novorozenecka zloutenka

172
5.2.05 16:16

novorozenecka zloutenka

:?: Ahoj vsichni, mate nekdo zkusenosti s novorozeneckou zloutenkou u prdcasne nar.ditete??? 35tt. Je nam mesic a hladina bilirubinu je stale vysoka, v porodnici jsme byli pod svetlem, pak jmse byli hospitalizovany opet, a nyni jsme doma ale hladina bilirubinu neklesa :( uz jsem z toho smutna…diky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7463
5.2.05 19:46

ahoj

delfinek se narodil v 36.tydnu,zloutenku mel,v porodnici lezel tri dny pod lampou,pak jsme chodili na ko a trvalo jeste min. 3 mesice ,nez se mu to srovnalo do normalu

tak se neboj,bude to v poradku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
5.2.05 20:54

:P Ahoj!

Náš mazlík se narodil ve 36tt.Bilirubin měl hodně vysokej, pod lampou jsme byli 8 dní, byl to hroznej nápor na mou psychiku, dokonce mu dávali infuze, takže jsem si ho nemohla ani sama vykoupat, ani nakojit , tehdy, kdy dooporavdy chtěl.
Přitom je to tak důležitý.Nakonec jsme to zvládli a domů jsme šli po 10-ti dnech.Myslela jsem, že se zblázním radostí.

Poradila bych Ti, pokud je malý spavý, tak ho častěj buď na kojení, bilirubin se vylučuje močí a stolicí a čím víc kojíš, tím víc vylučuješ :P .Pak pomáhá denní světlo, i sluníčko přes okno, a taky je dobré převařit 3- 4 dávky mléka, někdy to pomůže uleví to játrům a ta pak bilirubin lépe odbourají.

Ahoj a přeju Ti, aby už bylo co nejdřív všechno v pořádku. Malej má už 8 měsíců a je zdravej a čilej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
6.2.05 09:33

:D dekuji za tipy, na kojeni ho musim budit, on se sam neprihlasi, budim kazde 2-3hod, v nemocnici jsme byli 14 dni a svitil se dlouho, jednou t klesne pak to zase vyskoci, u okna ho mam stale, spec kdyz je slunicko, tak doufam, ze to pomuze…zitra jdeme na krev, tak mi drzte palce,at nam ten bilirubin leze uz konecne dolu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
11.2.05 11:52

Ahoj,
tak mala se narodila 36t a zloutenku mel asi 2m. V porodnici jsme byly 15dni a malou jsem mela stale pryc :cry:
Brali ji stale krev a doma jsme ji pak museli casto davat k oknu.
Souhlasim s Pavlickou, ze je dobre hodne kojit. Tim se bilirubin rychleji odbourava.
Pro me bylo dulezite, ze jsem s malou uz konecne doma a ne v porodnici. Uz mi to pak tolik nevadilo.

Co je dulezite a to nemluvim jen z me zkusenosti, ze mimi s novorozeneckou zloutenkou jsou do budoucnosti spavejsi :D :D

Mala spi asi od 2m od 21h do 6-7h bez kojeni… :D a to je ji 6m. :! dr mi rikala, ze jakmile zloutenka zacne ustupovat, tak ji nemam jiz v noci budit, ze si zacina zvykat na nocni spanek… a bylo to prinosem :D

Tak si z toho vubec nedelej hlavu, uvidis, ze na jare uz bude bez zloutenky :)

Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
11.2.05 21:59

:lol: Iri diky za prispevek, verim a doufam, ze se ty potvory zbavime uz brzo,
hezky vikend
mumik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
26.11.05 10:45

Ahoj holky,
tak já přidám zkušenost s novorozeneckou žloutenkou.Náš Kubík se narodil předčasně 35+1, má krevní skupinu 0 +. 1)Nejvíce ohrožení žloutenkou jsou předčasně narozené děti.

1. RH inkompatibilita - matka RH +, dítě RH - též náš případ
  2. důležité je pro mimi dostat v prvních dnech mlezivo-podporuje vylučování žluči - což náš malý nedostal a rovnou ho dokrmovali MM

4)paradoxně žloutenku zhoršuje kojení - MM obsahuje nenasycené mastné kyseliny,které brání ústupu žloutenky

1. mimi s krevní skupinou O jsou též více ohroženy-opět náš případ

Užili jsme si se žloutenkou svoje.V porodnici jsme strávili 14 dní, 2× ho svítili.Pak jsme byli týden doma a bilirubin opět stoupl,takže nás čekalo další svícení,tentokrát 5 dní v dětské nemocnici.Když jsme přišli domů,po 5 dnech bilirubin opět stoupl hodně vysoko.Malý postupně začal odmítat MM a začali jsme dokrmovat UM.Světe div se, po dalších cca 4 dnech „nekojení“ je žloutenka na ústupu, bilirubin klesl rapidně dolů.Takže jediné řešení pro našeho drobečka je bohužel NEKOJIT.Paradoxně je to pro jeho dobro.Nejdřív jsem z toho byla moc smutná,že mu nemůžu dopřát tu nejlepší výživu,ale už se s tím pomalu začínám smiřovat a navíc UM jsou dnes velmi kvalitní.
Pozor-někdo novorozeneckou žloutenku bagatelizuje,ale dle slov lékařů,pokud jsou hodnoty bilirubinu stále velmi vysoké,může se to miminku vrazit na mozek.A rovněž v nejhorších případech(což jsme byli my největší kandidáti)se u mimi provádí kompletní výměnná transfuze krve.Pevně doufám,že už máme nejhorší za sebou a bilirubin už nám snad nikdy nestoupne.Přeju všem krásná a zdravá miminka bez žloutenky.
pa,pa Yasmin + Kubíček 26 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama