Reklama

Novorozenec křičí u kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 24.01.18 15:21
Novorozenec krici u kojeni

Prosim o radu zkusenejsi maminky. Mam 4 tydenni miminko, ktere se uz tak tyden vzteka u kazdeho kojeni. Je kojen plne. Od zacatku papal bez problemu, krasne pribiral. Ale najednou se vice a vice pri kojeni vzteka. Vypada to tak, ze kdyz se prihlasi o kojeni, tak si ho dam k prsu, bud se zacne rozcilovat od zacatku, nebo zpocatku saje treba 5-10minut a pak zacne kricet. Musim mu dat dudlika, to jedine ho okamzite uklidni a jakoby usne. Ale zachvilku zase zacne hledat prso, protoze je nedojedenej a ma stale hlad. Tak dam odrihnout, a k druhemu prsu, kde se opakuje uplne to same. Jakoby vypil to predni mleko a jak zacne tect zadni tak se zacne vztekat. Jednou jsem zkousela odsavat hned po kojeni, pak jsou ale prsa na dalsi kojeni mekci a to se zacne vztekat jeste driv.
Kojeni je pro me ted stres. Nevim, jestli mam odsavat, abych mela mleka porad dost, nebo nechat sat jen jeho. Cetla jsem o tvz. Bojkotu kojeni ale to pry byva az u deti 3-4mesice. On to dela ve 3 tydnech. Setkal jste se s tim nekdo? Prejde to? Mam strach, ze budu muset prestat kojit, protoze prso odmita. Zacinam byt zoufala.

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 24.01.18 15:23

Spurt? Normalizace mnozstvi mleka?

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 24.01.18 15:28

A co dat odrihnout pred tim dudlikem, netlaci ho ten vzduch treba? :nevim: A neni skoda ho ucit na dudlik, kdyz kojis?

Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 24.01.18 15:32

Zkuste mu čichnout k dechu, pokud bude cítit hodně kysele, tak ho může pálit žáha, nám na to hodně pomohl sirup Gastrotuss, syn měl refux, ale nezvracel, jen byl nespokojený při kojení, po přechodu na UM ve 4 měsících (došlo mi mléko) měl problém až po krmení, v 9-10 měsících to odeznělo.

Rézinoslav
Stálice 57 příspěvků 24.01.18 15:35

Vypada to na ten spurt :think: nebo podle me muze byt taky linejsi si to zadni mlicko vytahnout, prece jenom je to tezsi a netece tak lehce a to se mu mozna nelibi.. :nevim:

Rézinoslav
Stálice 57 příspěvků 24.01.18 15:37
@Heivka píše:
Zkuste mu čichnout k dechu, pokud bude cítit hodně kysele, tak ho může pálit žáha, nám na to hodně pomohl sirup Gastrotuss, syn měl refux, ale nezvracel, jen byl nespokojený při kojení, po přechodu na UM ve 4 měsících (došlo mi mléko) měl problém až po krmení, v 9-10 měsících to odeznělo.

To taky muze byt ono..

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 24.01.18 15:38

Když přikládáš malého k prsu, máš ho hodně plné? Někdy se děti zlobí, když je prso přeplněné a pořádně se nemohou přisát. Nebo může mléko téci rychleji a to se také nelíbí. Pokud je to tato situace, prso trochu uvolni odstříkáním, rozmasírováním v teplé vodě, ve sprše. Dobré kojit třeba ve vzpřímené poloze, aby mlíčko teklo pomaleji. Jestliže máš pocit, že je mléka málo, zkoušej přikládat častěji, můžeš měnit pozice - třeba fotbalová zboku, někdy se děti přisají lépe. Jinak - zkoušet kojit v klidu, zatemněné místnosti, častěji třeba přikládat v noci, kdy dítě lépe saje, je možné i kojit tělo na tělo - vysvléci malého, nechat jen plínku a kojit na svém nahém těle. Co se týká odstříkání, tak je nutné mít na paměti, že čím více se bude kojit a odstříkávat, tím se bude mléko více tvořit. Nabídka versus poptávka. Někdy trvá takové vztekání pár dní a pak to přejde, jindy se musí volit různé vychytávky. Kdyby to trvalo dále, ozvi se, něco zase vymyslíme. A laktační poradkyni ve svém okolí nemáš?

Barušenko
Stálice 55 příspěvků 24.01.18 15:43

Taky mi napadl ten spurt. Já mám podobný problém u levého prsa, synovi už bude sice 7 měsíců a je částečně na UM, ale cítím jakoby zespodu prsa miniaturní bolest, takže si myslím, ze tam mám třeba nějaký malinký zánět a malymu se to nelíbí :nevim: ale u tebe se mu nemusí třeba líbit poloha pri kojeni, malý nebo velký tok mleka atd…já bych to nechala čisté na tvém miminku, časem se to zlepší a pokud dudlík nějak moc nevyžaduje, nedavala bych mu ho. A hlavně se nestresuj, to je to nejhorší, co můžeš udělat.

Cherybery
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 5 inzerátů 24.01.18 15:48

U nas to asi bylo boleni bricha, davat odruhnout poradne pres rameno.

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 24.01.18 15:53

Spurt by vekove odpovidal, ale to by se asi casteji hlasil i jidlo, nezli u nej kricel, nebo?
Kysele dech necitim, ani opravdu neublinkava.
Dudlik mi doporucili hned v prvnich dnech v porodnici, protoze kdyz nebyl prisaty tak porad plakal, cely hodiny a noci jsem jen kojila. Pak mi sestra rekla, ze si ze me udelal dudlika, at ho nakojim a kdyz zacne plakat at dam dudlika a pomohlo to a ja mohla i usnout. Ted uz nam dudlik zustal, snazim se utisovat i jinak, ale ted u kojeni pak utisi jen ten. I kdyz mam strach, ze nam to sani mozna kazi.

Safija
Kecalka 261 příspěvků 24.01.18 16:16

Videla bych to na kombinaci vseho 1) spurt 2) vzajemne souvisejici boleni+prdiky+o­drihnuti a 3) neoblibena poloha/prso nebo tok mleka… no a kdyz se k tomu prida i netolerance na nejakou potravinu, co ji nebo pije kojici mamina, tak je o zabavu postarano…

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 24.01.18 17:36

Dudlika se neboj, lepsi nez byt dudlikem ty a kojeni ti to s nejvetsi pravdepodobnosti nepokazi. Dcerka mi toto v podobnem veku delala, davala jsem casteji odrihnout a zkousela jinou polohu pri kojeni, nejak jsme to zvladly a preslo to asi za tyden nebo dva. Pamatuju si, jak me to strasne stresovalo a chtela jsem prestat kojit, ale nejak jsme to spolu zvladly a kojila jsem do roka :-) drzim pesti a hlavne klid, cim vic nervoznejsi budes, tim horsi to bude, deti to citi a jsou pak taky ve stresu :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >