Novorozenecká žloutenka, fototerapie

53
4.4.20 08:48

Novorozenecká žloutenka, fototerapie

Dobrý den, ráda bych se zeptala, na vaši zkušenost s novorozeneckou žloutenkou.
Syn se narodil 37+1 VEXem, od 3dne začal žloutnout, 4den u něj byla naměřena hodnota již 295 z krve. Celou noc byl na fototerapii, ale hodnoty prý nijak výrazněji neklesaly. Takže tam strávil celý další den až do 19h, kde mu žloutenka klesla nějak ke 200.
Následující ráno nás propustili(středa), bohužel na kontrole u dětské lékařky (pátek) naměřeno 260 přístrojem a odeslání na krev opět do nemocnice.

Jak jste to měli vy? Předpokládám, že nás dnes (sobota) po výsledcích z krve budou opět hospitalizovat, ale byla bych ráda, aby se mu to již nevracelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21034
4.4.20 09:39

No, moje zkusenost, propousteli nas po jedne noci na foto s hodnotou kolem 200, je to hranicni, a pak jsme museli kazdy den do nemocnice na premereni a na krev :roll: az jedna stara doktorka se vykulila, co proboha blbneme, ze vidi normalni dite, at ho normalne dame na slunce (fakt nahatyho do megavytopeneho pokoje pod okno) a prijedeme za 4 dny. Tehdy to kleslo. Kdyz si na to vzpomenu, tak bych s nim byla radeji zajela na jednu noc na solarko a byl by klid. Drzim palce, ťed uz to bude urcite dobre. Krome denniho svetla a slunicka se doporucuje hodne kojit, at se vyplachujou játra. Ted druhemu to taky stoupalo, dala jsem ho pred francouzske okno, oblozila ho zavarovackama s horkou vodou a bylo mu moc fajn :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
4.4.20 10:00

Já měla žlutý obě děti, s první jsem strávila v porodnici asi další 4 dny navíc, vždy obden ji svítili, pak den bez, to vždycky samozřejmě vylezlo a pak se zase svítilo. S druhým už jsem byla zkušená a taky naštěstí venku svítilo sluníčko, takže hned od narození jsem ho nahatyho dávala za okno slunit. Hodnoty měl krásný, tak nás poslali domů, kde jsem ho už dál neopejkala a hned úplně zezloutnul :roll: Ale nikdo hodnoty neměřil, jenom se doktorka divila, že nebyl v porodnici na svícení :lol: Tak jsem pokračovala se slunenim a trvalo možná měsíc, než to zmizelo. Takže já doporučuju fakt co nejvíc slunit (dávat pozor na obličej, aby se nesvítilo do ocicek, a aby se miminko neprehralo nebo nepodchladilo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
4.4.20 11:51

Právě, že vše se snažíme dělat. Už v porodnici byl před oknem, ale to byl zabalený.
Doma máme velká okna i vnitřní parapety, takže jsme hned zatopili, aby mohl být nahý a sluníme se přímo na parapetu. Kojí se moc hezky a váha jde krásně nahoru. Čekala jsem, že mu žloutenka dlouho vydrží, ale že bude pomaličku klesat. Ne že bude rychle stoupat :,(
Bohužel, ale opravdu zežloutl a já nevím, co víc bych mohla udělat, aby to alespoň nerostlo.
Za 2hod budu znát tedy výsledky krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
4.4.20 13:32

Tak nám vyšlo z krve 269. Zítra další kontrola, tak snad se nám to podaří nějak snižovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 17:20

@Loren.P Tak jak jste dopadli na kontrole?
My to meli tak, ze s nejhorsim jsme se rvali skoro dva tydny. V porodnici maly nepribiral, protoze kvuli zloutence byl hrozne spavy a neslo ho vzbudit. Takze jsme tam byli o den dele a on byl jedno odpoledne a jednu noc na fototerapii, behem ktere zacal pribirat a hned rano nas propousteli s hodnotou 270, coz mi teda prislo dost… Druhy den po propusteni jsme meli kontrolu u pediatricky, kde se to drzelo stale u 270, jenze druhy den na dalsi kontrole maly mel ubytek vahy a hodnotu 330, takze suo zpatky do nemocnice… V nemocnici jsme stravili dve noci a hodnoty klesly pri propusteni na 230, ale stale jsme pak museli jeste na dve kontroly… Na te prvni to zase stouplo na 270, podle doktorky pry bud a nebo a ze se uvidi na dalsi kontrole… Na te to nasesti klesli na 190 a pomalu to klesa doted… Ted je malemu mesic a drzi se kolem hodnoty 100 :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
6.4.20 17:51

@Postižená_princezna další kontrola ukázala opět víc, tedy 280 z krve. Dnes jen tím přístrojem 281.
Takže zítra další kontrola a uvidíme co dál.
Doufám, že to již začne klesat. Každý den jsme skoro celý venku, pije moc hezky i pěkně přibírá.
Což při fototerapii hubl i když pil nad tabulky.
Docela mě to děsí, každý den kontrola a každý den více i když se snažíme udělat maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 18:14
@Loren.P píše: @Postižená_princezna další kontrola ukázala opět víc, tedy 280 z krve. Dnes jen tím přístrojem 281.
Takže zítra další kontrola a uvidíme co dál.
Doufám, že to již začne klesat. Každý den jsme skoro celý venku, pije moc hezky i pěkně přibírá.
Což při fototerapii hubl i když pil nad tabulky.
Docela mě to děsí, každý den kontrola a každý den více i když se snažíme udělat maximum.

Z tech 280 vam to uz muze v pohode klesat, jako nam z tech 270. Nam u teto hodnoty doktorka rikala, ze je to prave takova ta hodnota, pri ktere propousteji, ale mohou nastat obe varianty, bud to klesne nebo ne a ze pry proste davat k oknu. My kvuli tomu prestehovali postylku, ale myslim si, ze stezejni bylo, ze po propusteni z nemocnice jsme maleho opravdu priserne cpali jidlem, prptoze bilirubin se vyplavuje moci. Takze jsem opravdu neustale kojila, pripadne dokrmovala UM, aby opravdu poradne pribral a nakonec mel za dva dny nahore 200g… Pokud hezky pije a pribira, tak je to podle me na dobre ceste, jednak diky tomu, ze bude hodne curat a taky proto, ze kdyz basti, tak se citi lepe… U nas se poznalo, ze to klesa i z toho ze byl zivejsi a urvanejsi. :mrgreen: Drzime vam palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
6.4.20 19:42

@Postižená_princezna moc děkuji.
My právě opouštěli nemocnici po fototerapii s hodnotou 200. A od té doby se nám to zvedá, ale snad se to již brzy zlomí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama