Novorozenec a pojišťovna

Anonymní
2.1.20 14:20

Novorozenec a pojistovna

Ahoj. Rodila jsem na zacatku prosince a muj porod nemel dobry prubeh a ja potom mela docela narocne hojeni + hnusnou anemii, ze jsem byla rada, ze se postaram o dite a uplne zapomnela jit a prihlasit ho na pojistovnu. Potom zase byli svatky a kdykoli mezi svatky jsem se vydala meli zkracenou dobu a nikdo tam nebyl. Takze je to uz skoro mesic misto 8 dnu. Vim, je to blby, ale nejspis asi budu neco doplacet co :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23372
2.1.20 14:25

Pochybuju že by se něco platilo, dítě jde z vašeho pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 14:29
@Anonymní píše:
Ahoj. Rodila jsem na zacatku prosince a muj porod nemel dobry prubeh a ja potom mela docela narocne hojeni + hnusnou anemii, ze jsem byla rada, ze se postaram o dite a uplne zapomnela jit a prihlasit ho na pojistovnu. Potom zase byli svatky a kdykoli mezi svatky jsem se vydala meli zkracenou dobu a nikdo tam nebyl. Takze je to uz skoro mesic misto 8 dnu. Vim, je to blby, ale nejspis asi budu neco doplacet co :roll:

Neřeš, nahlaš ho co nejdřív a podle mě to bude ok. Já hlásila svého přes internet jenom, co máš za pojištovnu, třeba to půjde taky? To tak, abych se pár dnů po porodu někam trmacela…

Jediný co, že na něj asi nemůže mudr nic vykázat, takze třeba léky by teď musela psát na tebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
2.1.20 14:30

Já jsem přihlášku udělala online asi během 5 min. Nic platit nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 14:32

No nemela jsem ani myslenku. Bolesti, starani se o miminko, poprve prdiky, doktori, proste mi to bohuzel vypadlo. Mame VZP.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.20 14:36

Holky zkousim online registraci a nic jsem nenasla. VZP to asi nema nebo neumim hledat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
22011
2.1.20 14:43
@Anonymní píše:
Ahoj. Rodila jsem na zacatku prosince a muj porod nemel dobry prubeh a ja potom mela docela narocne hojeni + hnusnou anemii, ze jsem byla rada, ze se postaram o dite a uplne zapomnela jit a prihlasit ho na pojistovnu. Potom zase byli svatky a kdykoli mezi svatky jsem se vydala meli zkracenou dobu a nikdo tam nebyl. Takze je to uz skoro mesic misto 8 dnu. Vim, je to blby, ale nejspis asi budu neco doplacet co :roll:

Mně to vyběhal partner druhý den po porodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 14:48

@Russet Tak muj musel pracovat. Mimo CR. Dovolenou nedostal no.

• Nahlásit
  • Citovat
18041
2.1.20 14:48
@Anonymní píše:
Holky zkousim online registraci a nic jsem nenasla. VZP to asi nema nebo neumim hledat. :zed:

zavolej jim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22011
2.1.20 14:51
@Russet píše:
Mně to vyběhal partner druhý den po porodu :nevim:

Existuje něco jako otcovská dovolená. Možná i v cizině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
33
2.1.20 14:53

Buď v ķlidu… já rodila na konci srpna a na pojišťovnu jsem šla někdy ke konci září. Dřív mi to prostě nějak nevyšlo. Tam mi řekli, že se nic neděje, kartičku pojištěnce už poslali poštou. Mají nějak propojený systém s centrální evidencí obyvatel, takže jak manžel vyzvedl rodný list malého, hned jim to v pojišťovně vyskocilo. A taky máme VZP :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12471
2.1.20 14:58
@Anonymní píše:
Holky zkousim online registraci a nic jsem nenasla. VZP to asi nema nebo neumim hledat. :zed:

A neměli jste to v nemocnici?? U nás VZP přihlašovali normálně. Jinak taky jsem přihlašovala později. Ale volala jsem na pojišťovnu z porodnice s tím, že to nestíhám a bylo to v pohodě.
Jinak je to tady https://www.vzp.cz/prihlaska

Aha tak to nejde u novorozence, tak tam zavolej. A pošli s tím třeba chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
2.1.20 15:03

Případně na zadní straně kartičky by měl být email na kterém by se mělo dát vyřídit i toto. Jinak se nic neděje, u mladší jsem šla taky pozdeji, neměla jsem RL s rodným číslem, trefila jsem se porodem do dovolené mtrikarky a i bylo zrovna hodně porodů, takže než to vyřídili…ale na pojišťovně ok a spíš jde o to, aby lékař měl na co psát vykony(rc) a případně recepty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 15:03

Ja sbalim zitra maleho a zajedu tam. Uz by meli mit snad normalni prac. dobu. Vsem dekuji.
Online to jde, ale nejdriv mi musi postou prijit dopis s aktivacnim klicem.

• Nahlásit
  • Citovat
1266
2.1.20 15:26

To se někam přihlašuje? Já měla za to, že dítě automaticky je u pojišťovny jako matka. Já byla jen na pojišťovně vyzvedout kartičku pojištěnce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama