Novorozenecké akné u miminka

20
24.2.21 17:25

Novorozenecké akné u miminka

Zdravím, mate nekdo zkušenost s novorozeneckym akné? Mala má asi týden tyhle pupinky.. tak nevím jestli je to ono nebo nějaká vyrážka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2018
24.2.21 17:31

Spíš bych to tipovala na atopický ekzém. Nesnaží se škrábat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
24.2.21 18:44

Moje vypadala s akné takhle. Ale když se to začalo hojit, tak to taky dělalo takové až červené skvrny, ale jen chvíli. Pomáhal jí na to sudokrem 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 19:20

Tak mně říkala doktorka, že se to mazat nemá, že je to hormonální, pomáhá tomu prý i kojení, když se ty hormony bouří. Ke konci nedělí by se to mělo stabilizovat - u nás to platilo. Ale neměla jsem pocit, že by to mimi svrbělo, spíš to bylo „neestetické“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
24.2.21 21:11

@veselamuchomurka tak normální akné je taky hormonální a když na to mázneš zinkovku, tak ho zmírní. :) Ale je fakt, že vadilo jen mně, miminku zjevně ne :D. U nás taky zmizelo sedmý týden definitivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
24.2.21 23:56

Měli jsme také podobné. asi cca 4 týdny. muzou to být potnicky nebo exem. Nebo z toho, že ji pořád pusinkuju ( říkala lékařka ). já pak byla na obličej extrémně opatrná. Prevarenou vlhkou plinou jsem otirala vždy ráno a večer a suchou vyzehlenou plinou jsem jí to poutřela do sucha ( jemně.) Lékařka nám předepsala kortikoidy mast. At vyzkouším po dobu tří dnů na malou část jestli to bude mít účinek. A ejhle než jsme dokončili " zkoušku 3 dnů " bylo to pryč…Hlavně nezoufej… Je to sice nevzhledné ale naše miminko to nebolelo a na pořád to mít nebude… Radila jsi se s pediatrem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat