Reklama

Noví sousedi - namlouvám si něco?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 13:02
Noví sousedi-namlouvám si něco?

Máme nové sousedy, kteří mají dveře z jedné strany do našeho dvora, tam ale nechodí, protože na dvoře už jim nic nepatří. Tyto dveře otvírají, protože tímto občas větrají. Zatím jsem s nima skoro nemluvila, jen jednou s paní. Když nám tam vlezla těma otevřenýma dveřma kočka. Paní se ptala, jestli je naše a že to je vpohodě. Jen že mají psa a že doufá, že nám tam kočičku omylem nezavřou. Nedávno jsem s dětma seděla na dvoře a děti vesele štěbetaly když slyším od sousedů: Filipe, kde máme ten jed na kočky. No trochu mě to zarazilo.Ona musela vědět, že to uslyšíme. Minulý týden jsme šli kolem jejich baráku a dělají tam úpravy tak jsme to jen normoš okoukli a jak jsme byli dál, slyším paní, že prý jak jsme čuměli! A poslední věc. Děti si včera hráli na dvoře. Přiznávám, že byly hluční. A ta ženská tam zakřičela TICHO! Děcka slyšela, protože měli zas otevřené dveře k nám do dvora. Namlouvám si něco nebo by se vám to zdálo taky divné? jak byste se k nim chovaly? naznačily byste něco nebo nechaly to být?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2573 příspěvků 22.08.18 13:08

zahradit dveře, pokud je dvůr váš a mas pocit, ze se omezujete

tininas
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 22.08.18 13:09
@Anonymní píše:
Máme nové sousedy, kteří mají dveře z jedné strany do našeho dvora, tam ale nechodí, protože na dvoře už jim nic nepatří. Tyto dveře otvírají, protože tímto občas větrají. Zatím jsem s nima skoro nemluvila, jen jednou s paní. Když nám tam vlezla těma otevřenýma dveřma kočka. Paní se ptala, jestli je naše a že to je vpohodě. Jen že mají psa a že doufá, že nám tam kočičku omylem nezavřou. Nedávno jsem s dětma seděla na dvoře a děti vesele štěbetaly když slyším od sousedů: Filipe, kde máme ten jed na kočky. No trochu mě to zarazilo.Ona musela vědět, že to uslyšíme. Minulý týden jsme šli kolem jejich baráku a dělají tam úpravy tak jsme to jen normoš okoukli a jak jsme byli dál, slyším paní, že prý jak jsme čuměli! A poslední věc. Děti si včera hráli na dvoře. Přiznávám, že byly hluční. A ta ženská tam zakřičela TICHO! Děcka slyšela, protože měli zas otevřené dveře k nám do dvora. Namlouvám si něco nebo by se vám to zdálo taky divné? jak byste se k nim chovaly? naznačily byste něco nebo nechaly to být?

Zkus s nimi víc mluvit, spřátelit se a pak dělat konkrétní závěry. Ona komunikace je k nezaplacení. Víš, nejhorší jsou domněnky.

Třeba jsou jen svérázní a mají divný smysl pro humor - viz jed na kočky.

Ale jasně. Můžou být „problémoví“ sousedé. Ale jak jsem psala už výše, nedělej předčasné závěry a mluv s nimi. :)

Příspěvek upraven 22.08.18 v 13:11

Včelička992
Závislačka 3331 příspěvků 22.08.18 13:10

.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 20:28

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 22.08.18 13:12
@Anonymní píše:
Máme nové sousedy, kteří mají dveře z jedné strany do našeho dvora, tam ale nechodí, protože na dvoře už jim nic nepatří. Tyto dveře otvírají, protože tímto občas větrají. Zatím jsem s nima skoro nemluvila, jen jednou s paní. Když nám tam vlezla těma otevřenýma dveřma kočka. Paní se ptala, jestli je naše a že to je vpohodě. Jen že mají psa a že doufá, že nám tam kočičku omylem nezavřou. Nedávno jsem s dětma seděla na dvoře a děti vesele štěbetaly když slyším od sousedů: Filipe, kde máme ten jed na kočky. No trochu mě to zarazilo.Ona musela vědět, že to uslyšíme. Minulý týden jsme šli kolem jejich baráku a dělají tam úpravy tak jsme to jen normoš okoukli a jak jsme byli dál, slyším paní, že prý jak jsme čuměli! A poslední věc. Děti si včera hráli na dvoře. Přiznávám, že byly hluční. A ta ženská tam zakřičela TICHO! Děcka slyšela, protože měli zas otevřené dveře k nám do dvora. Namlouvám si něco nebo by se vám to zdálo taky divné? jak byste se k nim chovaly? naznačily byste něco nebo nechaly to být?

Já bych se teda šla člověku, co má dveře na můj dvůr, představit a probrat, co a jak bude fungovat :think:

TMana
Kecalka 433 příspěvků 22.08.18 13:16

Normální sousedé, co chceš jako řešit? :zed:

sanyv
Povídálka 29 příspěvků 22.08.18 13:18

Za mě to nevypadá nic moc… Lituji vás. My se před rokem taky přestěhovali do baráku s více rodinami a to, co tu žije za jednu z rodin, je teda něco 8o Píchali nám neustále kolečka u kočárku, kradou poštu, apod. Vyhýbáme se jim, co to jde, ale když se chce paní chytnout, tak si na mě vyloženě počká, až půjdu bez manžela… Je pořád doma, tak má přehled.
Za mě to nějak zabarikádujte, hlídejte děti i zvířata a snad se to časem zlepší. Máte nějaký další sousedy?

alisekR
Závislačka 4996 příspěvků 22.08.18 13:20

Ale vy nejste povinni mit cizí dveře na svůj pozemek. Před tím tam bydlel kdo? Používali ho původní majitelé?

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 22.08.18 13:22
@sanyv píše:Za mě to nějak zabarikádujte, hlídejte děti i zvířata a snad se to časem zlepší. Máte nějaký další sousedy?
8o

To je zase rada.
cO SI S NIMA normálně sednout a probrat, co a jak? :think:

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 22.08.18 13:22

Tak to že mají dveře na dvůr kde jim nic nepatří je divné :nevim: asi bych za nimi zašla a zkusila se domluvit na zazdění, nebo případně na nějakých pravidelch tak aby jste si ani z jedné strany nenarušovali soukromí. Jasně že když mají otevřené dveře tak kočce asi těžko zakážeš aby tam lezla, to samé musí být jasné i jim. S tím jedem na kočky bych řekla že si asi dělala srandu, neber zas tak vážně všechno co slyšíš. Tak za ní zajdi, dejte si kafe a promluvte si.

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 22.08.18 13:24

tak dveře asi patří jim, pozemek - a dvůr vám. Sice je nepoužívají, ale nemůžete s těma dveřama nic dělat. Leda dát něco před ně - co už bude stát na vašem pozemku. Ono asi záleží komu to oplocení -tudíž i dveře patří dle KN. :think:

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 22.08.18 13:25
@sanyv píše:
Za mě to nevypadá nic moc… Lituji vás. My se před rokem taky přestěhovali do baráku s více rodinami a to, co tu žije za jednu z rodin, je teda něco 8o Píchali nám neustále kolečka u kočárku, kradou poštu, apod. Vyhýbáme se jim, co to jde, ale když se chce paní chytnout, tak si na mě vyloženě počká, až půjdu bez manžela… Je pořád doma, tak má přehled.
Za mě to nějak zabarikádujte, hlídejte děti i zvířata a snad se to časem zlepší. Máte nějaký další sousedy?

Jsou to jenom sousedi, které ani pořádně neznají tak mají hned stavět barikádu nebo co? Co takhle si normálně promluvit?

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 22.08.18 13:26

@arinecka ono to mohl být v minulosti jeden velký pozemek, který se pak rozdělil..takže je možné že tam jsou dveře ale ted to jsou prostě už dva pozemky zvlášt

sanyv
Povídálka 29 příspěvků 22.08.18 13:28

@Bábrdl Tak pokud bude paní úspěšná, tak gratuluju a závidím. Ne s každým člověkem se bohužel dá domluvit. Asi máte štěstí na sousedy.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 22.08.18 13:28

@smurfka Jasně, to chápu. Proč si ale dělat zle hned od začátku. Normálně bych si s nima dala kafe a probrala jak to vyřešit aby všichni měli klid. Pak se uvidí jestli jsou normální, nebo chtějí dělat problémy :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama