Nový návrh EU na mateřskou dovolenou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jambik
Povídálka 48 příspěvků 14.08.19 20:47
Nový navrh EU a jeji nápady

Co říkáte na tenhle návrh? https://www.blesk.cz/…ovolene.html. Kvůli matkám na RD jim utíkají prachy. Takže vlhký sen všech politiků a ekonomů je porodit a jít hned zpět makat. :nevim: Tudy cesta ke zvýšení porodnosti povede taky? A co ženy určitých etnik, které jsou prostě doma ať mají děti nebo ne? Co myslíte?

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9785 příspěvků 14.08.19 20:54

Promiň, ale Blesk mám na stupnici důvěryhodnosti někde mezi křišťálovou koulí a pavlačovou drbnou… :roll:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15874 příspěvků 14.08.19 20:57

Nechápu tě tam nikoho do práce nehoní

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 14.08.19 21:24

V cizine tenhle luxus byt 3 roky doma s ditetem nemaji.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.08.19 21:41

@Jambik jsme jedna z mala zemi, kde jsou rodice s ditetem tak dlouho doma. Vsude jinde je to mnohem mensi. Nevim co resite.

ontar
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 14.08.19 22:55

Vždyť tady ženské furt kvílíte, jak vás RD dovolená ubíjí a deprimuje…tak mazejte za 1/2 roku po porodu makat, abyste tak netrpěly a hlavně, aby se vám nezkrátily žíly…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 02:48

@ontar souhlsim, ze zustat doma 3 a vice let je zbytecny luxus. Nicmene jsou zrusene statni jesle a skolek je taky malo. Casto se dite nedostane do skolky ani ve 4 letech a pro rodinu je velka finančni zatez dat dite do soukrome skolky nebo soukromych jesli. Ja sla castecne zpet do prace, kdyz bylo diteti rok a trictvcrte, ale sla bych klidne i driv, kdyby byla moznost statnich jesli. Dostala jsem dobrou nabidku od zmestnavatele, tak se mi vratit vyplatilo, ale ne kazdy ma takovou moznost.
Dalsi vec je, ze skolka ma provoz nejdele do 16:30 a casto konci i treba v 16:00. Takze kvuli tomu jsem si zkracovala uvazek. Myslim ted tedy statni skolku. Ale ano, kdo chce, jde pracovat. Jen ne kazdy ma tak super zamestnavatele a nebo se mi to financne vyplati. Docela chapu, kdyz nekdo pracuje za minimalni mzdu, ze dote do soukrome skolky neda, kdyz by celou mzdu dal za skolku.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 15.08.19 06:21
@Jambik píše:
Co říkáte na tenhle návrh? https://www.blesk.cz/…ovolene.html. Kvůli matkám na RD jim utíkají prachy. Takže vlhký sen všech politiků a ekonomů je porodit a jít hned zpět makat. :nevim: Tudy cesta ke zvýšení porodnosti povede taky? A co ženy určitých etnik, které jsou prostě doma ať mají děti nebo ne? Co myslíte?

Jsme snad jedina zeme kde je tak ouha rodicovska, ale pravda je, ze takto se porodnost nezvysi.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 1 inzerát 15.08.19 06:27

Osobně jsem moc ráda za to co máme v ČR možnost čerpat. Pracuji pro americkou firmu a tam se na niakou materskou nehra. I když jsem na materské, mám s nimi navíc k úvazku DPP a tedy makala jsem celou dobu před porodem na pár hodin týdně, naštěstí z domu. Ted jsem 3 tydny po porodu a už taky pomalu makám - první konzultaci jsem jim dávala už druhý den po návratu z porodnice. Zase ale nabíhám pomalu - zatím jen pár hodin když to fakt potřebují, tak se ozvou a já popracuji. Takhle to mám domluveno na dobu materske, a když bude vše ok tak jakmile pujdu na rodičák, tak budu pro ně dělat navíc na částečný úvazek. Mimo toho mi běží ten standardní na dobu neurčitou, ze kterého mám mateřskou a rodičák. Zákon to umožnuje, tak proč to nevyužít. Ale to co zázemí co poskytují svým US zaměstnancům tu bohužel mít nebudu - tj zádné firemní jesle nebo kojící místnost tu v CR nemáme, max detský koutek pro starší děti. Velké plus je alespoň ta možnost, že budu vždy dělat jen z domu a jen výjmečně se stavím na pracovišti osobně. S jedným mimčem, pokud je zdraví všech v pohodě, to ještě jde, ale s více dětmi si tohle neumím úplně představit :nevim: Navíc tohle je luxus, který většina mamin nemá -myslím tu možnost práci z domova v hodinách kdy se hodí jí, tj klidně i ve dvě noci když má prcek krmení - se zaměstnavatelem, takže si neumím představit kam by ti mimča dali, kdyby měli makat hned po půl roce 8o

Vosma29
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 15.08.19 07:14

Mě se líbí jak vždycky někdo posílá naše ženský po porodu hned do práce, protože to tak mají na západě stejně. Ale už se nepodívá na věci kolem toho. To že spousta firem prostě nevezme na částečný úvazek, jesle tak ty máme u nás jedny a do školky je to už teď na hraně, kdyby tam měli všichni děti tak prostě smůla. A tak bych mohla pokračovat.

Hoa Mai
Kelišová 6640 příspěvků 14 inzerátů 15.08.19 08:15

@katintheBOx63 Ja takhle delam se trema. Starsi dve uz jsou ve skolce, doma mam rocni miminko. Ted o prazdninach mam doma vsechny, tak kdyz pracuju, mala spi a starsi dva jdou bud taky odpocivat, nebo kdyz nechteji, sedi se mnou u stolu, kresli si, lepi samolepkove knizky, hraji s plastelinou, stavi puzzle a poslouchaji audiopohadky. Jde to celkem v poho, i kdyz casteji musim dodelavat vecer, ale to mi nevadi.
Ale souhlasim - dokud nebude zajistena nejaka normalni, lokalne a cenove dostupna sit zarizeni, kam by clovek mohl dat male dite a vetsi podpora castecnych uvazku a home officu, tak nema kdo co kecat, jak mame dlouhou rodicovskou. Ja mela na statni skolku stesti, dostali se mi oba synove soucasne, ale dite nasich sousedu pujde nejspis az skoro v peti letech.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 1 inzerát 15.08.19 09:38

@Hoa Mai TAk to velky respekt, zvladat 3 deti a jeste praci :palec: :potlesk: My se taky chystame na 3 deti, když se podarí, ale chteli bychom je hned po roku - i kvuli veku kdy se mi blíží 40ka a ted mame jeste jen první :) No uvidíme, jak to dopadne nakonec. Ale jasne, ze nejdulezitejsi je v tomto přístup zamestnavatele, jaký typ práce člověk dělá, jestli je to možné dělat z domu a flexibilně co se týče času. Já už i uvažuji, že pokud by stávájící zaměstnavatel časem měl s tím problém, tak zkusím úplně jiný obor než dělám posledních 16 let. Nechci děti obrat o mámu doma ale zároveň nechci být jen s detmi, potřebuji i trochu pracovat pač mi to vždy krásně vyčistí hlavu od těch rodinných starostí. A pak si říkám, že děti jednou vyrostou a co pak - nechci skončit jako moje matka co se uplna na dítě tak, že ještě v jeho 35 letech má tendenci řešit jestli a co jsem snídala, protože nemá žádnou zálibu, práce jí nebaví a tak se nudí a žije jen život cez své dítě :zed:

Váš příspěvek
Reklama