Jak dlouho trvá novorozenecká žloutenka?

39
31.3.06 10:28

Novorozenecká žloutenka ještě ve 2 měsících???

Ahoj,

našemu Járovi jsou dnes 2 měsíce a pořád má žloutenku. Celý den je pod oknem na světle a venku jezdím se staženou korbičkou. K večeru většinou žlutá barva trochu zmizí, ale ráno to má zase zpátky.
Trápili jste se někdo s tou žloutenkou taky tak dlouho a kdy to zmizelo úplně?

Hatlina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
371
31.3.06 10:32

Ahoj.

Malej to měl taky strašně dlouho. Ptala jsem se na to doktorky, protože manžel má zvýšenou hladinu bilirubinu a chtěla jsem vědět jestli to malej taky nemá. Doktorka mi řekla, že to trvá celkem dlouho. Takže buď v klidu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
31.3.06 10:37

My jsme byli taky žlutí asi do 2 měsíců. Paní doktorka říkala, že když kojím, tak se hladina bilirubina snižuje hodně pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
31.3.06 10:55

zloutenka

Ahojky ,dělá Vám doktorka odběry krve na bilirubin?Jinak mi takhle skončili 5 dnů po příchodu domů na jipce bilirubin měla malá 496 což už bylo za 5 minut 12 ,pak nás čekalo spousta vyšetření a na tý jipce na ni svítili 7 dní a nocí nesměla jsem si ji ani pochovat.Záleží na tom jestli vám dr. hlídá tu hladinu bilirubínu jinak to nevadí a vážně je to uplně normální když je miminko trochu žlutý ještě i 2 měsíce po porodu .Majdalenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
31.3.06 10:57

zloutenka

Jo ,ještě jsem si vzpoměla ,měla by vám dr. hlít i krevní obraz ,někdy může dojit k ubytku červených krvinek .Majdalenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
31.3.06 11:23

Ahoj, my měli novorozeneckou žloutenku skoro do 3 měsíců. Pediatr nás ve dvou měsících poslal na odběry- krevní obraz ( odběr z prstíku ). Tam byly snížené hodnoty železa. Doktor nám předepsal Actiferin v kapkách a za 3 týdny nás čekala kontrola. Ta dopadla výborně, a tak jsme se vyhnuli jaterním testům :) ( odběr ze žíly ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29622
31.3.06 11:51

Ahoj, taky jsme byli dlouho žlutí. Většina lidí si myslela jak je krásně snědy a že se bude dobře opalovat :D Potom vybledl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
31.3.06 22:33

Hatlino,
naší Tonce přetrvávala žloutenka až do pátého měsíce. chodili jsme pravidelně na kontroly, doktorka jí kontrolovala krev. Jinak bylo vše v pořádku - Toňa dobře pila, byla čilá, nespala přespříliš, zkrátka vše probíhalo normálně, až na tu žlutou barvu (mně se teda líbila, byla jako broskvička a děti bez žloutenky byly podivně bledé :roll: ). Nebezpečně vysokou hladïnu bilirubinu neměla, to jí srazili dvoudenní fototerapií už v porodnici.
Lékařka říkala, že kojené děti přetrvávající žloutenku mívají, pak předepsala více vitamínu C a pak to pozvolna zmizelo. Vše je naprosto v pořádku. Ale taky se mi to zdálo podivné a dlouhé.
Přeji, ať vám dítko bzry odžloutne :wink: .

IvaPe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
1.4.06 14:48

jj

ahoj,

se žloutenkou bojujeme právě teď.. jsme po dvou fototerapiích, každá trvala 6 dní a vždy jsme klesli jen k nějaké hodnotě maličko nad 200 a dál to nešlo. Vždycky čím dýl se svítil, tím pomaleji to klesalo. Takže mě nechali převařit mateřský mlíko, dostal dvě dávky a docela vyblednul. Teď jsme doma, kojíme normálně a je zas broskvička jak vyšitá. Tedy znovu převařuji a čekám, zda to bude mít nějaký vliv. Setkaly jste se s tím některá? Mně se to totiž vůbec nechce líbit, navíc začínám mít takový psychický blok, že když ho nakojím, vlastně mu dám něco špatného, protože po tom evidentně žloutne… :? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
1.4.06 20:40

Vaclavko,
je to vpodstatě bohužel tak. V mateřském mléce jsou „nějaké látky“ (bohužel si už právě nepamatuji jaké, hledala jsem to asi před rokem), které tu žloutenu nějak udržují. Takže samozřejmě kojené děti to mají déle. Převařování mateřského mléka se doporučuje u horších případů (což vy asi budete :( , když stále neklesáte pod 200, a to ani po dvou svíceních a navíc se to opakovaně vrací :x ); nám to lékařka nedoporučila, neboť by to bylo náročné. Lékař by měl doporučit, zda normálně kojit, nebo odstříkávat a převařovat, nebo se zříci kojení a najet na umělou stravu. To bych byla nerada udělala, ale kdyby to mělo opodstatnění… :cry: Nevím. Záleží na tom, jak špatné výsledky budete průběžně mít. Déle přetrvávající vysoké hladiny bilirubiny by mohly mít vliv na nervovou soustavu, a to by za to určitě nestálo.
Přeji, ať se miminko co nejdříve zbaví žlouteny a je z něj pěkný růžoveček. Budeme držet palce.

IvaPe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama