Novorozenec má i po kojení stále hlad

4.6.21 22:26

Novorozenec má i po kojení stále hlad

Ahoj maminky,
máte některá podobnou zkušenost? Máme měsíční miminko a je neustále hladové. A to i přes to, že ho kojím třeba i hodinu a z obou prsou. Situace je k večeru nejhorší, to už po kojení ani neusne a řve a řve, přitom měl z obou prsou a kojil se třeba kolem té hodiny, takže já už mu z prsou nemám ani co dát. A o tom, že by se nám začal rýsovat nějaký režim, tak o tom nemůže být ani řeč, spíš mám pocit, že je to čím je starší horší. Jinak ale roste a přibírá. Když se narodil měl přes 3,5kg, před 14 dny měl už přes 4kg a teď už bude mít skoro k 5kg. Zažila jste to některá? Jak jste to řešily? Dávaly jste UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6683
4.6.21 22:31

Malá měla taky pořád hlad pořád jsem kojila ale ona ani moc nepribíhala někdy po šestinedělí jsem začala dokrmovat a pak se to zlepšilo ale po 3. Měsíci už jsem neměla vůbec žádné mléko.
Myslím že prvních sest týdnů byla konstantně nedokrmena. Brečela tak 3 až 4 hodiny denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14306
4.6.21 22:33

Já myslím, že nepláče hlady. Může ho trápit tisíc a jedna věc a u Tebe (a prsa) hledá uklidnění a bezpečí. Je maličký a teprve se adaptuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2350
4.6.21 22:35

Dej um a uvidis. Kdyz bude spokojene a nebude rvat tak davej um. Ano, nektere zaryte kojici matky me tady za toto ukamenuji ale nenechala bych sve dite,,trapit,,. Na kojeni celej svet opravdu nestoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8993
4.6.21 22:40

Hodinu určitě aktivně nesaje. Pozvi si laktacni poradkyni ať zkontroluje správnou techniku. Může ho taky trápit bříško. U prsa se i uklidnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
4.6.21 22:42

A nezkoušeli jsi dudlík? Ne vždy pláč znamená, že má dítě hlad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.21 22:44

@Ba-stet jsem si na 99% jistá, že pláče hladem. Je vidět, že prostě hledá prso, třepe u toho pláče bradičkou, takhle on vždy projevuje hlad a když ho dám k prsu a přisaje se, tak začne úplně hltat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14306
4.6.21 22:49

@starostlivamaminka Jestli jsi si až tak jistá, tak ho zkus dokrmit UM a uvidíš. Ale pokud přibítá tímhle tempem, tak se mi to moc nezdá. Jak dlouho to trvá? Nemůže mít nějaký růstový spurt? Já měla s dcerou období, kdy byla na prsu častěji a jedno odpoledne-večer-kus noci, kdy musela být přicuclá neustále, jakmile se odpojila, tak nastal Sajgon… Dáváš mu něco na bolení bříška? To někdy děti zahánějí kojením, protože nový mlíko vyžene starý mlíko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.21 22:51

Syn měl málo mléka a museli jsme nakonec dokrmovat umělým, ale to nebude asi váš případ. Rozhodně totiž tak pěkně nepřibíral, teprve ve třech týdnech byl na porodní váze. Pravděpodobně nemá hlad, chce být u mámy a asi bych ho nepřikládala na tak dlouho, měsíční mimino si nejdýl do půl hoďky vysaje co potřebuje, pak už tě používá jako dudlík. Kočárek nebo nosit tatínek nebo aspoň schovat prsa pod mikynu, mimčo cítí mléko, i když už tam není a dráždí ho to. Naše mudr. dokonce tvrdila, že nenechávat u prsa dýl než čvrt hoďky. Kromě toho, že mě to teda bylo už nepříjemné, blbě se to odnaučuje a navíc, může se nalokat dost vzduchu, jak už tam skoro nic není a mít pak z toho prdíky a koliku. Známé to třeba nevadilo a dělala živý dudlík celou noc a jak ho to chtěla odnaučit, užila si hrozný teror. Jo a děti vždycky řvou nejvíc večer a celkově jsou nejotravnější večer nejen jako mimina na to si zvykej. Jinak mimina často začínají být v tom měsíci divočejší a režim žádný, mně taky přišel konec šestinedělí horší než začátek, předtím totiž většinu času prospí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
4.6.21 22:52
@starostlivamaminka píše:
@Ba-stet jsem si na 99% jistá, že pláče hladem. Je vidět, že prostě hledá prso, třepe u toho pláče bradičkou, takhle on vždy projevuje hlad a když ho dám k prsu a přisaje se, tak začne úplně hltat.

Takhle male dite neumi jinak sat…starsi dite uz pak umi byt u prsa, nesat a jen se uklidnovat misto s dudlikem. Dudlik jsi zkousela? Nosit v klubicku, na tygrika a ja nevim jak jeste? Nemuze to byt spurt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
4.6.21 22:53

Dělá to od začátku? Syn měl hladové období, 3 dny se nehnul od prsa. Doslova. To se párkrát opakovalo.

Obě děti byly k večeru uřvané, jedly častěji než přes den.

Sedlo si to po šestinedělí.

Jak tu někdo píše, zkus UM a uvidíš. Pokud má hlad, zklidní se. Pokud to nepomůže, zkus si den naplánovat tak, že se večer budete válet spolu 😀.

U nás nakonec pomohl šátek a skákací balón, hopsal chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
4.6.21 22:56

Dávala jsem UM. Taky mám veliké dítě a na začátku prostě prsa nestíhala, i když přibíral krásně. Řval evidentně z hladu. Večer to bylo nejhorší, hlady nechtěl zaspát. Zkus mu večer dát UM a uvidíš, jestli to je hlady. Můj prcek se pak vždy krásně upokojil a usnul. Pak jsem produkci navýšila odsávačkou a ke konci šestonedělí UM vysadila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.21 22:57
@starostlivamaminka píše:
@Ba-stet jsem si na 99% jistá, že pláče hladem. Je vidět, že prostě hledá prso, třepe u toho pláče bradičkou, takhle on vždy projevuje hlad a když ho dám k prsu a přisaje se, tak začne úplně hltat.

Opravdu to nemusí být hlad, když děti sají nejen, že se uklidňují, ale hodně jim to pomáhá na bříško, když je bolí. Když sají tak si tím podporují/urychlují trávení a asi sis všimla, že většina náloží v pleně je právě po vydatném kojení. Dudlík dávat nechceš? Jako mlíko zkusit můžeš, ale nemusí ho chtít, jestli je zvyklý na kojení a zkoušet x lahviček a x značek mlík je docela opruz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.21 23:17

@Ba-stet Myslím, že růstový spurt mohl mít už někdy na začátku 3. týdne. To byl vyloženě vzteklý, když se od prsa odpojil. Ale hladový je celou dobu. Na bolení bříška mu vyloženě nic nedávám, jen probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.21 23:20

@luci.no Jo dudlík jsme zkoušeli, ale dudlá chvíli a za chvíli ho vyplivne. Jediný co trochu pomáhá je jízda kočárkem, autem a houpání, ale po nějaké době nefunguje už ani to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat