Novorozenec - ošetření pokožky

131
7.9.05 11:26

Novorozenec - ošetření pokožky

Mam dotaz na již zkušené maminky. Odted uz kdykoliv muzu rodit a stale si nejsem jista, jak budu osetrovat pokozku mimiska.
Hodne se doporucuje mandlovy olej, zadne mydlo, zadne sampony.
Olejicek se pouziva do koupele /kyblicku/ nebo jen na vlasky? Cim umyt
a osetrit mimiska po vymene plinky? Staci umyt vodou a natrit jen bepanthenem /prip. rybilkou/ nebo i cele telicko tim mandlovym olejem?
Predpokladam , ze mi poradi v porodnici, ale radsi bych v tom mela jasno uz ted, at se nemusim spolehat jen na sestricky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

464
7.9.05 11:31

Já koupu buď jen v čisté vodě nebo s přídavkem čaje z řepíku lékařského. Mažu buď vůbec nebo jen modrou indulonou. Zadeček otírám buď navlčeným ubrouskem vodou anebo kupovanými vlčenými ubrousky, pak mažu rybilkou nebo bepanthenem. Obličej nemažu vůbec ničím. Vlásky taky ne. Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
7.9.05 11:44

Ahoj!

Myslím, že ti v tomhle bude radit každý jinak. V mnoha porodnicích používají a doporučují Johnsons.
Já jsem své miminko koupala většinou obden. Nikdy jsem ho nemydlila, ale po umytí pusinky kapla trochu koupele (nejdříve Sebamed, teď používám mandlovou koupel od Weledy). Po koupání jsem občas natřela tělíčko nějakým olejíčkem (mám od Sebamedu), ale ne celé. Vždycky jen nějakou část, aby pokožka mohla dýchat. Prdelku jsem při přebalení utírala většinou vlhčen. ubrousky nebo čistou vodou a mazala Bepanthenem (není třeba vždy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
7.9.05 11:59

Ahoj LUCYS,

holky ti radí výborně, úplně v souladu s mou pediatričkou. Zadeček při přebalení mažu většinou Bepanthenem, Rybilka je taky moc fajn, ale dost smrdí. S kosmetikou při koupání v prvních třech měsících opatrně - nám radili fakt jen čistou vodu, teď přidávám pár kapek od Bubchenu. Jinak koupat opravdu není nutné každý den, voda v městských vodovodech je hodně tvrdá a vysušuje. Ve dnech, kdy se nekoupe, ale Aničku vždycky alespoň otírám vlhkou žínkou. Po koupání jsem mazala nejdříve infadolanem, pak glycerinovou mastí z lékárny a po 3. měsíci krémem od Sebamedu. V porodnici nám sice doporučovali olejíček, ale moje dr. mě varovala, že olejíček může vysušovat (paradox, ale je to tak). Každé miminko má trochu jinou pleť, určitě neuškodí, když se taky poradíš se svým pediatrem - v prvních týdnech budeš do poradny chodit dost často.

Voňavé miminko přeje

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
7.9.05 13:07

Ahoj,
u prvního jsem taky trochu tápala, ale až se narodí to druhé, tak budu koupat v lázni s přídavkem Balnea Hermal (doufám že jsem to nepopletla), to je olejíček z lékárny, který se používá pro lidi se suchou pokožkou nebo i ekzémy a tak, předepíše doktorka. Naprosto bezpečný i pro mimina a alergiky. Pak už není třeba ničím mazat, na pokožce zůstane takový příjemný film. Na vlásky nic, jen voda, kdyby byly hodně ulepkaný, tak šampon od Sebamedu.
Na zadeček ubrousky Pampers Sensitiv a ničím nemazat, mám zkušenost, že každé zčervenání rychleji zbledne, když větrá a není ničím zaplácnutý. Ale malou jsem mazala do 4 měsíců při každém přebalení mastí z lékárny (dělanou) a nikdy neměla jediný problém. Až později, jak papala už pevnou stravu a schovávala bobečky mezi půlečkama, tak to měla někdy červený. Hlavně se mi neosvědčily parfémované ubrousky.
Tak dobrou volbu přeje Mamulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama