Novorozenec 4 dny nekaká

21
5.11.20 09:03

Novorozenec 4 dny nekaká

Ahoj, mám doma 5 denní holčičku. Kakala jenom první den v porodnici od té doby nic. V pondělí už nás propustili. V neděli a v pondělí jsme prikrmovali, ale od úterý jsme jen na MM. Včera jsme byli na prohlídce u pediatra, prohmatal bříško řekl ze ho má měkké a sestřička jen řekla ze to můžeme zkusit povzbudit teploměrem. Do včera mi přišlo ze ji bříško nebolí, ale od večera občas pláče a při tom z ni odchází prdiky, tak mě napadlo jestli už tedy nepotřebuje kakat. Nemáte s tím někdo zkušenost? Teploměr nezabral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4974
5.11.20 09:09

Ahoj, Já bych byla úplně v klidu. Plně kojené dítě nemusí kakat i několik dní. Pokud má mlíka tak akorát. Hlavní je, aby odcházely větry. Naše prvorozena má rekord, ta nekakala 21 dní. Já jsem byla na švestku, pořád jsem volala doktorce, ale úplně v pohodě, prostě měla mlíka akorát a žádný zbytky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
5.11.20 09:10

Nase dcera normalni bobek (zlutej, mlikovej) mela asi v 10ti dnech…pak uz to ale litalo :mrgreen:… na teplomer se vyprdni, kdyz uz myslis, ze ji boli brisko a potrebuje neco, tak kup rourku. Ale i ta primarne slouzi k uvolneni prdu, ne bobku, to se nekdy objevi, jako vedlejsi efekt…, doktorka ti urcite rekla, ze je uplne v poradku, kdyz kojenec kaka treba i 1× tydne…proste vse z mleka vyuzije

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
5.11.20 09:17

Kojené dítě nemusí kakat několik dní a je to v pořádku, všechno spotřebuje. Pokud dost čůrá, tak bych to neřešila. Jestli se kroutí nebo pláče, že ji bolí bříško, tak kup rektální rourku (v lékárně za pár korun). Nejdřív bych ale zkusila jemně masírovat bříško - olejíček a kroužit po směru hodinových ručiček kolem pupíku. Nebo nahřát třeba fénem (nízká teplota, mimino nahaté - bacha na kovové knoflíky a druky, ty se můžou rozpálit), naše malá to milovala. Jako bonus to funguje i jako bílý šum :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
5.11.20 09:37

Kojene deti nemusi kakat klidne tyden, nic se nedeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
5.11.20 10:11

Doktorka mi rikala, ze kojene dite nemusi kakat 3 tydny. Pak uz by to resila. U nas byl rekord 17 dni a zadne velke mnozstvi v plene nebylo. Jak je to s novorozencem ale nevim. U toho to muze byt jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
5.11.20 10:33

Kamarádky dcera nekakala i 14 dní, byli i na gastroenterologii, ale verdikt zněl, že vše z MM stráví a využije. Jakmile začali přikrmovat, dítko se rozkakalo naprosto vzorně. Pokud je tedy bříško měkké a miminko nic moc výrazně netrápí, asi bych se netrápila též :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
5.11.20 11:12

Také bych byla v klidu. U plně kojených dětí je normální, že nekakají třeba i týden. Zkus natahovat a zkrčovat nožičky, takové dřepy v leže na zádech. Může to trošicku rozhýbat střeva, pomoci s prdíky i kakáním :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
5.11.20 11:21

Pro jistotu jsem mluvila s našim doktorem ještě a ten nás vyplašil, že to ještě neviděl a poslal nás pro jistotu na nějakou dětskou kliniku. :nevim: Kde nám asi udělají ultrazvuk. Ale bříško měla měkký a všechno jinak V pořádku takže si myslím, že tam mi řeknou, že to nic není. Uklidnili jste mě děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
5.11.20 11:53

Klid.. To tělíčko si musí zvyknout.. Navíc na začátku toho moc nevypije.. Mám jen o 3 dny starší a je to to samé.. Kdyby bříško bolelo, tak to fakt poznáš.. To vříska a není k utiseni :think: kojene mimčo může vše strávit.. Náš na to i teď upozorňovali v porodnici, že se nemáme lekat, že i 14 dní je v pohodě, pokud je v klidu mimčo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
5.11.20 16:43

@martina.se Nám o tom právě nikdo nic neřekl, ale teď v nemocnici nám taky řekli že je to v pořádku. No a po té vší panice se malá rozhodla, že ten bobek radši udělá než abychom takhle vyváděli :lol:
Všem děkuji za názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
5.11.20 21:13
@Tyna4321 píše:
@martina.se Nám o tom právě nikdo nic neřekl, ale teď v nemocnici nám taky řekli že je to v pořádku. No a po té vší panice se malá rozhodla, že ten bobek radši udělá než abychom takhle vyváděli :lol:
Všem děkuji za názory :)

No vidíš :mrgreen: :lol: jsou to lumpici.. Příště už budeš vědět, co a jak.. Ale chapu, když člověk neví, tak je z toho vyplaseny.. Taky jsem u prvního byla :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama