Novorozenec nepřibírá ani po UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

caramba
Povídálka 49 příspěvků 21.03.18 15:27
novorozenec nepřibírá ani po UM

Ahoj maminky, mám 6denní mimčo. Od narození je velice spavé, během prvních 2 dnů se dostalo lehce pod hranici úbytku 10% váhy a protože vůbec nechtělo únavou sát, i když jsem ho musela budit co 3 hodiny a přikládat, 3. den mu začali dávat UM. Jsme stále v nemocnici a náš režim je vzbudit, zvážit a nakojit co 2,5 h, znovu zvážit, odvézt na příkrm. A tak pořád dokola. Bohužel mimčo pořád nepřibírá a je hrozně unavené. Ode mně si vezme tak 8 ml mléka a na dokrmu cca 20-30 ml. Odsávám mu i svoje, které mu přidávají, ale teprve se mi rozjíždí mléko a zatím je to fakt bída :( :( Měl to někdo podobně a za jak dlouho se to zlomilo k lepšímu? Jsem z toho fakt smutná :,(

Reklama

Reakce:

AliTad
Kelišová 5217 příspěvků 21.03.18 16:10

@caramba Starší byl takto nenakrmitelný v porodnici také, nás tedy pustili a doma se začal o jídlo hlásit. Jinak celková dávka 30-40 ml na jedno krmení mi na ani ne týdenní dítě nepřijde nijak tragická. Předpokládám, že když jste v porodnici, tak žloutenku sledují. Kontroloval mu někdo podjazykovou uzdičku? Já bych zkusila kontakt kůže na kůži, jestli se nepřihlásí častěji než po 2,5 hodinách.

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 21.03.18 16:19

Syn to měl také tak, byl malý a hodně vyčerpaný. Prso nevzal do pusy vůbec, krmila jsem ho já přes prst stříkačkou. V porodce byla k dispozici el. odsávačka, takže se mi mlíko udělalo asi 3. nebo 4. den i bez přikládání dítěte. Domů jsme šli, když byl malému týden a byl na stříkačce, prso vzal po cca 2 týdnech (jen v jedné poloze), když mu byl měsíc, tak s kojením už problém neměl.
Měla jsem velké problémy ho krmit i co 3 hodiny, vůbec nechtěl, byl moc unavený, ale když mu bylo tak 14 dní, tak začal jíst často.

caramba
Povídálka 49 příspěvků 21.03.18 18:38

@AliTad žloutenku měl úplně slaboučkou, ani nebyl v solárku, jenom pod oknem a už je to OK. To s tou uzdičkou nevím, ale on jakoby saje v pohodě, jenom se mu moc nechce a rychle se unaví. Včera ráno měl na váze +20 g a dnes měl váhu stejnou.

@Hadumi já ho krmím jen přes klobouček. Bradavku vůbec nenasaje, i když ji mám i dost malou, ale prý by to nemělo vadit. Máme tu taky el. odsávačku, takže se snažím stimulovat. Odsávám cca 3× za den, ale zatím vždy jen cca 10-15 ml, ale aspoň něco.
Piju kojící čaj a k tomu mám ještě homeopatika, doufám, že to bude den ode dne lepší.

AliTad
Kelišová 5217 příspěvků 21.03.18 21:05

@caramba já myslím, že i v kloboučku být problém může, i když se to dětem líp chytá, nejsou vlastně správně přisate a díky tomu se jim to hůř tahá a díky tomu se tvoří méně mléka. Mám bohaté zkušenosti. Takže radím se jich zbavit co nejdřív.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 21.03.18 22:08

@caramba nemá novorozeneckou žloutenku? může zvyšovat spavost

caramba
Povídálka 49 příspěvků 23.03.18 09:59

Hurá, tak nás pustili domů. Bobek přibral 80 g. Snad zesílí a začne pořádně sát, zatím musí dostávat dokrmy.

barabrambora
Kecalka 281 příspěvků 23.03.18 15:17

@caramba Ahoj, to půjde. Malou jsem dokrmovala stříkačkou asi 14 dní a pak začala jíst sama. Kdyby to nešlo, tak laktační poradkyni. S kloboučkem ještě kojíš? Já už takhle kojím 4 měsíce. Sice občas nějaký problém byl a už jsem to chtěla několikrát vzdát, ale zdárně jedeme dál.

caramba
Povídálka 49 příspěvků 23.03.18 17:58

@barabrambora jo pořád krmím přes klobouček, bradavku vůbec nenasaje. Mně osobně to nevadí, akorát se do něj kvůli tomu dostane víc vzduchu, tak bere infacol. Taky mám občas depku, jestli to má cenu když se nechce přisávat a spal by, ale snažím se vytrvat. V porodce chtěli ať kojím každé prso 15 min, ale je tak spavý, že mi kolikrát odpadne už po 15 min :roll:

barabrambora
Kecalka 281 příspěvků 23.03.18 18:17

@caramba zas se to nesmí hrotit. První syn nechtěl skoro pít, nepřibíral a já jsem z toho byla na nervy. U dcery jsem si řekla, že buď to půjde nebo ne a jde to mnohem líp. Až nabere síly, tak mu to půjde samo.

BaraBerry
Povídálka 13 příspěvků 28.03.18 09:17

Dobrý den.
Mám 3měsíčního chlapečka. Je plně kojený. Váha po porodu 4,170 a po propuštění z porodnice 3,890. Nyní 5,100. Délka po porodu 52 cm a nyní 63 cm. U dětského lékaře se na me sestra dívá jak kdybych své dítě týrala hlady avšak kojim každé 2-3 hodiny. Saje a pustí se sám. Zkouším mu nabídnout i znovu po odrihnuti. Ale nepřibírá tak jak by podle doktora měl. A doktor me nutí do UM. V čem je problém? Poradíte? :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama