Novorozenec - ošetření pokožky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LUCYS
Kecalka 131 příspěvků 07.09.05 11:13
Novorozenec - ošetření pokožky

Mam dotaz na již zkušené maminky. Odted uz kdykoliv muzu rodit a stale si nejsem jista, jak budu osetrovat pokozku mimiska.
Hodne se doporucuje mandlovy olej, zadne mydlo, zadne sampony.
Olejicek se pouziva do koupele /kyblicku/ nebo jen na vlasky? Cim umyt
a osetrit mimiska po vymene plinky? Staci umyt vodou a natrit jen bepanthenem /prip. rybilkou/ nebo i cele telicko tim mandlovym olejem?
Predpokladam , ze mi poradi v porodnici, ale radsi bych v tom mela jasno uz ted, at se nemusim spolehat jen na sestricky.

Nejnovější recenze z kategorie Olejíčky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 07.09.05 11:51

My jsme na doporučení z porodnice mazaly po koupání modrou indulonou :wink: , kterou jsem někdy střídala s mlékem od SebaMed. Koupaly jsme v čisté vodě i vlasy bez šamponu. Pouze když se utvořili ve vlasech šupinky tak jsme namazaly olejem, vyčesaly hustým hřebenem a umyly šamponem (ten olej). Na zadeček se mi nejvíc osvědčila i ve velkým horku rybilka ne z tuby, ale míchaná přímo v lékárně. Při přebalování jsme používaly vlhčené ubrousky (v našem případě ARO z Makra) a v případě velké nehody sprchu :lol: . Tekuté mýdlo do koupele jsme nepoužívaly vůbec jen v případě nutnosti jsme mydlily mýdlem od SebaMed (je tuhé jako normální mýdlo, ale není zá:,–(ité a je velmi vhodné i pro atopiky). I přes pravděpodobné předpoklady k exémům a alergiím má malá úplně supr pleť, ale je otázka jestli s tím má něco společnýho ta indulona a nemydlení, nebo jestli měla malá štěstí a prostě to jen nepodědila :lol:
Bludička + Kamča + Janeček

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 07.09.05 14:08

Ahoj,
vím, že ostatní Johnson´s nedo­poručují, ale nám s ním předváděli koupání miminka už v porodnici, takže jsem u Barunky pokračovala a do teď jsem značku nezměnila. Neměla žádný problém.
Kapla jsem trošičku do vaničky a při koupání opláchla i vlásky. Po koupeli mažeme krémem, ale to hlavně proto, že mě i malé se to líbí, můžeme se pomazlit a já při tom zkontroluju celé tělíčko :) . Navíc krém příjemně voní a vůně heřmánku snad Barunku taky naladí na spaní.
Na zadeček jsem používala dlouho Pampers Sensitive ubrousky a Bepanthen mastičku, ale protože spotřeba masi byla vysoká, někdy po půl roce (dá se rozhodně i dřív :D ) jsem přešla na SebaMed - ošetřující krém. Opruzeninku měla asi dvakrát, to jsem zase mastila Bepanthenem a bylo to v pohodě. Jinak ubrousky na zadeček - zůstali jsme u Pampers nebo Johnson´s - střídáme. Superlevné voňavé ubrousky bych raději vynechala, protože většinou v testech vyšly jako dráždivé s větší příměsí parfému, než je dobré pro miminko. To je určitě lepší opláchnout mimčo navlhčenou žíňkou nebo plínkou - je to levnější, ale zase müsíš prát.........­...........at­d atd.

Každé miminko může být ale jiné a jestli jste třeba s manželem alergici, poradila bych se s doktorkou. Jak jsem psala, my jsme do teď problém neměli. Koupala jsem ze začátku ob dva dny, později ob den. A teď někdy i denně, protože začínáme chodit na písek :lol:

Pohodový porod přeje Veronika, Barunka 11,5m a *Alenka 35tt

zzz
Povídálka 13 příspěvků 07.09.05 14:42

Já vřele doporučuji dětskou kosmetiku od arometerapeutické firmy Karel Hádek-mají mj. i náročné atesty.Naši malou jsme tímto opečovávali již od porodnice a dosud žádná reklamace :) . Tělíčko olejíčkem či krémem,do vody olejíček, už i super malým miminkám se dá máznout kolem nosu i trochu do nosu jejich dětský nosní olej, na bříško je fantastický jejich fenyklový masážní olej-to když byly prdíky… je to všechno přírodní a fakt kvalitní,.My na jejich kosmetiku už najeli i s manželem a postupně nám to z koupely vytlačuje vše ostatní.Je to fakt dobré,žádná chemie,přírodní, voňavé… Jsou i na netu - tak se tam podívej, zasílají i katalogy,dá se to přes net i objednat www.hadek.cz Prodávají i takovou mini :,-(u pro miminka s malými baleními všech výrobků pro drobečky, které ti ale vcelku dost dlouho vydrží a můžeš to aspoň vyzkoušet- já toto měla už v porodnici. No však vyzkoušej, podívej se na jejich stránky a rozhodni se - uvidíš. Ale hlavně ti přeju bezproblémový porod a zdravé a spokojené mimi.Pa.Zuzana

amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 07.09.05 16:37

No,nám taky ukazovali v porodnici koupání s Johnsonem…výs­ledek bylo puntíkaté miminko ještě 14 dní poté :cry:

Doporučuji čistou vodu,třeba pár kapek Měsíčkové koupele od Weledy www.weleda.cz (na tu nedám dopustit já :wink: ),nemydlit (taky proč…),a po koupání trochu mandlového olejíčku do záhybů…)

Na prdelku jsem používala ubrousky Pampers sensitive,a nic jiného…kdybych myla vodou,tak asi nějaké rostlinné mýdlo (Weleda,Bubchen,Se­bamed),nebo mycí olej (Hadek,A-derma)

Jinak určitě stačí na zadeček Rybilka,Bepan­ten,nebo super krémík opět od Weledy (jsem psala,že je favorit :wink: )

Už mám od ní nakoupeno taky…teda krom toho,co používám na malou.

Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 07.09.05 17:32
...

Ahojky,

my koupeme jen ve vodě, tělíčko zatím vůbec nemažeme a na obličej používáme krém od Babylove (DM Drogerie) Wind & Wetter.

Jinak používáme Johnsona a nemáme sebemenší problém.

Peťula + Pavlík

http://tickers.TickerFactory.com/…c0ce/age.png

RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 07.09.05 17:39

Ahoj,
my nepouzivame kosmetiku zadnou, jen cistou vodu, vlasky jsem umyla poprve az nyni samponem od zn. Nivea, na zadecek obycejnou rybilku z lekarny. Na supinky na hlavicce mam taky olejicek Nivea. Jinak telicko nemazu, akorat zasypavam Avirilem, kdyz je kuzicka v zahybech (podpazi, pod krkem) cervena - v tehle vedrech. Podle me, pokud neni pokozka vylozene vysusena, tak se nemusi pouzivat nic, zbytecne se vypestuje alergie.

Radka

LUCYS
Kecalka 131 příspěvků 07.09.05 17:50

Dekuji moc za rady.
O Hadkovi jsem uz slysela, ale objednavka pres inet mi prijde hodne draha- leda bych si toho objednnala za hodne penez, jinak za postovne zaplatim
pres 100 kc.
Asi pockam , jak natom mimi bude a pak se rozhodneme.
S manzelem alergicti nejsme , ale jamam hodne suchou kuzi, tak snad to mimco po me nezdedi :)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.05 19:34

Na netu u hádka poskytují z cen 5% slevu. Je pravdou, že jejich balení, byť se zdá malé a možná pro někoho dražší, vydrží dlouho, neboť potřebné množství k ošetření pokožky je skutečně minimální, např. 10 kapek oleje do koupele apod. Pokud teď vím, tak hádkova kosmetika jako první výrobce v ČR letos získala od Státního zdravotního ústavu certifikát deklarující vysoký obsah přírodních látek. Jejich výrobky obsahují 85-100% přírodních látek, přičemž běžně u „přírodních“ těchto výrobků od jiných firem se to pohybuje k 50%. I toto o něčem svědčí a v ČR je SZÚ jediný oprávněný k tomuto udělení a v EU je toto respektováno. I k tomu musí člověk přihlédnout.

pavlas
Kecalka 327 příspěvků 07.09.05 21:35
zzz píše:
Já vřele doporučuji dětskou kosmetiku od arometerapeutické firmy Karel Hádek-mají mj. i náročné atesty.Naši malou jsme tímto opečovávali již od porodnice a dosud žádná reklamace :) . Tělíčko olejíčkem či krémem,do vody olejíček, už i super malým miminkám se dá máznout kolem nosu i trochu do nosu jejich dětský nosní olej, na bříško je fantastický jejich fenyklový masážní olej-to když byly prdíky… je to všechno přírodní a fakt kvalitní,.My na jejich kosmetiku už najeli i s manželem a postupně nám to z koupely vytlačuje vše ostatní.Je to fakt dobré,žádná chemie,přírodní, voňavé… Jsou i na netu - tak se tam podívej, zasílají i katalogy,dá se to přes net i objednat www.hadek.cz Prodávají i takovou mini :,-(u pro miminka s malými baleními všech výrobků pro drobečky, které ti ale vcelku dost dlouho vydrží a můžeš to aspoň vyzkoušet- já toto měla už v porodnici. No však vyzkoušej, podívej se na jejich stránky a rozhodni se - uvidíš. Ale hlavně ti přeju bezproblémový porod a zdravé a spokojené mimi.Pa.Zuzana

Ahoj, jenom malá vsuvka. Naše paní kožařka mi vůbec nedoporučila Hádka. Kvůli jejich emulgátorům, které mají ve všem - prý jsou docela drsné nejen pro pokožku mimča. I když jsem měla kapičky do nosu, které byly výborné.
Doporučuji Weledu - např. jejich kojenecký krém na opruzeniny je bezkonkurenční. Několikrát nás zachránil. Celá měsíčková řada je skvělá pro mimčo i Tebe.
 Pavla

Lejla
Kecalka 319 příspěvků 07.09.05 22:17

Ahoj holky,
já malinkou promazávám jen čistěným olivovým olejem z lékárny,na zadeček rybinu-míchanou v lékárně a na šupinky ve vláskách mi doktorka napsala salycilovou mast-je to jako vazelína.Nepoužívám žádný šampon.
Ale musím souhlasit,že vynikající jak naše doktorka říká „všelék“ je modrá indulona-perfektně promastí a není alergizující.
Kamarádka si taky chválí měsíčkovou řadu od Welledy,ale já s ní zkušenost nemám.Hádka si zase chválí jiná moje kamarádka,ale ta má už 3 a 5 letý děti.
Ahoj a dobrou noc L.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.05 22:19

No tak tomu přestávám rozumět. Na jedné straně k Hádkovi je psáno, že získal jako jediný na našem trhu certifikát kvality od SZÚ a na druhé straně je snad podle lékařky nevhodný. Laicky si myslím, že emulgátory musí obsahovat i nivea, weleda atd., nicméně pokud všechno je pravda k Hádkovi co je tu napsáno, tak spíše budu věřit přírodnímu produktu. Samotný názor lékařky pro mne po mnoha zkušenostech není rozhodný, neboť jak se dozvěděla a sama poznala na vlastní kůži, tak jedna lékařka doporučuje takové sušené mléko, protože to druhé je horší a lékařka na zástupu zase doporučuje to druhé mléko, neboť to první je horší. A proč, protože u dětské lékařky jsem dostala katalog z nutrilonu se zapojením do nějakého programu, kde ale bylo razítko lékařky…že by měla nějaké prémie? Pochybuji, že by SZÚ dával certifikáty na něco, co nesplňuje velmi přísné normy, obzvláště je-li to určeno pro nejmenší děti. Osobně nepoužívám nic z výše uvedených přípravků, ale pokud bych si měla vybrat, tak šáhnu po přírodním. Na toho Hádka se podívám, dosud jsem o něm neslyšela. U weledy si myslím, že chemie tam bude víc než dost , čímž nechci tvrdit, že to někomu nemůže pomáhat. Ono je třeba si udělat zdravý úsudek. Přeji zdravé a spokojené miminka všem ať jsou již namazaná čímkoliv. Druhorodička na rozsypání Petra.

Bebatko
Kecalka 420 příspěvků 07.09.05 23:26

Tak tedy nevím, ale dostala jsem nějaký letáček od Nivey, kde bylo napsáno, že konzervační látky (například) jsou a musí být obsaženy v každé kosmetice, tu pro miminka nevyjímaje, protože právě ony zamezují pomnožení nebezpečných bakterií. To bylo jen tak na okraj…
Jinak bych ještě chtěla připomenout, že rybilkou se nesmí mazat přirození holčiček, jen zadeček; nám to v porodnici zapoměli říct :oops: a za dva dny jsme měli první opruzeniny.

No… A jenom olej na zadeček po koupání asi nestačí, je potřeba něco, co odizuluje pleť miminka trošku víc, takže rybilka + olej (na ty holčičky :wink: ), nebo Bepanthen… Krémy se zinkem zbytečně jako prevenci spíš ne, protože zinek vysušuje.

My koupeme v čisté vodě, do které každé druhé koupání (kdy myjeme i vlásky) přidávám kapičku Nivea Baby Shampoo and Bath, vláskům i pleti dělá evidentně dobře, miminko natíráme panenským olivovým olejem ze sámošky (používala jsem i na šupinky ve vlasech, ale na ty se mi zdál lepší meruňkový olej). Zkoušela jsem taky olej Nivea - výsledky má dobré, ale znervózňuje mne, když si miminko ocucává natřené tlapky, takže radši ten olivový. Na suchou kůži nám mj. doporučili mléko Bepanthen, ale to hrozně lepí. :oops:
Pokud jde o ubrousky na zadeček, nakonec střídáme Pampers Sensitive a Nivea (je sice nejdražší :( , ale ubrousky jsou pevné, silnější a docela rozměrné, takže jich spotřebujeme méně) - na „větší znečištění“ 8) . Propadly u nás ubrousky Helen Harpers, jsou malé, teninké a vysychají.

Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 08.09.05 00:05

Ahojky:O)
My jsme Sáru mazali zpočátku jen čistým slunečnicovým olejem z lékárny, na zadeček používáme Rybilku dodnes a od počátku koupeme v koupeli od Bubchenu i s vláskama.
Rychlý a v rámci možností pohodový porod přeje
 Jaa

pavlas
Kecalka 327 příspěvků 08.09.05 12:31

Bebátko, kdo říkal, že se nesmí mazat holčíčkám přirození rybilkou? Já jsem ji používala velice často - ze začátku vlastně jenom jí, protože nám ji doktorka předepisovala a já jsem byla spokojena. A přirození jsem holkám mazala a bez jakýchkoli karambolů. To mě trošku překvapilo.

Je samozřejmé, že každému vyhovuje něco jiného - jak dětem, tak nám. Sestra zkoušela na lehký ekzém svého syna Attopic od Hádka a bez úspěchu - nejlépe zabrala již několikrát zmiňovaná modrá indulona. Já jsem konzultovala Hádka s lékařkou taky v ohledu s ekzémem a suchou pokožku. Doporučila mi opět Indulonu. Sama jsem zkusila Bambino K AOK - normálka, žádný zázrak.

Jinak Weleda je taky přírodní kosmetika a když se kouknu na složení např. měsíčkového kojeneckého krému ( Složení (úplná deklarace - INCI): voda, olejový výtažek (podzemnicový olej) z měsíčku (Calendula) a květů heřmánku, oxid zinečnatý, včelí vosk, lanolin, glyceridy mastných kyselin, přírodní oxid hlinitý, směs přírodních éterických olejů. ), tak jsem asi slepá, ale nevidím žádné emulgátory..... Nejsem odborník, ale prostě mi víc vyhovovala Weleda - jak cenově, tak vůní i svojí kvalitou. Můj názor, moje zkušenost.
 Pavla

P.S. V jedné knize jsem četla, že Weledu doporučují i německé porodní báby nastávajícím maminkám...... :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >