Novorozenecká žloutenka a nemocnice?

Anonymní
10.5.21 12:49

Novorozenecká žloutenka a nemocnice?

Ahojky maminky.
Prosím vás.. Měli vaše čerstvě narozená miminka novorozeneckou žloutenku kvůli které jste museli být s miminkem v nemocnici?
Minulý čtvrtek nás pustili z porodnice a hned v pátek jsme byli s malou poprvé u dětské doktorky, která mě vystrašila tím že kdyby se to nezlepšilo tak by jsme museli do nemocnice.. Ani ji tu žloutenku nijak neměřila jen se na ni podívala..
Od té doby dávám malou často na sluníčko a zda se mi že už není tak žluťounká jak byla předtím.. Ale i tak se o ní bojím :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
990
10.5.21 12:51

Je blby, ze nevis tu hodnotu.. moje mala mela 260 a nikam jsme nemusely, byla hodne zlutoruda a zrovna na konci unora teda moc slunka nebylo, ale zvladla to.. je potreba fakt hodne kojit a hezky slunit, ale ne na primym slunku obzvlast ted :mrgreen:
urcite to bude dobry :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
10.5.21 12:53

Náš měl taky žloutenku kterou teda zjistila až doktorka na první prohlídce. Vystavovali jsme doma malého na sluníčko a ještě mi poradila že má malý pít převařené mateřské mléko, tak jsem asi dva týdny odstříkávala a převařovalaa pak už to bylo ok, ke kojení jsme se normálně vrátili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
10.5.21 12:54

@lalouch já bohužel nekojim ale odsávam mlíčko a dávám ji to z lahvičky.. Ona se nechce k prsu přisát.. Narodila se nám skoro o měsíc dříve a prý je to tím že je malá narozena dříve a nemá ještě tolik síly :?
Zakladatelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17075
10.5.21 12:57

Syn měl žloutenku s hodnotami kolem 200-240 a nikam jsme nemuseli, byl zluty dobre skoro 2 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
10.5.21 12:57

Teď zrovna je sluníčka dost, dávej ji na slunce hodně,
nám toto také hrozilo a přes 2 baráky bydlí vrchní sestra z dětského odd., ta mi říkala, ať se hospitalizace snažím vyhnout za každou cenu, tyto mimina v nemocnici často chytnou rotaviry a podobné srandy, prostě přínos převáží rizika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
10.5.21 12:58

@Majka6802 ja myslim, ze je hlavni dostatecny prisun MM, je jedno jak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
10.5.21 13:00

@lalouch také si to myslím :) i když mě to mrzí že nám to nejde :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
10.5.21 13:03

@Majka6802 to pujde, rozhodne bych to zkousela, my mely taky veliky problem s prisatim a samozrejme byla lina tahat (sla o 10 dni driv a mela tu zloutenku), ale zvladly jsme to… prikladala jsem ji porad…
tak drzim pesti ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
10.5.21 13:07

@Majka6802 Zavolej si laktacni poradkyni, pokud bys chtěla kojit. Me se narodila dvojcata, 36+1,jeden neměl ani 2 kg, druhy 2200g. Oba měli zloutenku a oba jsou kojeny od začátku. První dny si vymlaskli třeba jen 20ml a pak usnuli, ale pribirali nádherně. Na první návštěvě měli kluci kolem 186 nějakých těch jednotek zloutenky, nikdo to neřešil a postupně se to snizovalo. Tim, ze byli kojeni, měli ještě ve 3 mesicich nejakou tu hodnotu zloutenky. Někdo mi právě říkal, že kojenym detem jde ta zloutenka hrozně pomalu dolů. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 15:30

Dcerka se taky narodila o měsíc dříve. A bohužel u těch dřív narozených se často ta žloutenka objeví později, když už je člověk z porodnice doma…
Já byla „naštěstí“ v porodnici déle, takže se jí zloutenka rozjela tam a musela na fototerapii, ale žlutá a slabá byla stejně ještě další dva měsíce…
Jinak s tím kojením, malá se vůbec nechtěla přisát, jak byla slabounká (přitom váhu měla slušnou). Krmila jsem 5 tydnu přes stříkačku odstrikanym mateřským mlékem…a zkoušela přikládat…a v 6.tydnu se najednou chytla a nepustila a je teď plně kojená. Jenom to chce vytrvat, ale asi bych nedávala tu lahvičku a zkusila jinou alternativu. To nekonečný odstříkávání, vyvařování atd je masakr…

• Citovat
  • Nahlásit
1453
10.5.21 18:39
@Majka6802 píše:
@lalouch také si to myslím :) i když mě to mrzí že nám to nejde :?

Ano, čím víc jí, tím víc kadí a ta barviva ve stolici jsou z bilirubinu, kterého se to dítě potřebuje zbavit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5374
10.5.21 23:13

Já bych se moc nestresoval. Fototerapii se lékaři snaží vyhnout, co to jen jde, ona taky není zcela bez rizika. Pokud není možné u PLDD vyšetřit tíži žloutenky, můžete zajet v případě pochybností do nemocnice, kde by to změřili buď přes kůži nebo z kapilární krve. „Na svícení“ jsou běžně až hodně žlutá miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
11.5.21 00:11

Ano. Syn měl zloutenku, kvůli které jsme byli osm dní v porodnici, kde byl dvakrát na fototerapii. Pak jsme byli dva dny doma a po kontrole u pediatricky jsme skončili na jedenáct dní v nemocnici, kde měl další dvě fototerapie. Byl spavý a slabý, proto se málo kojil. Kojila jsem tedy na řadu LP s cévkou, aby toho vypil víc a tolik se u toho nevysilil. Důležité bylo, aby hodně pil, protože bilirubin se mj. vylučuje stolici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat