Nový byt a příspěvek na bydlení

50
29.7.13 12:34

novy byt a prispevek na bydleni

Hezký den, chtěla bych se optat nejsem si totiž jistá jak to je. Bydlím v bytě sama s prckem, pobírám rodičák a příspěvek na bydlení. Ale hledám si byt větší. Teď v týdnu jdu na prohlídku bytu jednoho, ale když by to klaplo jak to bude s příspěvkem když jim půjdu nahlásit novou smlouvu? To budu muset čekat zase 3 měsíce než mi něco dají? Nebo jak? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5256
29.7.13 12:39

Já bych řekla, že budeš pobírat to, co jsi nahlásila teď v červenci a v říjnu tam půjdeš s novými doklady (doložíš červenec starý byt, srpen a září nový byt), ale nejsem odborník, nejlepší budeš mít zavolat si a zeptat se. Hlavně tam musíš mít TP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
29.7.13 12:39

Pane jo, tezka provokace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
29.7.13 12:42

Proč provokace?…No nová smlouva se musí právě doložit do 8 dnů tak si nejsem jistá jak je to pak dál :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
29.7.13 12:48
@maynecka píše:
Proč provokace?…No nová smlouva se musí právě doložit do 8 dnů tak si nejsem jistá jak je to pak dál :think:

Bydlis v byte sama se synem, tento byt nezvladas platit bez pomoci statu a presto si hledas vetsi, kde opet budes spolehat na pomoc statu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
29.7.13 12:50

@Cuddy Tak treba jde z garsonky do 1+1…

• Nahlásit
  • Citovat
2649
29.7.13 12:51
@Cuddy píše:
Bydlis v byte sama se synem, tento byt nezvladas platit bez pomoci statu a presto si hledas vetsi, kde opet budes spolehat na pomoc statu?

ja chci taky, ja chci taky!!!
hypo az do vecnych lovist a jsme 2 dospelaci a mimco v 1kk!…jen tak mimochodem… Nestezuju si, jsme tu stastny :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
29.7.13 12:54

Dnes pobírá příspěvek na bydlení kde kdo a co jako? Jak mam asi zaplatit nájem a jídlo atd jen z rodičáku? hledám si byt který bude stát přibližně stejně jako ten dosavadní..Jestli se Vám to nelíbí tak nemusíte sem psát..ptala jsem se na něco jiného, ne na to jeslti se někomu líbí že pobírám něco od státu nebo ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
29.7.13 12:56
@chatwenna píše:
@Cuddy Tak treba jde z garsonky do 1+1…

At jde klidne do rodinneho domu 6+2, ale az na to bude sama mit. Pokud jsem sama s mimcem (ok, stane se, neni problem), tak se uskromnim, preklepu nejtezsi obdobi a pokracuji dal. Ale neni normalni pocitat s tim, ze bydleni me automaticky dotuje stat, coz u zakladatelky je, protoze uvodni prispevek je napsan zcela bez studu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
29.7.13 12:58
@maynecka píše:
Dnes pobírá příspěvek na bydlení kde kdo a co jako? Jak mam asi zaplatit nájem a jídlo atd jen z rodičáku? hledám si byt který bude stát přibližně stejně jako ten dosavadní..Jestli se Vám to nelíbí tak nemusíte sem psát..ptala jsem se na něco jiného, ne na to jeslti se někomu líbí že pobírám něco od státu nebo ne ;)

Mozna v okruhu Tvych znamych. Jak rikam, beres to jako samozrejmost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
29.7.13 12:59

Cuddy- Jak už jsem řekla, ptala jsem se na něco jiného. Jestli nehodláte odpovědět na můj dotaz, tak nic nepiště. Ano pobírám příspěvky na bydlení ale to je čistě moje věc do toho Vám nic není!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
29.7.13 13:01

@Cuddy Hele, ja ji neobhajuju, ja jen rikam, ze neznas okolnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
71518
29.7.13 13:02

@Cuddy Dokud bude příspěvek na bydlení nastaven tak jak je, tak to tak bohužel bude… Bych ho omezila na max. 3 roky za 10 let a započítávají příjmy celé rodiny a omezila i velikost bytu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
29.7.13 13:09
@chatwenna píše:
@Cuddy Hele, ja ji neobhajuju, ja jen rikam, ze neznas okolnosti.

Mas pravdu, neznam :-) Jen me v uvodnim prispevku zarazila ta minimalni snaha o zamlzeni, ze to bere jako samozrejmost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
29.7.13 13:19
@j.a.n.i1 píše:
@Cuddy Dokud bude příspěvek na bydlení nastaven tak jak je, tak to tak bohužel bude… Bych ho omezila na max. 3 roky za 10 let a započítávají příjmy celé rodiny a omezila i velikost bytu…

S velikosti bytu to muze byt slozitejsi. Chapu, ze kdyz se zena s 3 detmi dostane do potizi, protoze napr. zklame partner, ze by bylo pro ni tezke stehovat se z 3+1 narychlo do neceho mensiho. Pokud se meni byt jako v pripade zakladatelky, tak omezeni velikosti bytu by jiz smysl melo. Urcite bych ale dala to casove obdobi, maximalne 3-4 roky, kdy zdrave dite je jiz umistitelne do skolky a zena but muze navysit prijem ci pozvolna snizit zivotni standart.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama