Novorozenec říhne ale i přesto blinká

15.8.19 15:13

Novorozenec říhne ale i přesto blinká

Jsem prvorodicka a potřebuji radu.. Maleho (18denní miminko) plně kojím a po nakojení nechávám říhnout, říhne klidně i 3× a stejně ho pak položím do postýlky a ublinkne třeba 2-3× a ne zrovna málo.. Mám pak v noci i strach ho nechat ležet a nedržet dozor (samozřejmě spí na boku a záda má opřené ale stejně).. Poradí někdo proč? Přejde to po šestinedělí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.8.19 15:38

Bud v klidu je to normalni, pokud ti vylozene nehaze savle pres rameno, miminka nemaji casto vyvinutou zaklopku v krku..asi te nepotesim, mala mi prestala ubkinkavat az cca po 6.mesici, kdy jsem zacala davat prikrmy, blila mi hodne kdyz se zacala tocit na bříško…pak to preslo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
15.8.19 15:58

Kojenecký reflux… taky jsme meli. Preslo to ve 4 mesicich samo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.19 16:00

Dobrý den,
máme stejný problém, je to normální na požádání doktora může předepsat nutriton, který dobře funguje, popř. dat na půl hodiny až hodinu dítě do autosedačky, kvůli vertikální poloze. Pokud ale dobře přibírá není potřeba řešit, zkuste si koupit polohovací válečky, který miminko fixují na bok. V případě zvracení, se nebude dávit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1545
15.8.19 16:22

Některé děti jsou prostě blicí. Dcera blinkala, ze začátku i 20× denně. První 3 měsíce na všech fotkách plena okolo hlavy. Když začaly příkrmy, tak blinkala oranžově po mrkvi. To se nedá vyprat! Přestalo to tak po půl roce. A stopy to na ní nenechalo, je to zdravá, chytrá, teď už školačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.19 17:54

Ahoj, vyzkousela bych Gastrotuss sirup baby. Mely jsme s dcerou take takove problemy hned od narozeni a vzdy 10 minut po kojeni ji dat tento sirup a bylo vse o mnoho lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13117
15.8.19 21:57

Reflux

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.19 02:44

No zvracení obloukem proběhlo „zatím“ jen 3×. Taky mě to drobet vyděsilo, naštěstí to přešlo a od ty doby ublinkávání jak to jde :-/
Ale všem moc děkuji! :woman_raising_hand: :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.19 15:17

Taky mám blici dítě, má nějaký přecitlivělý dávivý reflex, takže i ve dvou letech občas ublinkne buď ovoce se šlupkou nebo když jí chytá amok :poblion: jinak dřív to asi bylo tou záklopkou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1602
17.8.19 15:39

To přejde… :D u nás asi v 8 m? :mrgreen: s tím že to bylo časem pořád lepší a lepší a ke konci i jednou za několik dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.19 16:46

Dcera 4. 5 měsíce a je schopná ublinknout i 2 hodiny po krmení už téměř ztrávené mlíko :D Neřeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
18.8.19 12:57

Naše blila kudy jsem jí nosila. Furt i třeba 3 hodiny po kojení. Dávala sem jí nějaké ty kapky na zahuštění nic nepomáhala. Přejde to samo. U nás až v 7mém měsíci ze dne na den. Jen buď v pozoru, když by zvracela oblouk, to pak řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama