Novorozenec má plenku, přesto je pořád mokrý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jirik9
Povídálka 47 příspěvků 26.12.18 21:31
Novorozenec má plenku, přesto je pořád mokrý

Ahoj,
holky, pomožte mi. Týdenní chlapeček. Dám mu plenku, ale skoro pokaždý když se počůrá tak je mokrý na oblečení (teď byl až na zádech), někdy i na zavinovačce a matraci. Co dělám špatně? Moc malá/velká plenka? Pindíka mám strčit nahoru nebo radši dolu? Zkusit jiného výrobce plenky? Nyní Pampers, Bella Happy.

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 26.12.18 21:34

@jirik9 může být malá i velká plenka, odpovídá kilům, ale prcek má hubené či silné nožičky. Taky si pohlídej, jak má pinďulu, je důležité ho dávat směrem dolů, jinak se pročůrá na bok. Mně většinou začaly protékat, když už byl s kily na začátku další velikosti. Pak jsem kupovala větší. Musí tam být trochu místa, aby to mělo kam téct.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.12.18 21:35

Zkus jiny pliny. Pemprsky u nas udelali neplechu vzdycky. Presla jsem na Babylove z DM. Chce to i kolem nozicek zkontrolovat, jestli to neni moc volne, kolem briska mrknout, jestli je to spravne zapnute a utazene. (Zas nesmi skrtit, ze jo)

Tarjei
Závislačka 4330 příspěvků 26.12.18 21:37

Musis mu dat pindika dolu nez zalepis plenu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 21:39

Myslím, že spíš plínuška bude velká. Pinďu dolů. Já dávala plínku tak, aby býla nad pupík a ve stejné vyšce i na zádech, v třísílkách musí být pevná, ale aby zase malého neotlačila. Nejlepší zelené Pampers Active baby dry…jiné co jsme zkusili hrozné, když mákneš na plenu pamperska je i počuraná pocitově jakoby jen vlhká kdežto jiné na omak mokré až děs, že je to pro mimča. Neboj to vychytáš ;)

Tarjei
Závislačka 4330 příspěvků 26.12.18 21:39

Ja tohle zapomnela mezi druhym a třetím synem, jednou mel nacurano az v podpazi :mrgreen: pindika vzdycky dolu, dej ho tak a pres nej priplacni predni stranu plinky. A zapnout plinku tak, abys za ni pohodlne strcila 2-3 prsty.

Uživatel je onlineStaworowski
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 1 inzerát 26.12.18 21:45

Teda to jsou složité návody :mrgreen: mě nikdy nenapadlo řešit a směřovat pindika. Máme hlavně pampers a nikdy nebyl problém. Spíš tipuji že je plina asi velká na novorozence. Kolik váží a jakou dáváš velikost plen?

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 33813 příspěvků 26.12.18 21:48

Ja bych spis vymenila plinky :think: delaj ti to oboje, jo?
U druhyho jsem se taky divila jakto, ze je mokrej kdyz lezi boku.. Preci se maly miminko nespoti :mrgreen: no a bylo to plinkama mam pocit, ze to byly zrovna ty bella happy..

jirik9
Povídálka 47 příspěvků 26.12.18 21:53

váží 3,45 kg a dáváme Pampers 1 nebo Bella Happy 1 a zkoušeli jsme i Pampers 2

Danulinka16
Závislačka 2503 příspěvků 26.12.18 21:56

pindíka dolu a hlavně ty okraje plínky kolem nožiček vytáhnout ven,takový ty nařasený okraje,když budou nechaný vevnitř,tak to protéká…

jirik9
Povídálka 47 příspěvků 26.12.18 22:47

A ještě mi řekněte - pres den spí asi 2 hodiny, pak se vzbudí, potřebuje prebalit, nakojit, po kojení často opět prebalit. Pak už zase na další 2 hodiny usně. To je normální, taková spotřeba plenek?

alialiali
Kecalka 259 příspěvků 26.12.18 23:03
@Danulinka16 píše:
pindíka dolu a hlavně ty okraje plínky kolem nožiček vytáhnout ven,takový ty nařasený okraje,když budou nechaný vevnitř,tak to protéká…

Jo na tohle si dej pozor, může to být tím!

alialiali
Kecalka 259 příspěvků 26.12.18 23:05

@jirik9 tak přebaluj jen po kojení a ne ještě před - když vyresis teda to protékání, jinak ano prebaluje se co 2-3 hodiny záleží na počtu kojení , v noci pokud spí dýl tak až se vzbudi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >