Reklama

Novorozenecká žloutenka 280molů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 28.03.18 20:31
Novorozenecká žloutenka 280molů

Ahoj holky dneska nám zjistili žloutenku 280 molů a miminko dali na fototerapii na 18 hodin. Zítra bychom chtěli domů myslíte že by to mohlo klesnout? Případně může se jednat že pokud miminko budu kojit tak bude hodnota bilirubinu stoupat? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Michalka80
Kelišová 5131 příspěvků 28.03.18 20:37

Ahoj, kojeni myslim pomaha ten bilirubin snizovat…At je to brzi lepsi :hug: :mavam:

Hadumi
Extra třída :D 13285 příspěvků 28.03.18 20:38

Se mnou byla na pokoji maminka, akorát odcházeli domů, ještě je měřili a mimi mělo 280.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 28.03.18 20:43

Mi v porodnici říkali ať kojím hodně, kojení pomáhá odplavovat… Proto mimi ktera jsou spava a moc nepijou ji většinou maji

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 28.03.18 20:54

Já měla kojení zakázané, syn se dostal na hodnotu 316. Musel na kapačky pod světlo. Kojení stav zhoršovalo. Mohly za to protilátky v MM. Domů nás pustili, až když hodnota klesla pod 240. Trvalo to 5 dnů.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 28.03.18 20:59

@Hadumi no my jsme právě také dneska měli jít domů a dneska to ozarila sestřička žlutým svetylkem a zjistila 280 molu a z krve 260 molu. Řekla že miminko musí na fototerapii a nás domů nepustí. Jsme z daleka asi 4 hodinky cesty od nemocnice tak jsem jí řekla že chci s miminkem na revers a dám ho do naší nemocnice tak mi řekla že to nemůžu protože by malá mohla mít zánět mozkových blan a tak. Že mi nepovolí cestu domů i kdybych ho tedy po těch 4 hodinách cesty dala na fototerapii do naší nemocnice. A když jsem teď byla za malou ohledně mlicka tak mi řekla že se ještě uvidí jestli zítra půjdeme domů že se to prý může i zhoršit. Takže teď vůbec nevím co si o tom myslet.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 28.03.18 21:01

@bartsch a jak to zjistili že kojení ten stav zhoršuje? Děkuji

hopsika
Stálice 76 příspěvků 28.03.18 21:01

Nám v porodnici říkali, že se bilirubin vylučuje močí.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 28.03.18 21:08

@hopsika nam právě že taky ale bojím se třeba aby se to nezhoršovala kojením ale tak snad by mi to řekli ne?

mámaNel
Kecalka 107 příspěvků 12 inzerátů 28.03.18 21:15

Syn měl taky žloutenku a hodnoty bilirubinu byly taky kolem 280. Sestřička v porodnici říkala, že pod „světlo“ ho nemůžou dát dřív než se hodnota vyhoupne nad 300. Bylo mi řečeno, že se bilirubin vylučuje močí a taky stolicí. Syn nakonec pod „světlo“ nemusel, byl ale žluťoučký cca do 2 měsíců. Kojené děti prej bývají žlutí déle.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 28.03.18 21:16
@arventis2 píše:
@bartsch a jak to zjistili že kojení ten stav zhoršuje? Děkuji

Tohle už není běžná novorozenecká žloutenka. Rychle se stav zhoršoval. Moje tělo začalo produkovat protilátky před porodem, dítě už je do sebe dostalo, ještě než se narodilo. MM bylo těch protilátek také plné. Že bude problém, lékaři věděli už po narození syna - z odebrane pupečníkové krve. Celé těhotenství byly protilátky OK :nevim: a přesto se před porodem vytvořily - bylo to kvůli mé krvi, mám 0. Syna museli napíchnout na kapačku a byl 5 dní v inkubátoru pod světlem, nevyndávali ho ani ven. Zlepšovalo se to pomalu, jak jeho tělo bojovalo. Po 5 dnech nastal zlom a hodnota výrazně klesla na 217 a šli jsme domů. Já v porodnici MM několikrát denně odsávala a sestry ho musely kvůli špatným protilátkám převařovat.

hopsika
Stálice 76 příspěvků 28.03.18 21:27

@arventis2
Určitě by Vám to řekli. Je to běh na dlouhou trať. První dítě bylo hodně žluté, naštěstí zežloutlo až po propuštění z porodnice. Dětská dr. chtěla brát krev kvůli bilirubinu, ale dítě nedalo ani kapku. Tak to dr. nechala být. Trvalo to dlouho než se jí zbavil a to byl přes léto. Ale nikdo nikdy mi neříkal nekojit. Možná v těch závažnějších stavech.
Hlavně hlavu vzhůru. Ono to klesne a půjdete domů. Na nějakém dnu už nesejde, i když ty hodiny v nemocnici a navíc bez miminka jsou dlouhé…

LucsynkaR
Kelišová 7367 příspěvků 29.03.18 07:10

U novorozenecké žloutenky je důležité kojit, kojit a kojit, ať se bilirubin odbourává a vylučuje. Takže miminko příkladej..ta hodnota není tak hrozna, naše malá mela lehce přez 300 při kontrolním odběru a podařilo se to zvládnout bez svícení.. dřív se třeba na 1 nebo 2 dny nahradilo kojení UM a hodnota klesla rychleji.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 29.03.18 09:29

@LucsynkaR Záleží na tom, proč ta novorozenecká žloutenka vznikla, ale to jí nemůže radit nikdo na netu. To musí ona probrat s ošetřujícím lékařem.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 29.03.18 13:58

Jen ještě doporučení kamarádka mi říkala že existuje i nějaký čaj, který pít aby žloutenka rychleji odezněla, ale nevím jaký. A já nechci základatelku nějak moralizovat, ale myslím že raději být 3dny navíc v nemocnici než ho někam dovážet a tam dávat na fototerapii atd… To už vydržíte ;-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama