Nové zuby

6
16.2.21 22:16

Nove zuby ? Vaše zkušenosti

Dobry den, je mi 22 let a nikdy jsem nebyla u zubaře. V batolecim věku jsem bývalá často nemocná s častym pobytem po nemocnicích z čehož se u mě dostavil panicky strach z doktoru, kdy mě nebylo možné dostat ani na očkovani, natož k zubaři. Nebyla jsem vedena k ústní hygieně a o zuby jsem se začala starat až už bylo pozdě a dnes mam téměř všechny horní zuby zkažené a rozpadající se..v puse mám žumpu. Velmi mě to omezuje v životě a mít hezké zuby je můj sen, který si hodlam splnit.Bez kazu mám na horním patře zuby dva, zbytek jsou jen kořeny, nebo ohlodané zuby, dolní zuby docela ujdou i když kaz se tam najde.Jsem odhodlaná si najít zubaře, který mě přijme a po přečteni nejruznejsich članku a diskuzi si myslím, že bude třeba většinu zubů nahradit implantáty. Možná, že půjde něco zbrousit a dat korunku, ale zatím to vypadá na 8 zubů ven. Nechci na to jít nepřipravená a na zuby si rok šetřim, mam odloženo 150 000 a šetřim dále. Přijde mi že v cenách je velký rozdíl mezi Prahou a zbytkem Čr, ja jsem ze severní Moravy. Nebojim se bolesti, bojim se ale, že mě ten zubař prostě pošle do pr… s čim to za nim přijdu :poblion: Ja se na ten zákrok i těším ale prostě se bojím toho co bude, ta pusa vypadá otřesně, nějaké rady, zkušenosti, cokoliv? :) Hlavně mě zajímá přistup vašich zubařů, jestli někdo řešil něco podobného, třeba v těhotenství se často zuby kazí. A jestli je schopny zhotovit implantáty každy zubař, nebo se musim divat po specializovaných klinikách. Bratr si nechával dělat u své zubařky 2 implantáty za 20000,tak tedy doufam že se za mě přimluví aby mě vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9236
16.2.21 22:20

Ničeho se neboj, jsou to profíci.. musíš si prostě jen najít někoho dobrého. Můj (soukromý) zubař třeba implantáty dělá. Čím dřív do toho půjdeš tím líp, jen počítej s tím, že to bude určitě nadlouho.. ale důležité je udělat ten první krok, pak už to bude dobré. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
16.2.21 22:20

Asi bych šel spíš do kliniky. Kde je více lékařů a mají různé specializace, když je potřeba. Oni ti udělají kompletní prohlídku včetně rentgenu a udělají a spočítají ti celý léčebný plán, takže budeš vědět co a kdy a za kolik tě ceka. A je to běh na dlouhou trať, budou to asi roky, než to budeš mít všechno v pořádku. Ale držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
16.2.21 22:23

Soukromý zubař tě do háje nepošle. Jsi pro něj chodící pokladnička ;)

Když jsem nedávno koukala na kliniky u nás, víc jak jedna měla na webu fráze typu „nebojte se přijít, ať je stav vašeho chrupu jakýkoliv, vše umíme řešit“ apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
230
16.2.21 22:28

Zkus se přeptat v Hradci Králové, Mudr. Šimůnek - má za sebou nejvíc zavedených implantátů v ČR a bohaté zkušenosti. A ceny jsou téměř poloviční jak v Praze. Ale nevím, zda ještě přijímá pacienty či jak dlouhá je objednací doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5986
16.2.21 22:33

Teda takhle mladá a zkažené skoro všechny zuby? I když hygiena přispívá k zdravým zubům, rozhodně to není všechno, zuby v tak mladém věku by měli ještě vypadat dobře.
Určitě se ale neboj, každý soukromý zubař tě s radostí přivítá. Možná i více než kdyby si měla všechny zuby zdravé :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.2.21 22:33

No právě najít někoho kdo přijímá, je jak výhra v loterii, moc vybírat si nemůžu, budu muset asi zkoušet kdo mě zrovna veme a buď to vyjde nebo hledat jinde. Že to bude na dlouho s tím počítám, pořad lepši než žit s tímhle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20803
16.2.21 22:46

Najdi si kliniku, tohle bych s jedním dentistou neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
16.2.21 22:53

Není nic horšího, než když se žena usměje a bum má černé zkažené zuby a ten zápach k tomu no potěs.
Nejhorší bude udělat ten první krok a nějak zvládnout stud za zuby.
Hlavně tam docházej pravidelně až se objednáš. Přeji hodně štěstí na cestu k hezkého úsměvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4952
17.2.21 00:05

@Andreaser je dobre, že jsi se rozhodla to řešit a máš 150 tisíc stranou. Nicméně si. Myslím, že ti 150 tisíc nebude stačit. :nevim: Jinak mohu ti doporučit kliniku, kde tě vezmou hned. Nebo třeba do 14 dní maximálně. Ale připrav si peníze no.
Jinak první krok před oprávněním zu u je tě naučit zuby si správně čistit, což ty určitě neumíš. Až si budeš čistit správně zuby a Tvé dásně si zvyknou na mezizubní kartáček atd., tak poté kůže přijít na řadu oprava chrupu. Jelikož bez spravne techniky čištění zubů nemá smysl zuby začít opravovat. To jsou vyhozené peníze.
O zuby jsi se 100%ponalu vůbec nestarala, jelikož i kdybys je cítila jen kartáčkem, tak ve 22 letech nemáš takový stav chrupu. Takže se fakt záměr na správnou dentální hygienu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
17.2.21 00:39
@Maja25 píše:
@Andreaser je dobre, že jsi se rozhodla to řešit a máš 150 tisíc stranou. Nicméně si. Myslím, že ti 150 tisíc nebude stačit. :nevim: Jinak mohu ti doporučit kliniku, kde tě vezmou hned. Nebo třeba do 14 dní maximálně. Ale připrav si peníze no.
Jinak první krok před oprávněním zu u je tě naučit zuby si správně čistit, což ty určitě neumíš. Až si budeš čistit správně zuby a Tvé dásně si zvyknou na mezizubní kartáček atd., tak poté kůže přijít na řadu oprava chrupu. Jelikož bez spravne techniky čištění zubů nemá smysl zuby začít opravovat. To jsou vyhozené peníze.
O zuby jsi se 100%ponalu vůbec nestarala, jelikož i kdybys je cítila jen kartáčkem, tak ve 22 letech nemáš takový stav chrupu. Takže se fakt záměr na správnou dentální hygienu.

Hned jak jsem měla druhé zuby byly zkažené, jako děcko jsem si je nečistila, asi až od 10 let jsem začla ale to už bylo pozdě. Dnes si je čistim pečlivě 3× denně, rano a večer aspoň 5 minut, vyhýbám se sladkemu a vyplachuji si hubu heřmankem a kokosovym olejem a používám ústní vody. Jak budu mit s čim budu chodit na ústní hyg. No nic to neměni na tom že ty zuby jsou v háji. Říkám si možná že na to mohla mít vliv i anorexie kterou jsem ve 13 rok trpěla, následně se mi začali zuby odlamovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
17.2.21 06:57

@Andreaser asi takhle, zubař se asi zdesi, ale je to profík a zvládne to. Spíš budeš mít na severní Moravě problém někoho sehnat, protože tam prostě zubaři nejsou. Zanedbala jsi to, tak holt teď ta náprava nabude jednoduchá ani levná, ale směle do toho. Jo a řekla bych, že nesezenes zubaře, který dělá čistě na pojišťovnu, ty ceny6se zase tak moc potom neliší. Jestli chceš dobrý přístup, zkus např dental detail v Ostravě, nebo anja klinik, jsou drazí, ale já se tam strachu že zubaře zbavila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 14:49

@Andreaser
Ahoj, mně je 23. K zubaři jsem chodila sice jako malá, ale potom mě tam rodiče přestali brát a dopadlo to hrozně. Léta jsem četla na internetu různé diskuze, hledala obrázky na netu, co se dá a nedá ještě opravit. Byla jsem také připravena, že mi polovinu zubů vytrhaji, že za to dám min 200 000. A světě div se.. Před měsícem jsem se objednala k jednomu mladému zubaři v Praze, který navíc spolupracuje s pojišťovnou.. A pak jsem sebrala všechnu odvahu a šla jsem tam. To víš, že mi bylo při pomyšlení že tam jdu hrozně. Týden jsem nespala, den před mi bylo děsně, že jsem nevylezla z postele.. Ale v ten den jsem to prubla a šla - no co, když mi vynada, může mi to být fuk, je to pro mě cizí člověk. Našla jsem. Ho přes znamylekar.cz a přes tu stránku jsem se i objednala a do poznámky mu napsala, že jsem v podstatě hrozný případ ať s tím počítá.. Když jsem tam den den došla, v čekárně si pro mě přišel on, s tím že můj vzkaz četl a ať se hlavně nebojím že to bude v pohodě. Potom na křesle se ptal, zda mě něco bolí - říkám „neboli, ale stydím se, ty zuby jsou hrozný“.. To se jen pousmál a říkal „ukažte, to vyresime“.. Ani jedna jediná hloupá narážka, byl moc hodný. Udělal normálně rentgen, podíval se co za tragédii mám v puse a dokonce mi hned jeden přední zub opravil a za týden jdu na další.

Chci tím říct, ať se nebojis. A nemusíš jit aji k soukromému, tenhle spolupracuje s pojišťovnou a i tak je úžasný! Další návštěvu u něho mám za týden cca a už se i těším. Těším se na příjemnou atmosféru a další krok kupředu.

Ještě se takhle musím odhodlat s gyndou, ač mi je 23, ještě jsem tam nebyla. :? Ale i to se poresi. Hlavu vzhůru, všechno se dá řešit.

PS: taky jsem myslela, že mám půlku pusy zralou na implantáty.. a nakonec půjde ven jen jeden zub. :)

• Citovat
  • Nahlásit
6
15.3.21 20:33

Moc děkuji za takovou reakci, ani nevite jak mě potěšila 🌷 to je pravě to, že se vůbec nebojím bolesti a toho zákroku, ale ten stud… zase si říkám že to je jejich práce za kterou ne málo zaplatím, kazy opravují denně. Taky pořád projíždím obrázky před a po a řikám si to je horši než já, to je lepší a pouštim si videa zakroku abych si zvykla na zvuk vrtačky 😄 Každy hned člověka zdrbe za to jaké zuby, přitom přijit o ně jde tak lehce a to trápení pak :,( O zubech mám toho teď nastudovaného tolik, že bych se mohla v příštím životě na zubařinu dát :) vlastně mě to děsně fascinuje, jak jde z toho fujtajblu udělat úplně novy zub. Vlastně se k tomu zubaři těším, snad už teď na jaře, přežila jsem horši věci, tohle zvládnu, doufám že alespoň pár zubu pujde zachránit na korunky a snad za rok už se nebudu přirovnávat k účastnicím výměny manželek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 06:55

Byla jsem na tom úplně stejně - nebála jsem se bolesti, jako spousta lidí, ale prostě jsem se styděla mu ukázat, kam až jsem to nechala dojít. 😬 Tím jak mám první návštěvu za sebou, tak už se těch dalších vůbec nebojím. 🙂
Jinak jsem taky studovala obrázky před a po a videa a všechno možné, takže když mi povídal zubař, co mi bude dělat, tak jsem to předem věděla 😂 úplný profík ze mě je. 😂 A dlouhou dobu jsem byla přesvědčena že musím jít na co nejlepší kliniku, chtěla jsem jít v Praze do Schill za nehorázne peníze, ale naštěstí mě tohle přešlo a našla jsem toho mladého co dělá na pojišťovnu. Jinak jestli můžu z vlastní zkušenosti doporučit, tak mladi jsou lepší než staří. Já chodila k zubaře jako malá, potom jsem přestala a zašla jednou k takové staré bábě a ta mě seřvala tak, že jsem dalších 6 let let nebyla u zubaře a radši jsem to nechala zajít, tam kam jsem to nechala zajít a celkově jsem z ní měla blbý pocit.. Myslím si, že mladí berou lidi ne jako pacienty ale zkrátka jako klienty - takže proklientsky přístup. :)

Jinak jak píšeš, že každý člověka zdrbe za to jaký má zuby.. To je pravda. Ale dělají to hlavně lidi, co to nikdy nezažili a nechápou, že člověk, který doma nedostane v tohle ohledu péči jako dítě to pak už sám nezachrání.. Taky mě to často štvalo, jak každý třeba i říká „každej si za svoje zuby může sám a jen prase má zuby zkažené“… Ne vzdy je to 100% pravda, já prostě neměla v dětství tu péči a že jsem si začala v pubertě pravidelně X krát denně zuby čistit mě už opravdu nezachranilo. A taky některi to mohou mít v důsledku anorexie, bulimie nebo jiných nemoci.. Ty mají hodně vliv na zuby. Ale to ti lidi, kteří mají hloupé řeči asi neví.

Ale dáme to dokupy a bude to dobry. 😊 A teď si říkám, že až si třeba jednou budou číst tuhle diskuzi další „tragédi“ jako jsme my, tak jim to pomůže a inspiruje je to. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat