Nový mobil mi hrozně "žere" data

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michelle_M
Závislačka 2726 příspěvků 08.10.18 23:56
Nový mobil mi hrozně "žere" data

Dostala jsem do užívání nový telefon zn. Doogee. Prvních den, dva se zdálo vše v pořádku, pak se najednou během používání začaly otevírat reklamy na vše možné i nemožné. A to nejen v případě, že jsem zrovna byla na internetu, ale třeba i během točení videa, při psaní zprávy, ihned po skončení hovoru, během zvonění budíku… Já jsem ho dostala po přepnutí do továrního nastavení a sama jsem si stáhla pouze FB Lite a klávesnici Swift, oboje z Googleplay a spojila jsem ho se svým účtem na googlu, kde mám uložené kontakty. Nejsem si vědoma, že bych navštívila nějaké rizikové stránky, porno nebo podobně. Zkusila jsem nainstalovat AdFree, ale nefunguje to, nemá prý přístup k „root“, jakožto silně nepokročilý uživatel chytrých telefonů mám jen mlhavou představu o tom, co to asi znamená :D To, že je to otravné, je jedna věc, ale pravděpodobně se telefon připojuje bůh ví kam jaksi bez mého vědomí a strašně mi to žere data. Když jsem se probojovala do nastavení využití dat, zjistila jsem, že jen během dneška mi jakási aplikace Moosteel vysosala na pozadí 270 MB - což je tedy pro mě hodně, fakt hodně :D Nastavila jsem omezení dat na pozadí, nevím, zda to bude k něčemu dobré. Trošku jsem googlila, prý tyhle čínské s*ačky tyto reklamní bomby často mají nějak „zabudované“ přímo v sobě a nejde to běžným způsobem obejít. Pokud jste dočetli až sem, jistě je vám jasné, že je toto všechno pro mě španělská vesnice, ale třeba mi dokáže někdo poradit, zda s tím někde v servisu budou schopni něco dělat? Ještě dodám, že tyto problémy už s ním měl i předchozí uživatel, telefon reklamoval, byl přehrán software, což teda asi moc nezabralo :lol: Děkuji za trpělivost a budu se snažit zodpovědět všechny vaše případné doplňující otázky technického charakteru :D

Reakce:
Fíková
Kelišová 6013 příspěvků 09.10.18 06:37

Hoď to do kanálu a pořiď si iphone :) budeš mít po starostech. Takové SE už není nějak strašně drahé a je to v porovnání se všema androidama nebe a dudy.

nozu
Extra třída :D 12580 příspěvků 09.10.18 07:45

a potrebujes mit porad zapnuta data? co je vypnout a zapinat dle potreby? jinak bych to spis videla na porizeni noveho telefonu…

Michelle_M
Závislačka 2726 příspěvků 09.10.18 09:47

@Fíková Jo, kanál bylo to první, co mě napadlo, když jsem viděla tu spotřebu :D Já jsem právě nikdy takový věci neřešila, jabko, Android, mi je to opravdu srdečně fuk a nějak v tom nevidím pro sebe ani moc rozdíl, já potřebuju, aby to volalo, psalo SMS, mohla jsem s tím vlézt na FB, eMimino a kouknout se, z kterýho seriálu znám sakra tuhle herečku :D Proto mi byl taky ten přístroj přidělen, že jako pro mě dobrý a aspoň uvidím ten technický pokrok :D mám jinak asi pět let starý Samsung, jediné jeho opravdu zásadní slabé místo v porovnáním s tímto novým vidím ve velikosti displeje :D
@nozu Díky, data jsem vypnula a uvidím, jak moc mě bude štvát na to pořád myslet, že to mám vypnout :D Kdyžtak se pokorně vrátím ke své staré plečce, snad ještě nějaký ten rok vydrží :D Já jsem navíc strašná konzerva a zvykat si na nový přístroj je pro mě vopruz.

Fíková
Kelišová 6013 příspěvků 09.10.18 09:53

@Michelle_M Já měla před tím x telefonů s androidem a myslela jsem si to, co ty. Že je to všechno stejný a jabko je pro snoby. Pak jsem náhodou dostala do ruky právě Iphone SE a od té doby na něj nedám dopustit. Vše je rychlé, plynulé, nic se neseká ani nepadá. Má teda menší displej, ale to mi nevadí.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31258 příspěvků 09.10.18 10:17

mám čínské xiaomi, android a nic mi to nesosá..mám nastavené vypnuté data na pozadí, a mám stáhnutý antivir, na fb mám nastavené že nechci samovolně přehrávat videa ( to taky žere ), ale jen když na nějaké kliknu a sama pustím. Jinak reklamy mi tam neskáčou žádné..( jen ve stažených hrách , kde teda reklamy jsou, ale ty mám stažené takové které jedou i bez dat i wifi ) Zkusila bych zajít do nějakého obchodu s mobilama a zeptat se pána prodavače..ti chlapy tomu rozumí a určitě to ti nějak nastaví..

smurfka
Vesmírná mluvilka 31258 příspěvků 09.10.18 10:22

jinak u každé stáhnuté aplikace, hry atd..mám nastavené jestli to smí stahovat data jen když jsem na wifi, nebo i když mám přepnuto na data.., mám zakázané jak činosti na pozadí tak aplikaci na pozadí

smurfka
Vesmírná mluvilka 31258 příspěvků 09.10.18 12:08

já teda taky dostala do ruky první chytrý mobil..nevěděla jsem co s tím, ale když jsem ho kupovala, hned jsem řekla at mi tam chlap ty základy nastaví, hlavně co se týče toho stahování a různých aktualizací atd..takže ten prodavač mi to tam už rovnou nastavoval..doma jsem akorát nastavila to s tím fb - videa a pak když si stahuju nějakou apku tak to zakazování na pozadí..

Michelle_M
Závislačka 2726 příspěvků 09.10.18 12:17

Tak teď mi (asi) antivir nahlásil nebezpečnou aplikaci, kterou jsem hned odinstalovala a spolu s ní i to Moo…, oboje mělo v ikonce „androidí hlavičku“ :D tak jsem se bála, že to bude něco systémového a nebude mi to pak fungovat vůbec :D ale zatím se zdá, že pomohlo to zakázání na pozadí, od té doby nic neskáče ani když jsem připojená, ale myslím si, že „TO“ jen přemýšlí, jak mě zase obejít :D Kdyžtak ho vezmu ještě na nějakou pohotovost pro mobily, ať řeknou, jestli má smysl se tím nějak dál zabývat, nebo je to prostě šunt. Díky za vaše postřehy :)

JTom
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 09.10.18 14:57

Všichni výrobci telefonů s Androidem, bez ohledu na značku, do nich cpou nepotřebné aplikace, které va výsledku žerou data. Kupodivu je jich nejméně v nejlevnějších noname. Je potřeba je odinstalovat nebo deaktivovat. Za finanční ztrátu nemůže mobil, ale majitel. Není žádné tajemství, že na závislácích se vydělává nejlépe. Kdo má potřebu mít trvale zapnutá mobilní data, měl by se spíš zamyslet nad svým duševním stavem, než kvalitou telefonu.

vokishka
Extra třída :D 14853 příspěvků 09.10.18 17:43
@smurfka píše:
jinak u každé stáhnuté aplikace, hry atd..mám nastavené jestli to smí stahovat data jen když jsem na wifi, nebo i když mám přepnuto na data.., mám zakázané jak činosti na pozadí tak aplikaci na pozadí

kde se to tam nastavuje? Taky mám Xiaomi a nenašla jsem ani nastavení toho, aby když mám zapnutá data a přitom jsem v dosahu wifi, aby to tu wifi preferovalo.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31258 příspěvků 09.10.18 20:15

@vokishka
nastavení - nainstalované aplikace- pak kliknu na kazdou aplikaci zvlášt - využití dat - a tam je na výběr mobilní, wifi, nebo data na pozadí.
potom tAM JE ješte ( když se kliká na každou apku zvlášt, tak níž ( ostatní povolení a tam je možné zakázat - spustit na pozadí ) anebo tam je zákaz využití dat a tam je bud wifi nebo data..

vokishka
Extra třída :D 14853 příspěvků 09.10.18 20:33

@smurfka díky :mavam:

jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 26.10.18 11:06
@smurfka píše:
@vokishka
nastavení - nainstalované aplikace- pak kliknu na kazdou aplikaci zvlášt - využití dat - a tam je na výběr mobilní, wifi, nebo data na pozadí.
potom tAM JE ješte ( když se kliká na každou apku zvlášt, tak níž ( ostatní povolení a tam je možné zakázat - spustit na pozadí ) anebo tam je zákaz využití dat a tam je bud wifi nebo data..

Super, to si musím také zapamatovat :palec: :kytka:

Nevíte ještě někdo jak se pozná, jestli mohu z androidu skenovat ty kódy na výrobcích? A to skenování, mysli tim, ze to jen na výrobku vyfotim a někde se mi to objeví?

AnastazieB
Echt Kelišová 8769 příspěvků 26.10.18 19:19
@Michelle_M píše:
Tak teď mi (asi) antivir nahlásil nebezpečnou aplikaci, kterou jsem hned odinstalovala a spolu s ní i to Moo…, oboje mělo v ikonce „androidí hlavičku“ :D tak jsem se bála, že to bude něco systémového a nebude mi to pak fungovat vůbec :D ale zatím se zdá, že pomohlo to zakázání na pozadí, od té doby nic neskáče ani když jsem připojená, ale myslím si, že „TO“ jen přemýšlí, jak mě zase obejít :D Kdyžtak ho vezmu ještě na nějakou pohotovost pro mobily, ať řeknou, jestli má smysl se tím nějak dál zabývat, nebo je to prostě šunt. Díky za vaše postřehy :)

Ano, takhle jsme to měli u čínského tabletu… Je potřeba tam mít nainstalovaný dobrý antivir a čas od času to projet a tyhle aplikace se právě tváří jako androidí aplikace ;) .

Váš příspěvek
Reklama