),tak bych s nimi setrila na tu reko.

A hlavne bych promluvila s muzem, jestli o tu reko stoji. Pripadne se zamyslela, jestli by nebyla varianta odstehovat se do vetsiho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6765
23.7.15 12:17

Na tvém místě bych nic nového :think:
Když se udělá nějaké provizorium (např. na 10 měsíců), tak pak je 10 let :roll:
Aby to pak nebylo, když už máme nový gauč, tak to přece nebudeme dělat a vše vyhazovat. Nebo vždyť už jsme to trochu předělali, to na nějakou dobu stačí… :zed: :zed: :zed: :zed:

Když neuděláte nic, tak rostoucí dítě manžela donutí „něco“ udělat a pak to bude už komplet rekonstrukce, když ho jako žena „jemně povedeš“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama