Novorozenec papá i 6 hodin v kuse

Anonymní
7.4.21 22:02

Novorozenec papá i 6 hodin v kuse

Ahojky, mam doma 3 tydeního novorozence a jak píšu.. jakmile odbije cca 18. hodina, vzbudi se a má nekonečný hlad a nekonečně moc energie. Například včera se od cca 17:30 do cca 2:30 nechtěla odtrhnout od prsa, porad mela hlad. Z toho asi hodinu a pul dohromady nejedla - na chvilku usnula/vztekala se, že nechce spat, ale jist. Trva to asi tyden a kazdym dnem je to delší a delší.. začalo to, že chtela jist od cca 21 do pulnoci. Dneska od 17i to same. Dudlika nechce, plive. Kaká dobře. Kdyz se ji snazim držet vzhuru pres den, aby se to neopakovalo, bud je stejně v polospanku, nebo proste spi i přes mé snazeni. Jinak v noci, když uz konecne usne, vzbudi se vetsinou tak za 5-6 hodin na kojeni, pak po 2h a pak začne ten večer..
Prosim Vas o radu, co mam delat, kdyz takhle vecer toho sni tolik.. nedat ji, nedam.. place, vzteka se. Spíse bych prosila o radu, jak ji to nejak ‘odnaucit’, nebo jak ji uspat.. jak ji unavit. Pres den ji stačí po prebaleni a nakojeni odkrknout, polozit a spinka. Ted v noci polozim, spinka tak 5 minut a zacne se vztekat. Utisi jen papáni.

Příspěvek upraven 07.04.21 v 22:32

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2012
7.4.21 22:08

Měsíční miminko nijak neodnaučíš a držet ji přes den vzhůru je holý nesmysl, je to mimčo a spánek potřebuje, akorát bohužel to má nejspíš přehozené. Ve dne spí s v noci řádí. Rada na tohle nejspíš žádná nebude. Budeš to muset vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8155

Že se 3týdenní kojenec budí po 5 - 6 hodinách není nic nenormálního
chce být s tebou, spíte spolu?
opravdu jí, nemá tě jako dudel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
336

Jejejku tak jste na začátku…jestli že to miminu takhle vyhovuje tak hold se musíš obětovat… Je maličká, nebo chce být prostě s tebou… Máte 6 neděli, které máte na to… to jsem se od malé nehla téměř na krok a o kojení ani nemluvím, nonstop na prsu…takhle malé mimco nemá smysl asi nic odnaučovat… Časem si vytáhne co potřebuje rychleji. :dance: dej tomu čas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
7.4.21 22:12

Od 17:30 do 2:30? :lol: třítýdenní vydrží několik hodin být vzhůru a jen sát a dát? Ty musíš mít teda mléka.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4643
7.4.21 22:14

Já sice odkojila dvě děti, ale už je to nějaký ten pátek, tak možná tu jsou zkušenější a poradí líp, ale mě to přijde, že máš už večer málo mlíka,
píšeš, že toho vypije hodně - ale opravdu máš ověřené, že hodně vypije? (vážíš před a po krmení?) nebo soudíš jen z toho, že dlouho pije?
přijde mi, že malý sice saje a něco vypije, ale je to málo, má hlad, tak se budí a chce pít znovu a znovu a celé je to začarovaný kruh - málo mlíka, dítě vypije málo, vzbudí se znovu nebo vůbec neusne.

taky 3 týdny - není to zrovna první růstový spurt? to už si nepamatuju :think:
doporučovala bych se zaměřit na to, abys dost pila, případně nějaké ty doporučené nápoje při kojení a vydržet tak týden - pokud je to spurt, tak to přejde a bude to zase zlatíčko :) i když celkem dobře si pamatuju, že ve 3 týdnech si o 5-6 hodin spánku jsem si mohla nechat jen zdát, tak dlouho v kuse nespalo v té době ani jedno z mých dětí. z toho pohledu máš doma zlatíčko i přes večerní dobrodružství ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20688
7.4.21 22:33

Panebože jsou jí 3 týdny, jaký držet vzhůru, co jí chceš odnaučovat?? 8o :cert: prostě to bude chvilku trvat, než si udělá režim, ona nebude od narození fungovat na povel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:33
@bublinek píše: Že se 3týdenní kojenec budí po 5 - 6 hodinách není nic nenormálního
chce být s tebou, spíte spolu?
opravdu jí, nemá tě jako dudel?

to taky jako problem nepisu :nevim:
ano, opravdu saje, dudliky plive, nechtela ani zadny v porodnici, mame jich vyzkouseno mnoho

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:35
@terien píše:
Panebože jsou jí 3 týdny, jaký držet vzhůru, co jí chceš odnaučovat?? 8o :cert: prostě to bude chvilku trvat, než si udělá režim, ona nebude od narození fungovat na povel.

Nechvi aby fungovala na povel :nevim: jen mi proste přijde divne, ze to tak má.

• Citovat
  • Nahlásit
20688
7.4.21 22:37
@Anonymní píše:
Nechvi aby fungovala na povel :nevim: jen mi proste přijde divne, ze to tak má.

Jsou jí 3 týdny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:37
@Kauree píše:
Já sice odkojila dvě děti, ale už je to nějaký ten pátek, tak možná tu jsou zkušenější a poradí líp, ale mě to přijde, že máš už večer málo mlíka,
píšeš, že toho vypije hodně - ale opravdu máš ověřené, že hodně vypije? (vážíš před a po krmení?) nebo soudíš jen z toho, že dlouho pije?
přijde mi, že malý sice saje a něco vypije, ale je to málo, má hlad, tak se budí a chce pít znovu a znovu a celé je to začarovaný kruh - málo mlíka, dítě vypije málo, vzbudí se znovu nebo vůbec neusne.taky 3 týdny - není to zrovna první růstový spurt? to už si nepamatuju :think:
doporučovala bych se zaměřit na to, abys dost pila, případně nějaké ty doporučené nápoje při kojení a vydržet tak týden - pokud je to spurt, tak to přejde a bude to zase zlatíčko :) i když celkem dobře si pamatuju, že ve 3 týdnech si o 5-6 hodin spánku jsem si mohla nechat jen zdát, tak dlouho v kuse nespalo v té době ani jedno z mých dětí. z toho pohledu máš doma zlatíčko i přes večerní dobrodružství ;)

soudila jsem podle toho, že dlouho saje, diky za tip :kytka: - zkusim ji zacit vazit.. treba to bude ten problem, ze mam malo mlika..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:39
@terien píše:
Jsou jí 3 týdny

No prave? Ve trech tydnech vydrzi tak dlouho vzhuru 8o tak dlouho sat? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:40
@dada85 píše:
Od 17:30 do 2:30? :lol: třítýdenní vydrží několik hodin být vzhůru a jen sát a dát? Ty musíš mít teda mléka.. :mrgreen:

Jsem rada, ze jsem pobavila, nemam na tvou ‘radu’ odpoved. Sama to nechapu.

• Citovat
  • Nahlásit
906
7.4.21 23:03

Není možné, aby několik hodin pila, vážíš ji před a po kojení kolik vypila? Jestli vůbec něco teče.

Příspěvek upraven 07.04.21 v 23:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30360
7.4.21 23:06

Podle mě šest hodin nesaje. To by nezvládla. Spíš jen dudlá. Přibírá a neblinká? Pak bych se snažila ji hodně chovat a nedávat prso pokaždé, co brekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat