Novy mobil pro dítě .Ano nebo ne?

Anonymní
17.7.19 11:03

Novy mobil pro dite.Ano nebo ne?

Ahoj holky,
Mam dceru 13 let ( v říjnu jí bude 14) a nedavno si rozbila svuj mobil Xiaomi, spadl ji na zem a nefunguje dotyk.
A tak mi dcera rekla, ze by si prala novy telefon a kdyz jsem se zeptala, jaky by chtela.
Tak mi rekla, ze chce Iphone za nějakých 25 tisic…Za rok jsme schopny ušetřit 50 tisic…
Jako penize na to mame, ale zase mam dalsi dve deti a co kdzy hi budou chtit taky a to uz se nedoplatime.. ja nevim koupit holce, tak drahy telefon? Jeste, kdyz si ten pred tim rozbila?
Slibila mi, ze prej nebude nikdy odmlouvat, bude hodna, bude pomahat..
Maminky, koupili by jste? A mohu se zeptat, jaky mobil maji vase deti? Maji iPhona? Jaky mobily mely vase deti?
Anonym -zmínka o penězích..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.7.19 11:07

Nekoupila bych ji takhle drahý telefon. Něco podobného je moje teď už 15 ti léta svagrova, každý měsíc si rozbila telefon a tchán ji neustále kupoval nový. Osobně bych koupila klidně nový mobil ale ne tak drahý už jen proto že by ho mohla rozbít znovu a chtít další nový.

• Citovat
  • Nahlásit
56452
17.7.19 11:08

Ne, nekoupila…ani kdybych na něj měla…nekoupila bych ho ani sobě.
Můj syn má samsung…je mu 10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
17.7.19 11:08

Delas si srandu? 8o tak vy za rok usetrite blbejch 50 tis a budes premyslet nad tim, ze holce koupis telefon za 25?? Jinak v pohode ze jo..Ja nevim kde se vzala ta moda kupovani iphonu a podobne drahych veci pro deti jen protoze je chteji :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
17.7.19 11:09

Ach jo ta dnesni doba je fakt smutna. Okolo sebe vidim spoustu doslova deti, co maj nejnovejsi iphony, tahaj to v zadni kapse u dzinu, kdyz se to rozbije tak se to rozbije, ze. Vzdyt rodice koupi novy. Ne, nekoupila bych 14ti lety holce telefon za 25tis. Ty za rok usetris 50tis a z toho chces pulku vrazit do hloupyho mobilu? Kup jj nejaky normalni ne tak drahy. Holt si pak bude muset nasetrit, ono z brigadky bude setrit hodne dlouho a mozna by pak pochopila, ze je to hodne, hodne penez. A kdyz vsechny tri deti budou chtit iphone?? :lol: tak to aby sis nasla jeste jednu praci :mrgreen: (vtip samozrejme)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
17.7.19 11:10

To je vážně míněný dotaz? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ahoj, mne prijde takova castka za mobil hodne i pro mne samotnou, a to usetrim vic a pouzivam ho i v praci. Ja bych ho detem nekoupila - neco, co neni nutne, a musi se na to pul roku setrit mi prijde fakt moc. Pokud bude starsi a bude chodit na brigady, tak pulku pridam, ale at pozna, ze to neni jen tak, ze se pro penize musi dost udelat.

Jinak na webech jsou obcas akce na starsi (ale nepouzite) modely - na podzim jsem si koupila iPhone 6 za 8 tisic.

• Citovat
  • Nahlásit
13484

No podle mě si ho finančně dovolit nemůžete, dle toho co píšeš, tím by pro mě debata skončila, max. nějaka domluva o tom jak si aspon pulku našetří.
Jinak sestřenice, letos jí bude 15, iphone má, už tak rok, ale finančně jsou na tom jeji rodiče jinak než vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
17.7.19 11:11

Ne, rozhodně nekoupila, je ještě poměrně malá na něco tak drahého, notabene když ten původní rozbila. Navíc promiň, ale dát polovinu ročních úspor za módní telefon pro 14ti letou holku, to je teda úlet… Kdybyste těch 50tis ušetřili za čtvrt roku, tak možná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 11:12

Ahoj urcite bych nekoupila tahle drahy mobil, koupis za tri tisice krasny mobil, jestly chce tak at si nasetri kapesniho.nema prestavu o penezich slibujou vse a pak to nedodrzi

• Citovat
  • Nahlásit
18058
17.7.19 11:14

Rozhodně ne, cena 25tis. je cenou za telefony v celé naší rodině dohromady. Za situace, kdy by si sama ušetřila řekněme půlku, měla excelentní výsledky ve škole a doma fungovala na 110%, tak bych to zvážila, ale dát 50% ušetřených rodinných peněz za jeden dárek pro puberťačku, který ona může opět do týdne zničit? ani náhodou, o nevýchovném efektu ani nemluvím...……...

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
17.7.19 11:15

To je snad vtip, ne? :roll: Za rok usmolíte 50 tisíc a hned jsi schopna polovinu z toho nacpat do mobilu pro mladou? 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
17.7.19 11:16

Ja sama sem si koupila prvni iphone ve svych 30 a kroutily se mi u toho prsty na nohou jak to bylo drahy. Ale ze svych vydelanych penez. Pak se okolo me promenadujou deti co maj jeste lepsi model jak ja, to je konec :lol: bohuzel ty deti nevidi, ze je to casto jeden cely mesicni plat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Nekoupila, ani náhodou. Telefon za 25 tisíc bych nekoupila ani sobě a přitom na to mám. Synovi jsem teď koupila nový za cca 5 tis., což mi přijde adekvátní, kdyby se rozbil apod.
Jako ve 13 letech chtít mobil za 25 tisíc? To mi přijde, že moc dcera nezná hodnotu peněz…

• Citovat
  • Nahlásit
2219

Když pominu mojí averzi na tady ty slavný jabka, tak ne nekoupila bych dítěti takle drahý telefon, leda by s na něj něco přispěla, koupila bych klidně nový, ale levnější rozhodně max kolem 6 tisíc víc ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama