Novorozenec a velký hluk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 21:27
Novorozenec a velky hluk

Ahoj holky, omlouvam se za anonym, ale trochu se stydim za svuj „hysterismus“ :D. Za 2 mesice mam termin porodu a zrovna v den terminu maji zacit rekonstruovat vytah. Uplne komplet, vcetne vybouravani vseho puvodniho. Bohuzel sachtu a dvere z prizemi a 1NP mame hned za zdi pokoje, takze hluk bude asi obrovskej. A ja se uz ted desim toho, jak to bude vypadat :(. Mam par otazek…

1. Jaka byla potreba VASEHO spanku po porodu druheho ditete - stacil vam spanek jen v noci? Vime jak je to prvni tydny narocne s nespavci. :)
  1. Co potreby MIMINKA, myslite, ze zvladne ten hluk pri vybouravani hned za zdi pokojicku zaspat, nebo je na tohle i cerstve miminko kratke? Nemuze mu to nejak ublizit? Mam pocit, ze by mimco zaslouzilo vetsi klid… Vcetne doby behem kojeni a podobne.
  1. Spis tak pro povzbuzeni. Zazila jste nektera hned po porodu neco takoveho? :D

Dekuju a hezky vecer :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineSashie
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 04.05.19 21:37

Záleží na dítěti, nedávno v našem městě probíhala rekonstrukce přímo nad porodnicí a kamarádka rodila. Za ní to hůř prožívaly maminky než mimča, když chtějí spát, tak spí. Osobně bych neučila mimčo na absolutní ticho při spaní, je to past do budoucna. A se spánkem je to taky různé, syn sice hezky spal, ale vstával každé dvě hodiny na krmení. Ale přes den jsem to dohnat nepotřebovala. Ale je pravda, že jsem nedělala nic navíc a aspoň hodinu denně jsem v klidu seděla, když mimčo spalo. Takže za mě se neboj, uvidíš, jaké bude mimčo a třeba mu to bude naopak vyhovovat a budete mu potom muset pouštět ke spánku vrtačku ;)

Kelsey
Hvězda diskuse 46034 příspěvků 04.05.19 21:39

Nezazila. Neucila jsem si decka, ze maji byt v uplnem tichu, ale tohle neznam.
Oni budou pracovat pres den, takze bych se snazila chodit s kocarem ven, jestli to bude moc rusit a budes schopna prochazek brzo. Nebo vyslat babicky.
Nebo behem vystavby vytahu vem dite a jedte k prarodicum :nevim:.

Kriss Tina
Extra třída :D 10830 příspěvků 04.05.19 21:40

Tak moje potřeba spánku byla docela veliká, protože malej jel skoro non stop, co 2 hodiny vzhůru a bylo mu fuk jestli je den nebo noc, takže kdykoliv to v šestinedělí šlo, tak sem si šla zdrimnout s ním i přes den :D jinak jemu hluk nevadil, jasně nemlatila sem mu nad hlavou zbijeckou, ale takový ten klasický rachot jako vaření, vysávání, fenovani, televize, mluvení normálním tónem hlasu vůbec nevadilo, naopak sem se snažila dělat trochu hluk, aby si navyknul spát v běžném provozu a tím sem se vyhla takovým těm situacim, kde dítě spí a celá rodina chodí po špičkách, šeptá a bojí se s čímkoliv pohnout, aby se dítko neprobudilo :D

ugluk
Hvězda diskuse 46778 příspěvků 04.05.19 21:41

Obě mé děti by jako novorozenci (prvé tak do roka, druhé uvidím) dokázaly spát, i kdyby jim za hlavou duněla do zdi sbíječka, a bylo by jim to úplně jedno :lol: To jen rodina měla tendenci našlapovat kolem spícího miminka po špičkách.

Rive
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 04.05.19 21:42

Hele ony mimina hluk moc neřeší, jsou zvyklé na pořádný brajgl z břicha, kde slyší tvé srdce, jak proudí krev, střevní pochody, plus k tomu ještě zvuky z venku. Vždyť proto tak rády usínají u bílého šumu.

Když se narodilo druhé, tak jsem přes den spát nepotřebovala, ale já spát ve dne nemůžu, protože pak jsem nepoužitelná.

Rive
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 04.05.19 21:44
Leni112
Echt Kelišová 7869 příspěvků 04.05.19 21:48

Popravde me rozesmalo, ze resis svuj spanek… :) :mrgreen:
Asi cekas prvni, vid? :)
Kdyby jsi mela uz jedno dite doma, tezko si pres den lehnes…natoz spat. :lol:

A s hlukem… Znam rodinu, kde byly uz tri starsi deti a opravdu jim clovek nevysvetli, aby byly tise. A to mimco-batole tam spalo mezi tim vsim jak nic. Takze bych se nebala a chodila hlavne ven.

ivašot.
Echt Kelišová 8193 příspěvků 04.05.19 21:49

Aby nakonec než hluk nebyl větší problém prach z toho bourání

Kacka2
Závislačka 4305 příspěvků 04.05.19 21:50

Když se narodil mladší, zrovna nám zateplovali dům a v jeho třech týdnech začala rekonstrukce výtahu. Na jeho spánek to naštěstí vliv nemělo. Dokonce i starší v tom kraválu po obědě spal, v tu dobu měl 2 a čtvrt. Horší byly ty dvě patra s kočárkem po schodech když jsme šli ven.

ivašot.
Echt Kelišová 8193 příspěvků 04.05.19 21:50
@Leni112 píše:
Kdyby jsi mela uz jedno dite doma, tezko si pres den lehnes…natoz spat. :lol:A s hlukem… Znam rodinu, kde byly uz tri starsi deti a opravdu jim clovek nevysvetli, aby byly tise. A to mimco-batole tam spalo mezi tim vsim jak nic. Takze bych se nebala a chodila hlavne ven.

píše, že bude po 2. porodu :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 21:52

Dekuju za odpovedi. Co se tyce bezneho hluku, to je samozrejme ok. I kdyz prvnimu synovi to prave od cca 4 tydnu uz vadilo, treba varit se nemohlo, kdyz spal. Tohle bude ale fakt extrem. Bohuzel nebude kam odjet, samozrejme me to take napadlo, ale leda pronajmout hotel :D. Jsme na to sami (samozrejme s manzelem). U prvniho to v noci bylo tak, ze se vzbudil na krmeni a dalsi hodinu jsem musela udyndavat, aby usnul. Takze jsem sama nic moc nenaspala a byla obcas potreba to dohnat vedle. Samozrejme to ted treba bude jine, ale bojim… :D Kdybychom chodili ven, tak jakou mate zkusenost s temi horky? V tech nejvetsich tropech se mi drobka nechce tomu vystavovat, kdyz bude uplne cerstvy

Jogrr
Závislačka 4868 příspěvků 04.05.19 21:54

Nespala jsem s novorozencem pres den, nemela jsem tu potrebu, porad jsem stradovala s kocarkem a taky hodne pracovala.
Ale ja mela spavce i v noci, budil se jen jednou za noc, vzdy ve 3 hodiny, takze klidek a pohoda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 21:55

@Leni112 Starsi po obede chodi spat, takze realne by to bylo ;). Ale samozrejme kazdy to ma nastavene jinak

Kelsey
Hvězda diskuse 46034 příspěvků 04.05.19 22:00
@Leni112 píše:
Kdyby jsi mela uz jedno dite doma, tezko si pres den lehnes…natoz spat. :lol:A s hlukem… Znam rodinu, kde byly uz tri starsi deti a opravdu jim clovek nevysvetli, aby byly tise. A to mimco-batole tam spalo mezi tim vsim jak nic. Takze bych se nebala a chodila hlavne ven.

Ale pro matku je dulezity spanek. Potrebuje mit prostor nabrat energii. Jestli bude i kojit. Ja treba hluk nemam rada, hudba mi nevadi, vrtacky snesu, ale poslouchat to od rana do vecera, kdyz je clovek ovlivneny hormony hned po porodu. Asi bych nouzove vyklidila pole a jela na prazdniny s deckama k rodine, nez pracanti vytah dodelaji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama