Nový insolvenční zákon - výsměch slušným lidem

Anonymní
6.9.19 09:25

Nový insolvenční zákon - výsměch slušným lidem

Dobrý den, zrovna jsem si dočetla článek o tom, že v ČR byl v srpnu rekordní počet vyhlášených osobních bankrotů a opět se ve mně začala vařit krev. Možná bych nad tím zas tak hluboce nepřemýšlela, kdybych neměla bohužel dosti osobní zkušenost. Znám člověka, který v mladém věku neměl vůbec nic, ale vesele sázel a hrál, napůjčoval si od různých společností spoustu peněz, napůjčoval si od rodiny, známých, udělal ze sebe chudáčka a teď? Má schválenou insolvenci a je naprosto bezúhonný. Nikoho nezajímalo, že je poněkud podezřelé, že člověk s téměř milionovým dluhem uvede, že vlastní jen věci osobní potřeby. Takže na co si asi půjčoval? Že všechno prohrál a je to nenapravitelný gambler vůbec nikdo neřešil. Peníze půjené od rodiny samozřejmě nikdy nevrátil a nevrátí. Ano, jejich blbost, že neměli smlouvu, nebo rekpektive měli, ale smlouvě napsané doma na koleni, kde není notářsky ověřený podpis se soud jen vysmál. Ano, takových osob je spousty, kteří zničí všechny kolem sebe, ale oni chudáčci dostanou insolvenci a jsou čistí. Tak se ptám, kde je sakra nějaká regulace? Ano, beru, někdo se může dostat do problémů, jenže by se to mělo posuzovat případ od případu a hlavně mít možnost nahlédnout do sázkových kanceláří, zda tam ten člověk neprohrával peníze. Mně přijde jako naprostý výsměch, aby slušný člověk obracel korunu, utrhoval si od pusy, ale takoví… prostě sází, půjčují si, ničí druhé a pak si žijí jako králové a ještě budou mít více než polovinu dluhu odpuštěnu?! Ano, čím větší grázl a podvodník, tím se má u nás lépe…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

618
6.9.19 09:29

Taky mě to strašně štve, nechápu to, mám kolem sebe víc lidí s insolvencí a žijou si nad poměry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3435
6.9.19 09:31

Teď se těch lidí vůbec nechci zastávat, ale kdo ty ostatní nutí, aby takovým lidem pořád dokola půjčovali svoje peníze, hm? NIKDO.

Příspěvek upraven 06.09.19 v 09:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
6.9.19 09:32

Zakladatelko souhlasim, v rodine mame pripad, kdy tchyne sice soud vyhrala, ale dluznik ji nic neplati a ted pozadal o insolvenci. Vse co mel prepsal na pribuzne, oficialne bere minimalni mzdu, ale prividelava si na cerno. Dluzi snad vsem bankam, ale tim ze nic nema, nic mu vzit nemuzou. Tchyne splácí a jeste par let bude, to ze naletela je vec jedna, ale aby odpustili dluh takovymu hajz… je vec druha :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
6.9.19 09:34

Přesně…byli jsme takhle okradeni, soud se táhne už přes rok, pán vesele okrádá dál přes nové firmy napsané na příbuzné… :cert: Nejhorší na tom je, že NĚKDO mu ten dluh jako odpustí, jak může někdo rozhodovat o NAŠICH penězích, tak ať nám je doplatí ten, kdo to promine, nebo ať ho prostě pumpuje do konce života, my jsme mu nic neodpustili :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.9.19 09:42

Určitě by se měly nějak řešit situace s extrémně velkými náklady exekucí, které zmnohonásobí původní dluh. Nicméně insolvence… věřím, že jsou lidi, kteří se poučí, berou to jako druhou šanci… ale bohužel si myslím, že je spousta vyčůránků, který s radostí splatí svých 30% a žijou si pak na dluh vesele dál, k insolvenci si přivydělávají načerno, okrádají věřitele atp…

Absolutně třeba nechápu princip, že se dlužník zaváže platit měsíčně nějakou pevnou částku a když tím splatí alespoň polovinu dluhů, nezůstane mu jen to minimum… to je prostě legální okrádání věřitelů.

@Ms.Ragdoll
Ale to není jen o půjčkách. Já jsem předsedkyně SVJ, platíme si sledování všech vlastníků v rejstříku, kdyby něco… Nezaplatí fond oprav, služby a vyúčtování a jak to z nich asi vymůžeš? Nemáš nic a pak si ještě skočí do insolvence, takže to sledujeme, ať se aspoň stihneme přihlásit jako věřitelé… A takových možností, jak můžou tyhle vyčůránci někomu dlužit je nespočet. Nejde jen o to, že jsem tak blbej a dám mu půjčku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.19 09:43

Samozřejmě máte pravdu, že je to jejich blbost, že jim půjčili peníze. Jenže kdo měl tu čest s takovým člověkem, tak ví, jak dokáží manipulovat. Výhružky sebevraždou, také strach z toho, že rodině přijde domů exekutor polepit věci, strach z ostudy, slepá důvěra v zázrak…samozřejmě, že teď už to vidí jinak, ale tenkrát ještě nevěděli, čeho jsou závislí manipulátoři schopni :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
6.9.19 09:48
@Anonymní píše:
Samozřejmě máte pravdu, že je to jejich blbost, že jim půjčili peníze. Jenže kdo měl tu čest s takovým člověkem, tak ví, jak dokáží manipulovat. Výhružky sebevraždou, také strach z toho, že rodině přijde domů exekutor polepit věci, strach z ostudy, slepá důvěra v zázrak…samozřejmě, že teď už to vidí jinak, ale tenkrát ještě nevěděli, čeho jsou závislí manipulátoři schopni :zed:

Jinak můj zploditel je výše zmíněný případ, lhal, kradl, manipuloval, je to gambler. Dluhy (když jsem naposledy koukala do centrální evidence exekucí přes dva miliony a to tam nejsou dluhy státu na sociálnjím a zdravotním… Máma se s ním rozvedla ještě když jsme byli malí, ale stihl si napůjčovat v rodině, neváhal jít za mámou do práce a vykrádat kolegyním skříňky. Za vykrádání chatek i seděl…

„Naštěstí“ udělal několik úvěrových podvodů a insolvenci mu nedali. Byl by to fakt výsměch. Už takhle je výsměch, že člověk, který do systému nikdy nic neodvedl, dostává částečný ID a než šoupl své druhé děti do děcáku, povíral na všech možných dávkách kolem 20k měsíčně (Vím to, byla jsme tehdy čerstvě v první práci a něco jsem mu kopírovala, v té době jsme spolu komunikovali kvůli sourozencům a pak jsem doma byla malomyslná, že já poctivě pracuju a mám míň než on)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.19 09:57
@Anonymní píše:
Samozřejmě máte pravdu, že je to jejich blbost, že jim půjčili peníze. Jenže kdo měl tu čest s takovým člověkem, tak ví, jak dokáží manipulovat. Výhružky sebevraždou, také strach z toho, že rodině přijde domů exekutor polepit věci, strach z ostudy, slepá důvěra v zázrak…samozřejmě, že teď už to vidí jinak, ale tenkrát ještě nevěděli, čeho jsou závislí manipulátoři schopni :zed:

Naprosto přesně popsáno. Měla jsem tu čest s někým takovým. Stálo mě to 1/2 bytu za 3/4 milionu. Pak se zjistilo, že má na sobě 12 exekucí a dluhy 3 miliony. Musela jsem soudu zaplatit další 4% žalované částky, aby se tím vůbec zabýval. Právník, cesty přes celou republiku, protože žalovaný si dal trvalé bydliště na městský úřad někam do tramtárie. A soud je tam, kde má trvalý pobyt žalovaný. Nikdy k soudu nepřišel, že nemá čas na takové blbosti. Za 10 let exekučního vymáhání zaplatil 10% dluhu…(když jsem 4% zaplatila soudu, tak vlastně splatil 6% z žalované částky. A teď zmizel a nikdo neví kde je a nikdo ho hledat nebude. Podala jsem na něj trestní oznámení a byl normálně odsouzen za podvod, falšoval úřední listiny, podpisy…Hrozilo mu 8 let a dostal podmínku. Já bych tyhle lidi zavřela někam na nucené práce a budeš makat dokud to nesplatíš, do té doby nemáš nárok na nic. Ideálně pracovní tábor kde by byli pod dozorem 24 hodin denně. A ono by je přešlo, žít na dluh.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.9.19 09:57

Tak u nás, zaměstnavatel dlužil výplatu, řeči, že jako nějaká krize a tak, nic neuděláš, protože dluží za červenec, výplata je v srpnu, takže děláš ještě celý srpen, a až v září teprve v půlce můžeš dát okamžité zrušení pracovního poměru. Výplaty odstupné nedostaneš, musíš na soud, mezitím jsi celkem v řiti a bez peněz, u soudu ještě vyškrábneš skoro desítku za to, že se vůbec vezme na stůl tvou žalobu. No tak to vyhraješ, máš v ruce platební rozkaz. A nejsi sám, je vás víc zaměstnanců. Exekutor zjistí, že má přednostní pohledávky typu finančák a sociálka a tak. Tak ti to ani nechce vzít ten tvůj platební rozkaz. Protože by to bylo špatně vymahatelné, je vás moc, zjistíš, že se rozvedl a všechno nechal manželce. Se kterou dál žije, ale co, papírově nic nemá. A nakonec to insolvenční správce převede z podnikatelských na soukromé dluhy a oni mu dovolili oddlužení, takže nedostaneš téměř nic. A on bude čistý a v pohodě. Oddlužení je největší zlodějina na slušných lidech, co vůbec může být.

• Nahlásit
  • Citovat
1971
6.9.19 10:14
@Anonymní píše:
Tak u nás, zaměstnavatel dlužil výplatu, řeči, že jako nějaká krize a tak, nic neuděláš, protože dluží za červenec, výplata je v srpnu, takže děláš ještě celý srpen, a až v září teprve v půlce můžeš dát okamžité zrušení pracovního poměru. Výplaty odstupné nedostaneš, musíš na soud, mezitím jsi celkem v řiti a bez peněz, u soudu ještě vyškrábneš skoro desítku za to, že se vůbec vezme na stůl tvou žalobu. No tak to vyhraješ, máš v ruce platební rozkaz. A nejsi sám, je vás víc zaměstnanců. Exekutor zjistí, že má přednostní pohledávky typu finančák a sociálka a tak. Tak ti to ani nechce vzít ten tvůj platební rozkaz. Protože by to bylo špatně vymahatelné, je vás moc, zjistíš, že se rozvedl a všechno nechal manželce. Se kterou dál žije, ale co, papírově nic nemá. A nakonec to insolvenční správce převede z podnikatelských na soukromé dluhy a oni mu dovolili oddlužení, takže nedostaneš téměř nic. A on bude čistý a v pohodě. Oddlužení je největší zlodějina na slušných lidech, co vůbec může být.

Tak zrovna zaměstnanci mají lepší pozici než běžný věřitel - https://portal.mpsv.cz/…e/ins_prava/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1971
6.9.19 10:15
@Majinka7 píše:
Zakladatelko souhlasim, v rodine mame pripad, kdy tchyne sice soud vyhrala, ale dluznik ji nic neplati a ted pozadal o insolvenci. Vse co mel prepsal na pribuzne, oficialne bere minimalni mzdu, ale prividelava si na cerno. Dluzi snad vsem bankam, ale tim ze nic nema, nic mu vzit nemuzou. Tchyne splácí a jeste par let bude, to ze naletela je vec jedna, ale aby odpustili dluh takovymu hajz… je vec druha :cert:

A tchyně to insolvenčnímu soudu nahlásila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1971
6.9.19 10:19
@Anonymní píše:
Dobrý den, zrovna jsem si dočetla článek o tom, že v ČR byl v srpnu rekordní počet vyhlášených osobních bankrotů a opět se ve mně začala vařit krev. Možná bych nad tím zas tak hluboce nepřemýšlela, kdybych neměla bohužel dosti osobní zkušenost. Znám člověka, který v mladém věku neměl vůbec nic, ale vesele sázel a hrál, napůjčoval si od různých společností spoustu peněz, napůjčoval si od rodiny, známých, udělal ze sebe chudáčka a teď? Má schválenou insolvenci a je naprosto bezúhonný. Nikoho nezajímalo, že je poněkud podezřelé, že člověk s téměř milionovým dluhem uvede, že vlastní jen věci osobní potřeby. Takže na co si asi půjčoval? Že všechno prohrál a je to nenapravitelný gambler vůbec nikdo neřešil. Peníze půjené od rodiny samozřejmě nikdy nevrátil a nevrátí. Ano, jejich blbost, že neměli smlouvu, nebo rekpektive měli, ale smlouvě napsané doma na koleni, kde není notářsky ověřený podpis se soud jen vysmál. Ano, takových osob je spousty, kteří zničí všechny kolem sebe, ale oni chudáčci dostanou insolvenci a jsou čistí. Tak se ptám, kde je sakra nějaká regulace? Ano, beru, někdo se může dostat do problémů, jenže by se to mělo posuzovat případ od případu a hlavně mít možnost nahlédnout do sázkových kanceláří, zda tam ten člověk neprohrával peníze. Mně přijde jako naprostý výsměch, aby slušný člověk obracel korunu, utrhoval si od pusy, ale takoví… prostě sází, půjčují si, ničí druhé a pak si žijí jako králové a ještě budou mít více než polovinu dluhu odpuštěnu?! Ano, čím větší grázl a podvodník, tím se má u nás lépe…
Čemu přesně říkáš vyhlášený osobní bankrot?
A není důvod, aby soud neakceptoval doma napsanou smlouvu, pokud je napsaná v pořádku, ověřený podpis není nutný. Teoreticky být ani písemná nemusí.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
6.9.19 10:22

@bertoldina jj, nahlasila. Uvidi jak dopadne, ale myslim, ze s penezma se muze rozloucit. Ten dluznik pro jistotu ani nikde neuvadi adresu trvaleho pobytu, jede pres pravnika, coz je zajimave, ze na neho penize ma :roll: dluzi asi 1 600 000, - z toho 600 000,– tchyni a to nepocitam uroky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1971
6.9.19 10:23

Jinak obecně si myslím, že tolik propagovaná finanční gramotnost je zaměřovaná pouze jednostranně a to na dlužníky, měli by se vzdělávat i (potenciální) věřitelé. Jak půjčit, na koho si dát pozor, jak si alespoň minimálně prověřit dlužníka, jak napsat smlouvu,… nepomohlo by to všem, ale části snad ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama