Novorozenecká žloutenka - jak slunit?

126
7.7.15 19:29

Novorozenecká žloutenka - jak slunit?

Ahoj mamči,
jak často a po kolik minut mám slunit týdenní mimčo s novorozeneckou žloutenkou? V den odchodu z porodnice nás na ní upozornili, ale nijak neřešili, takže bude jen nějaká lehčí.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.7.15 19:33

V tomto počasí postačí nezatemňovat úplně domácnost a strkat ji k oknu (ne na přímé slunce). Když je lehčí, zmizí časem sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
7.7.15 19:35

Dávala bych spát k oknu na denní světlo. V porodnici jsme to tak dělali se starším. A přešlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
7.7.15 19:37

@Chelsa stačí denní světlo, ne na přímé sklunce, takže k oknu a co nejčastěji. A hodně pít, nabízet prso co nejčastěji, aby miminko hodně čůralo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
126
7.7.15 19:46

A mám jej svlékat do pleny, nebo stačí třeba do bodýčka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
7.7.15 19:52

@Chelsa myslím, že v tomto vedru zvládne jen plenku :-) čím víc pokožky je vystaveno světlu, tím samozřejmě lépe :-)

• Nahlásit
  • Citovat
7.7.15 20:07
@Lizzi píše:
@Chelsa myslím, že v tomto vedru zvládne jen plenku :-) čím víc pokožky je vystaveno světlu, tím samozřejmě lépe :-)
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.7.15 21:23

@Lizzi přesně tak, nechat jen v plence, ať má co nejvíc volné pokožky. @Chelsa Tak ať brzy zesvětláte, my jsme se žloutenkou bojovali skoro tři měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 14:47

Malá taky měla v porodnici žloutenku, primář neonatologie mi sám říkal, že jí mám dát chvilkama pod okno jenom v plínce, a to byl začátek května, ne tyhle vedra a nikdy jí ziminka nebyla. Jen bacha na sluníčko, aby se ti nespálila, pokud pod okno moc září, dala bych jí někam kde je stín ale pořád denní světlo. Ono stačí jen třeba na 10-15 minut párkrát denně. Určitě máte žloutenku slabou, když to v porodnici ukončili jenom doporučením. Naše pediatrička se na to zpočátku zaměřovala při kontrolách, měla to psané ve zprávě z porodnice. Zrvalo to asi dva týdny a bylo uplně po žloutence

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama