Novorozenec sám doma na pár minut?

950
14.1.20 12:54

Novorozenec sám doma na pár minut?

Ahoj holky, mám takový zvláštní dotaz :) Jsem doma s dvoutýdenním miminkem. Dosud, když k nám někdo něco nesl asi 3× (rodiče, pošťák, lékařka na první kontrolu), byl doma partner, a šel otevřít návštěvě. Bydlíme ve 3. patře domu, kde není bzučák ke dveřím. Má mi přijít návštěva zítra a to budu doma sama. A teď otázka zní. Necháváte miminko doma samotné v takových situacích? V postýlce na ty tři minuty, co trvá cesta výtahem? Nebo ho vždy máte u sebe? Člověk by neřekl, nad čím vším bude bádat :mrgreen: Jak to děláte vy, co to máte v domě stejně? Na jednu stranu se mi ho nechce tahat jak kočka koťata. I když v domě je tedy teplo celkem, tak mě napadlo vzít ho v zavinovačce. Protože na druhou stranu si říkám, že i za ty tři minutky se může něco začít dít… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2029
14.1.20 12:57

Hod jim klice z okna a mas to vyřešeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
14.1.20 12:58

Nechávala jsem doma v postýlce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
14.1.20 12:58

@Mutlice hodit klíče z okna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1678
14.1.20 13:00

Ano, nechávala jsem v postýlce. Ale nejezdila jsem výtahem. Měla jsem strach, že se zasekne a než se dovolám pomoci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
14.1.20 13:01

@Mutlice určitě bych nejezdila výtahem.. Asi bych také hodila raději klíče..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175

Nechala bych doma úplně normálně ;) Bydlíme sice v domečku, ale když bylo dítě v postýlce, normálně jsem vyběhla ven před barák nebo na zahradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3124

Já bych nenechala. Mi se dcera dusila když ublinkavala. Vzala bych sebou, nebo hodila klíče z okna. Já umím tvořit černé scénaře… zaseklý výtah, zabouchle dveře… nějaké jiné zdržení. Anebo mít chuvičku mobilní.

Příspěvek upraven 14.01.20 v 13:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Hazela jsem vzdy klice z okna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181

Já teda v paneláku nebydlím, ale nech ho normálně doma. Já zase chodila se psem na zahradu když mimco spalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
14.1.20 13:02

Ja jsem se vzdycky bala ze si zabouchnu dvere nebo se zrovna jako na potvoru zasekne vytah. A co pak, ta doba nez to clovek vyresi… Hazela jsem klice z okna :) Spici miminko bych netahala s sebou. Vetsi kdyz bylo vzhuru jsem si brala do nositka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5715
14.1.20 13:02

Ne, nenechávala jsem. Musela jsem jet výtahem a pokud by se výtah zasekl (občas se to v tom domě stalo), byl by to průšvih. Ono trvá, než tě dostanou ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:03

Urcite bych nenechala doma ani na minutku, pak se ti zrovna zlomi klic ve dverich pri navratu (to se jednou stalo me, nastesti deti venku se mnou) a doma bude miminko samo, nez zavolas zamecnika?.. Blbej napad… nechapu lidi, co nechaji deti doma a jdou ven…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:03

Nechat doma v postýlce, přece když jdeš na záchod, vaříš nebo sama usneš, je bez dozoru i déle. Pokud navíc spí v postýlce…ale rozhodně 3× zkontrolovat, že máš s sebou klíče, případně trvale nechat jeden klíč u sousedů (naše sousedka je neštěstí skoro pořád doma, což mě nejednou zachránilo, když jsem si zabouchla nebo děti zabouchly).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:05

S tím výtahem je to dobrá připomínka, to mě nenapadlo. Tak pokud nebydlíš v 8. patře a nejsi po císaři dá se přeci jít po schodech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama