Novorozenec má jedno rameno vejš

Anonymní
6.5.21 16:14

Novorozenec má jedno rameno vejš

Děvčata. Dnes jsem tak koukala na toho našeho prďolku a přijde mi, že když leží na zadicksch, má jedno ramínko vejš. Nevím, zda se mi to jen nezdá, protože se pořád vrtí. Taky když ho otočím na bříško je to ok, ale nikdy nevím, kdy má dost a když ho otočím zpět hrozně řve a trvá, než ho utisim. Mělo to také některé z vašich miminek? Jak dlouho mám nechat mimi na bříšku? Koncem měsíce nám budou tři měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.5.21 21:55
@Anonymní píše:
Děvčata. Dnes jsem tak koukala na toho našeho prďolku a přijde mi, že když leží na zadicksch, má jedno ramínko vejš. Nevím, zda se mi to jen nezdá, protože se pořád vrtí. Taky když ho otočím na bříško je to ok, ale nikdy nevím, kdy má dost a když ho otočím zpět hrozně řve a trvá, než ho utisim. Mělo to také některé z vašich miminek? Jak dlouho mám nechat mimi na bříšku? Koncem měsíce nám budou tři měsíce.

Jestli mu budou 3 měsíce, tak už opravdu není novorozenec…
Jedno ramínko výš než druhé není normální, řekni to pediatrovi, jestli to tak opravdu je, tak vás pravděpodobně odešle na fyzioterapie. Dcera měla také jedno rameno výš a cvičily jsme.
Na bříšku jsem nechávala, tak dlouho, jak to bylo dcerce pohodlné… když začala pofňukávat nebo bylo vidět, že už to fláká a přetěžuje si tak špatné svalíky, tak jsem ji otočila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 07:00
@Anonymní píše:
Jestli mu budou 3 měsíce, tak už opravdu není novorozenec…
Jedno ramínko výš než druhé není normální, řekni to pediatrovi, jestli to tak opravdu je, tak vás pravděpodobně odešle na fyzioterapie. Dcera měla také jedno rameno výš a cvičily jsme.
Na bříšku jsem nechávala, tak dlouho, jak to bylo dcerce pohodlné… když začala pofňukávat nebo bylo vidět, že už to fláká a přetěžuje si tak špatné svalíky, tak jsem ji otočila.

Měla jsem za to, že do tří měsíců se jedná o novorozence. Je fakt, že je to tedy asi kojenec. To je jedno. Každopádně děkuji za odpověď. Museli jste cvičit vojtovku? :-(

• Citovat
  • Nahlásit
2454
7.5.21 07:05

Nase dcera uz od 1 mesice na brisku spala, od konce 6ti nedelei i pres noc…ve 3 mesicich muze byt na brisku nonstop, kdyz se ji to libi..na to zadna omezeni nejsou..vetsinou maji lidi opacny problem…rameno bych resila s doktorem, jak se pise vyse a ten uz ti rekne, jestli fyzio, ortopedie, nebo treba, ze je vse ok :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 10:45
@Anonymní píše:
Měla jsem za to, že do tří měsíců se jedná o novorozence. Je fakt, že je to tedy asi kojenec. To je jedno. Každopádně děkuji za odpověď. Museli jste cvičit vojtovku? :-(

Asi bude záležet na zvyklostech dané fyzioterapie a taky o jaký problém se bude konkrétně jednat. My necvičily přímo Vojtovku, ale taky to byl druh reflexní terapie. Nicméně se ty reflexní body stlačovaly, když byla dcera v pozici na bříšku (jako při běžném pasení koníčků)…takže jí to tolik nevadilo. U vojtovky jsou myslím ty pozice na boku a na bříšku takové krkolomné pro to mimčo.

Každopádně se toho vůbec nebojte, lepší začít cvičit co nejdříve, ať se ten problém neprohlubuje. Ani vojtovka není pro mimča bolestivá…oni pláčou, protože jsou ve vynucené poloze a aktivujete svaly, které nepoužívají nebo používají špatně.

Ještě mi napadá…co běžný handling? Jak nosíš a chováš malého? Střídáš obě strany stejně? To je hrozně důležité ačkoliv se to nezdá. Ale to by ti na fyzio určitě všechno řekli a ukázali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 10:52
@Melodie91 píše:
Nase dcera uz od 1 mesice na brisku spala, od konce 6ti nedelei i pres noc…ve 3 mesicich muze byt na brisku nonstop, kdyz se ji to libi..na to zadna omezeni nejsou..vetsinou maji lidi opacny problem…rameno bych resila s doktorem, jak se pise vyse a ten uz ti rekne, jestli fyzio, ortopedie, nebo treba, ze je vse ok :-)

On je ale rozdíl v aktivní pozici (pasení) a pasivní (spaní). V aktivní pozici určitě tříměsíční miminko nevydrží déle než pár minut (max desítek minut). Pasivní pozice na bříšku pak nemá na vývoj nějaký vliv…je jedno jestli spí mimčo na břiše nebo na zádech…to má svaly uvolněné a nic neposiluje.

Zakladatelko -Je taková hrubá pomůcka, že mimčo má být na bříšku denně tolik hodin, kolik je mu měsíců… Tzn. Tříměsíční mimčo tři hodiny denně. Ale počítá se do toho i když si mimčo dáš třeba břichem na svůj hrudník a nošení na tygříka. (Spaní ne.) Nicméně je to opravdu jen hrubý odhad a hlavně pro děti, které nemají žádný problém a vidíš, že jsou v té pozici správně a spokojeně. Nám i ve 3 měsících na fyzio říkali, že stačí max minutku na bříšku, ale zase častěji za den.

• Citovat
  • Nahlásit
2454
7.5.21 12:39
@Anonymní píše:
On je ale rozdíl v aktivní pozici (pasení) a pasivní (spaní). V aktivní pozici určitě tříměsíční miminko nevydrží déle než pár minut (max desítek minut). Pasivní pozice na bříšku pak nemá na vývoj nějaký vliv…je jedno jestli spí mimčo na břiše nebo na zádech…to má svaly uvolněné a nic neposiluje.Zakladatelko -Je taková hrubá pomůcka, že mimčo má být na bříšku denně tolik hodin, kolik je mu měsíců… Tzn. Tříměsíční mimčo tři hodiny denně. Ale počítá se do toho i když si mimčo dáš třeba břichem na svůj hrudník a nošení na tygříka. (Spaní ne.) Nicméně je to opravdu jen hrubý odhad a hlavně pro děti, které nemají žádný problém a vidíš, že jsou v té pozici správně a spokojeně. Nám i ve 3 měsících na fyzio říkali, že stačí max minutku na bříšku, ale zase častěji za den.

No ale cim dyl na brise tim lip ne? Myslim v te aktivni pozici…Takze kdyz chce jeji miminko na brise byt, tak ho nemusi nasilim davat na zada ne? Vetsinou maji lidi opacny problem, ze dite na brichu byt nechce a nechce se zvedat…proste nase dite chtelo byt prevazne na brise a koukat pred sebe, kolikrat i v kocarku..a ja si rikala, jak je to dobre, ze nebude mit placatou hlavicku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 12:50
@Melodie91 píše:
No ale cim dyl na brise tim lip ne? Myslim v te aktivni pozici…Takze kdyz chce jeji miminko na brise byt, tak ho nemusi nasilim davat na zada ne? Vetsinou maji lidi opacny problem, ze dite na brichu byt nechce a nechce se zvedat…proste nase dite chtelo byt prevazne na brise a koukat pred sebe, kolikrat i v kocarku..a ja si rikala, jak je to dobre, ze nebude mit placatou hlavicku :nevim:

Když je všechno v pořádku, tak ano. Ale pokud má mimčo nějakou asymetrii (např. to jedno ramínko výše) tak je většinou potřeba ten čas korigovat… protože pak se bude ten problém prohlubovat. Mimčo pravděpodobně zapojuje jednu stranu více než druhou a tím častým dáváním na bříško se to nezlepší. Musí se nejprve posílit ta slabší strana.
Pokud je mimčo spokojené na bříšku a je evidentně ve správné poloze, tak bych ho určitě nechala, jak dlouho chce… Ale spoustu maminek si myslí, jak mimčo hezky pase koníky, přitom má hlavičku moc v záklonu atd…to pak vhodné není.
Správnou polohu na bříšku může ukázat pediatra nebo klidně se může jít s míčem na fyzioterapii, i když nemá žádné problémy a tam poradí a ukážou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat