Nový nástup do práce a uzavření kolegové

Anonymní
7.5.20 08:12

Nový nástup do práce a uzavření kolegové

Ahoj,
v pondělí jsem nastoupila do nové práce. Bohužel se tu cítím trochu sama zatím. Nastoupila jsem do kolektivu, kde jsem jediná žena (technický obor) a navíc bez zkušeností, rozhodně nejsem (zatím) taková bedna jako oni. A připadám si trochu, že se mě bojí, že se semnou moc nechtějí bavit apod.
Myslíte, že se to zlomí? Je to teprve můj druhý nástup do zaměstnání v životě…
Díkes!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.5.20 08:19

Jasně, že jo. Za mě je lepší, když to probíhá pomalu než když přijdeš do kanceláře, kde jsou všichni přátelští a milí a sladcí a po čase zjistíš, že je to přetvářka. Do práce se chodí pracovat a ne si dělat kamarády ;). Mám hodně dobrou kamarádku z práce ale, jinak je to jak píšu. Mně se velmi osvědčilo zachovávat si určitý odstup. To ale neznamená, že nejsem milá a že se nechovám vstřícně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34002
7.5.20 08:20
@Anonymní píše:
Ahoj,
v pondělí jsem nastoupila do nové práce. Bohužel se tu cítím trochu sama zatím. Nastoupila jsem do kolektivu, kde jsem jediná žena (technický obor) a navíc bez zkušeností, rozhodně nejsem (zatím) taková bedna jako oni. A připadám si trochu, že se mě bojí, že se semnou moc nechtějí bavit apod.
Díkes!

Ja myslim, ze urcite, protoze se jednabo muzsky kolektiv. Chlapi jsou v tomhle skveli. Horsi je uzavreny slepicinec :mrgreen: Bude to dobry, uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 08:21
@DoktorkaZorkaHorká píše:
Jasně, že jo. Za mě je lepší, když to probíhá pomalu než když přijdeš do kanceláře, kde jsou všichni přátelští a milí a sladcí a po čase zjistíš, že je to přetvářka. Do práce se chodí pracovat a ne si dělat kamarády ;). Mám hodně dobrou kamarádku z práce ale, jinak je to jak píšu. Mně se velmi osvědčilo zachovávat si určitý odstup. To ale neznamená, že nejsem milá a že se nechovám vstřícně.

Já si osobně myslím, že je to i tím, že jsem žena… oni se spolu vykecávají pořád, semnou je to horší. No snad zapadnu. :D Mám teď hrozně biflování a chápu, že ze mě vypadnou při školeních nějaké blbosti, ale ta práce je přesně to, co chci dělat a naplňuje mě a jsem za tu šanci tu pracovat děsně ráda…

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12986
7.5.20 08:22

Je mi líto, nebudou na tebe čekat se slavobránou a nejsou všichni jásaví extroverti. Pokud chceš od cizích lidí důvěru, tak je potřeba fungovat přátelsky, ne moc vlezle a na pracovišti profesionálně a počkat, jak se vaše vztahy vyvinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.20 08:23
@Anonymní píše:
Já si osobně myslím, že je to i tím, že jsem žena… oni se spolu vykecávají pořád, semnou je to horší. No snad zapadnu. :D Mám teď hrozně biflování a chápu, že ze mě vypadnou při školeních nějaké blbosti, ale ta práce je přesně to, co chci dělat a naplňuje mě a jsem za tu šanci tu pracovat děsně ráda…

Fakt neboj ono si to sedne. A někteří muži budou rádi, když je požádaš o radu anebo si necháš něco vysvětlit. Toho bych se nebála. Časem tě třeba vezmou i do party, ale musíš jim ten čas dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24756
7.5.20 08:23
@Anonymní píše:
Ahoj,
Díkes!

Mělo by to povolit. Kolektiv jsem za víc jak 20 let měnila víckrát a vyplatilo se mi ze začátku být trochu stranou, ale postupně se projevovat. Soustředila bych se na dobře odvedenou práci, to ti přidá body.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24756
7.5.20 08:25
@Anonymní píše:
Já si osobně myslím, že je to i tím, že jsem žena… oni se spolu vykecávají pořád, semnou je to horší. No snad zapadnu. :D Mám teď hrozně biflování a chápu, že ze mě vypadnou při školeních nějaké blbosti, ale ta práce je přesně to, co chci dělat a naplňuje mě a jsem za tu šanci tu pracovat děsně ráda…

V mužském kolektivu jsem byla jako dvacetileté tele a rozhodně jsem měla lepší pozici. Oni jsou ti staří mlsní kocouři průhlední jak papír. A s těmi mladšími to šlo celkem dobře, nasadila jsem nevinný výraz a chyba byla odpuštěna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
7.5.20 08:47

Ahoj,
od pondělka je to přeci jen jenom chvíle, takže tomu rozhodně dej prostor a nesnaž se nějak násilně prolamovat ledy, např. svlékací flaškou apod.
Využívej samozřejmě příležitosti pro postupné prolamování - když si jdeš pro jídlo, zeptej se ostatních, zda něco nechtějí donést, když si jdeš udělat kávu, nabídni její přípravu ostatním, zeptej se, jestli není zvykem nováčka přinést,,zápisné" ve formě občerstvení apod. Nebo chlapům upeč bábovku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
7.5.20 08:52

Jsem jediná žena v kolektivu. S některými šlo se seznámit líp, s některými hůř. Asi záleželo na tom, zda o mě mluvili doma, nebo ne :D. Do teď se mi stává, že si s některými můžu povídat pouze v práci a přes sociální sítě, či SMS mám zakázané. Nebo musím počkat, až se sami ozvou a pak si projistotu smažou konverzaci, i když si píšeme o pracovních věcech. Což naprosto chápu, mají doma žárlivé manželky, které vydedukují psaní s kolegyní, jako psaní s milenkou…
V budoucnu se ti bude tento problém zdát malicherný, když natrefíš na exota, který by tě nejradši viděl u dětí a u plotny. Což v mé práci je takových exotů hodně.
Neboj, se to zlepší, jen zhodnocují situaci, neví, co od tebe můžou očekávat.

Jinak, jakou máš pozici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23780
7.5.20 09:49

Chlapi jsou jako kolektiv lepší, než ženské. Dřív jsme dělala v logistice, na směně tak 4 ženské a 40 chlapů. Ráda na to vzpomínám.
Teď jsem ve školství, tak si to dovedeš představit. Chlapy máme jen dva, jeden tělocvikář a jeden třídní. Jo, a na školníka bych zapomněla :mrgreen:
Chlapi nejsou intrikáni.
Jak píše @DoktorkaZorkaHorká, do práce chodím pracovat, ne se družit a kamarádit. I když v kabinetu jsme fajn kolektiv, tak čistě jen po pracovní stránce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34002
7.5.20 09:55
@laducha píše:
Chlapi jsou jako kolektiv lepší, než ženské. Dřív jsme dělala v logistice, na směně tak 4 ženské a 40 chlapů. Ráda na to vzpomínám.
Teď jsem ve školství, tak si to dovedeš představit. Chlapy máme jen dva, jeden tělocvikář a jeden třídní. Jo, a na školníka bych zapomněla :mrgreen:
Chlapi nejsou intrikáni.
Jak píše @DoktorkaZorkaHorká, do práce chodím pracovat, ne se družit a kamarádit. I když v kabinetu jsme fajn kolektiv, tak čistě jen po pracovní stránce.

Presne tak, chlapi jsou pro kolektiv, nejsou intrikani :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.20 10:00

Ale mám tu zkušenost, že chlapi jsou teda neuvěřitelný drbny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34002
7.5.20 10:03
@DoktorkaZorkaHorká píše:
Ale mám tu zkušenost, že chlapi jsou teda neuvěřitelný drbny :mrgreen:

To jo, ale zensky jsou od pritody proste pleticharky…chlapi si mezi sebou veci vyridej a je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23780
7.5.20 10:20

@DoktorkaZorkaHorká Jo, jo, drbny, to oni jsou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu