Novorozenec a nosítko Lodger shelter

997
29.3.16 09:49

Novorozenec a nositko lodger shelter

Ahojky.Mam dotaz. Mam doma 14 denni miminko a od zname jsem dostala nositko lodger shelter. Zkousela jsem do nej malou dat, ale prijde mi v tom hrozne zkroucena, hodne dokulata zadicka…na netu pisi, ze je to fetalni poloha jako v deloze, ale me to prijde divny…mate nekdo zkusenost s nosenim takhle maleho mimca v podobnem nositku? nevadi ze je tam tak dokulata? nerada bych ji ublizila…jinak ma uz pres 4 kila…diky za nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1071
29.3.16 10:03

Taky jsem toto nosítko měla a vůbec ho nepoužila. Nějak mi v tom taky malá připadla zkroucená nebo jsem jí do toho možná neuměla správně dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
29.3.16 10:05

@Janitka však ta poloha tak musí být, čím víc dokulata, tím líp pro záda.. Jinak bych zvolila osobně jiné nosítko - ergo nebo šátek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
29.3.16 10:09

To nosítko neznám, dívala jsem se na internetu na nějaké fotky, a jestli správně chápu, nosí se v tom v horizontální poloze (vleže). To celkem jinak než s kulatými zádíčky nejde a je to v pořádku. Dítě by mělo být vlastně v klubíčku, s kulatými zadíčky a zvednutýma nožičkama. Důležité je, aby se ti nehroutilo do boku (nebylo jakoby omotané kolem tebe) a aby nemělo bradičku silou tlačenou na hrudníček - to může ztěžovat dýchání. Nevhodný je tenhle způsob nošení u dětí, které mají špatné kyčle (protože nosítko tlačí nožičky k sobě, dítě by je ale kvůli kyčlím mělo mít spíš roztažené).
Hodně o správném ergonomickém nošení se dočteš tady: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?…

A jinak osobně bych taky byla raději pro šátek, mei-tai či jiný typ „šátkového“ nosítka nebo ergonomické nosítko (Manduca, Ergo, Kibi…). Tohle vypadá pro dítě poměrně nestabilní, zřejmě se v tom obtížně polohuje a tobě to bude nerovnoměrně zatěžovat záda.

Příspěvek upraven 29.03.16 v 10:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
29.3.16 10:10

Taky jsem koupila a dodnes se mi akorát válí ve skříni, protože bych se styděla to prodat. Dítě se do toho nedá pořádně napolohovat, je to fakt na pytel. Nejlepší je nosit ve vertikální poloze, buď v šátku, nebo v ergonomickém nosítku (pro novoška je vhodné Storchenweige). Přidej se na Fb do skupiny Nosíme děti, holky poradí :-) A nejlíp ještě do nějaké regionální nosící skupinky, pořádají se srazy, kde si můžeš všechno vyzkoušet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
29.3.16 10:13
@poppaea píše:
Taky jsem koupila a dodnes se mi akorát válí ve skříni, protože bych se styděla to prodat. Dítě se do toho nedá pořádně napolohovat, je to fakt na pytel. Nejlepší je nosit ve vertikální poloze, buď v šátku, nebo v ergonomickém nosítku (pro novoška je vhodné Storchenweige). Přidej se na Fb do skupiny Nosíme děti, holky poradí :-) A nejlíp ještě do nějaké regionální nosící skupinky, pořádají se srazy, kde si můžeš všechno vyzkoušet :)
:palec: jsi dobrá, žes to nenabízela.. já se vždy musím smát, když nabízí visítka ala chicco za 500 s tím, jaké super to je :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
29.3.16 10:14
@martina.se píše:
@Janitka však ta poloha tak musí být, čím víc dokulata, tím líp pro záda.. Jinak bych zvolila osobně jiné nosítko - ergo nebo šátek..

O správném nošení vím dost, ale v tomhle vaku dítě se to vážně prakticky nedá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
29.3.16 10:18
@poppaea píše:
O správném nošení vím dost, ale v tomhle vaku dítě se to vážně prakticky nedá :roll:
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
29.3.16 10:20

@poppaea takze nositko muzu s klidnym srdcem vyhodit :mrgreen:…prislo mi divny… :roll: musim se ty znamy zeptat, jestli v tom deti vazne nosila 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
29.3.16 10:26

@Janitka :mrgreen: zainvestuj do lepšího - popř najdi si v okolí nosící skupinu - u nás je běžné, že si půjčujeme šátky, nosítka, učíme se navzájem vázat atd.. je to lepší to zkusit ;) pokud máš FB, tak nošení dětí, jsou tam regionální skupiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
29.3.16 10:26

Nech si to jako zavinovačku do autosecačky (tuhle funkci to asi splní dobře) a na nošení si pořiď něco pořádnějšího, chceš-li tedy nosit. Časem to možná využiješ, na to, aby ti to pomohlo držet na boku už chodící batole, které nutně chce vidět, co to mícháš v tom hrnci, to možná bude dobré, bude s tím rychlejší manipulacen než se šátkem a budeš mít volné ruce. Ale na mimino bych to nepoužívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
29.3.16 10:27

Moc diky za nazory. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
29.3.16 10:53

@Kassy Právě že ani to ne… taky jsem myslela, že to použiju, jenže pásy se dávají až přes to, takže nedoléhají přesně na dítě, takže to podle mě není bezpečné.
A kdyby měl někdo takový nápad, že to dítě vyndá z autosedačky i s vakem, taky to nefunguje - miminku se propadne zadeček úplně dolů, prakticky se „zlomí vejpůl“, nohy má až někde za hlavou :roll: Fakt je to drahej šmejd :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
29.3.16 11:25
@martina.se píše: :palec: jsi dobrá, žes to nenabízela.. já se vždy musím smát, když nabízí visítka ala chicco za 500 s tím, jaké super to je :zed:
:) Pozitivní je, že jich jsou na bazarech mraky, ale nebývá moc zájemců. Myslím, že lidi to často koupí, a pak zjistí, že se v tom moc nosit nedá, takže pohoda :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18441
29.3.16 11:31
@poppaea píše:
Taky jsem koupila a dodnes se mi akorát válí ve skříni, protože bych se styděla to prodat. Dítě se do toho nedá pořádně napolohovat, je to fakt na pytel. Nejlepší je nosit ve vertikální poloze, buď v šátku, nebo v ergonomickém nosítku (pro novoška je vhodné Storchenweige). Přidej se na Fb do skupiny Nosíme děti, holky poradí :-) A nejlíp ještě do nějaké regionální nosící skupinky, pořádají se srazy, kde si můžeš všechno vyzkoušet :)

Mohu mit dotaz? Opravdu je zdrave nosit jiz dejme tomu tydeniho novorozence ve vertikalni poloze? To nostitko Storchenwiege se mne moc libi, je v nejuzsim vyberu, ale neni preci jen lepsi babyvak, kde dite lezi? Nebo proc ma byt dite v autosedacce co nejmene, ale ve vertikalni poloze v nositku byt muze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama