Novorozenec všechno vyblinká a pak hledá prso i tři hodiny v kuse

Anonymní
17.10.20 09:11

Novorozenec všechno vyblinká a pak hledá prso i tři hodiny v kuse

Ahoj, mám 14ti denní miminko, poslední snad tři dny pokaždé co ho nakojím, tak se vyblinká, pak opět hledá, dám mu, opět se vyblinká, někdy se vyblinká i s prsem v puse, dudlík odmítá, zkoušela jsem zatím tři dudlíky nechce ani jeden, pak usne na hodinu, vstane a začíná opět kolotoč kojení a zvracení, to samé po Sunaru, sice po něm spal tři hodiny ale jen co se probral, vyzvracel toho 6× tolik, než když ho nakojím. Mám raději vyhledat doktora, nebo je to běžná věc? Díky :( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4314
17.10.20 09:18

Když ho máš pořád na prsu, tak se prejida a z toho pak zvrací. Ze zvracení ho to všude vevnitř pálí a logicky Chce zase prso, na uklidnění, ale jak se zase mají, tak má to břicho plný a zase zvrací. A pořád dokola. Je potřeba to nějak regulovat, mně vzdycky pomahalo kojit nejdriv po hodine a pul. Mezitim uklidnovat jinak nez prsem. Taky může mít reflux, nastuduj antirefluxni opatření a vyzkousej je. S takovým prckem jsi u doktorky prakticky pořád, tak se při příští návštěvě zeptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
17.10.20 09:18

Zkus během kojení nechat často odříhávat, je možné že se naloka moc vzduchu a potom ho při brnknutí vezme i s mlíkem. Pomáhá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
17.10.20 09:20

Ahoj, pokud tak hodně zvrací, tak bych k doktorovi určitě zašla, normální to není. Známým se přesně takhle projevovalo zúžení jícnu, spravil to takový minizákrok a od té doby vše v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
17.10.20 09:31

Pokud takhle zvrací po každém krmení, tak bych raději navštívila lékaře.. Nejspíš se jen přejídá ale raději bych to nechala zkontrolovat, zda je vše v pořádku.. :think: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
17.10.20 09:49

Vypadá to na kolotoč. Zkus dávat k prsu nejdřív za hodinku a půl. Popřípadě zkus čajík malilinko na pul lžičky mezi kojením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45668
17.10.20 11:44

Koj kratší dobu. Moje dítě bylo schopné pít a zvracet prakticky zároveň. Když jsem kojila max. 10 minut, tak s blinkanim přestal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 12:38

Pravděpodobně bude mít reflux.
Já jsem dceru muselo od jejich 14dnu kojit tak, že jsem ji měla minutu u prsa ( fakt jsem počítala do 60), pak jsem ji odtrhla nechala odříhnout a pokračovali jsme další minutu, poté jsem znova nechala odříhnout.
Měla nějaké turbosání ;) :lol:
Pokud jsem ji nechala 2 minuty v kuse, čekalo mne převlékání mne, jí, úklid místnosti, kde jsme zrovna byly. Zvracela zásadně obloukem.
Refluxu se nezbavila doteď ( 1. stupeň ZŠ), hodně pomohlo přejít na mléko bez laktózy. Na to tedy přešla až šesti letech, kdy jsme dostali tip, co funguje. ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama