Nový partner, dobrý náhradní otec dítěte - zkušenosti

Anonymní
4.10.19 14:12

novy partner, dobry nahradni otec ditete - zkusenosti :)

Ahoj holky,
dost se v tom placam…myslim, ze uz nezachranim soucasny vztah. Mame male dite, ale prijde mi, ze se na zachrane vztahu podilim uz jen ja a to takhle dlouhodobe nejde. Kdyz chci neco resit, otaci se partner ke me zady nebo dokonce rika „bla bla“…
Kazdopadne bych rada slysela Vase pozitivni (i negativni) zkusenosti s novymi vztahy. Zvyklo si male dite, novy „tatinek“, jake to je?…
Zatim nemam ani chut nekoho noveho hledat, ale studovala jsem moznosti, predevsim financni, a je to bida… a rada bycb taky zazila jeste nejakou lasku. :)
Je to napsane kratce a desne, ale nemam moc cas.
Krasny den vsem
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.10.19 14:13

Ke mne… oprava hrubky :)

• Nahlásit
  • Citovat
7117
4.10.19 14:15

Pokud ještě trvá současný vztah a nechceš v něm setrvat a bojovat, osamostatni se a srovnej se. Pak až můžeš přemýšlet nad novou láskou. Každopádně ale nehledej náhradního otce, tvoje dítě otce má. To, že je problém mezi vámi není přece jeho vina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57439
4.10.19 14:16

Ach jo :roll: Ještě ani nejste od sebe a už řešíš nového tatínka a novou lásku pro sebe. :zed: A důvod - potřeba se na někoho finančně pověsit.
Dítě má tatínka jen jednoho, toho současného. Nechápu tu potřebu ho nahrazovat.
Jinak mé děti vycházej s mým přítelem dobře, ale rozhodně není jejich tatínek, živim je já s jejich tátou a vychovávám také především já a jejich táta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15143
4.10.19 14:17

S pojení „nový tatínek“ „studovala jsem finanční možnosti a bída“ teda nic moc. Za prvé malá tatínka má, takže žádný nový tatínek a za druhé, pokud se chceš seznamovat vynech tu část o bídné finanční situaci. Nebo naopak, na férovku hledej chlapa, kterej bude chtít dělat náhradního tatínka a financovat tebe s dítkem...………..jako trochu děsivý. Chceš se rozejít, chceš být i sama, ale potřebuješ peníze, tak si někoho najdeš.
Co zkusit být samostatnou jednotkou a postarat se především o dítko a nebýt závislá na jiných? si pak najdeš nějakýho bouchače a budeš u něj jenom proto, že nemáš prachy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
4.10.19 14:20

Muzes dostat prispevek na bydleni kdyz budes sama..v ofiko najmu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32209
4.10.19 14:21

Jak jsi studovala financni moznosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14300
4.10.19 14:23

Hele osamostatni se, jestli nechces zůstat v současném vztahu, ale nevěš se i s dítětem na krk jinému chlapovi. Třeba časem někoho potkáš, ale primárně bych neřešila nového tatínka. Jak máš staré dítě? Já odešla od ex když byly synovi 2 roky, mám nového partnera, už spolu máme i svoje mimčo, ale pro staršího syna to stejně táta není. Stará se o něj, nedělá rozdíly mezi naším společným dítětem a mým synem, ale syn stejně ví že táta je táta a můj přítel je pro něj spíš kámoš/ strejda, nevím jak to popsat, prostě má ho jako rodiče, má ho rád, ale tati mu neříká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 14:24

Určitě bych hned po skončení vztahu nehledala náhradního tatínka a ani lásku. Pokud chceš být bez partnera, odejdi. Najdi si podnájem a požádej o příspěvky na bydlení, vyžít se dá a za cenu toho klidu, je to k nezaplacení. A teprve až co se z toho vzpamatujes, začni přemýšlet o novém partnerovi. Píšu partnerovi protože to máš hledat, určitě ne, náhradního tatinka, kdyz už tatínka má a jiného nepotřebuje. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.19 14:29

Podívej, tohle je dost individuální záležitost a každý má tu zkušenost úplně jinou, jací chlapi, takové zkušenosti a ti jsou různí. Mám kolegyni se dvěma syny a po rozvodu nějakou dobu sama, pak si našla přítele s dcerou a synem. Jsou spokojená rodina a sourozenci přijali nové sourozence navzájem a mají hezké vztahy.

Pak je tu ale taky moje setstra, která si po rozvodu našla partnera, kterého ale nějak moc nemusela její dcera…Po nějaké době se přišlo na to, proč…pokoušel se ji zneužívat. Bylo jít 13!!! Teď si našla po dlouhé době přítele, ale dceři už je 22 a má vlastní rodinu, takže nic takového neřeší. Ale ta dcera si našla přítele s malou hočičkou a ta malá ji přijala jako vlastní maminku, jsou jí tři a její biologická matka se o ni nestarala.

Já mám starší sourozence, jak již vyplynulo…sestru a bratra, jsou starší a mají jiného tátu než jsem měla já ( ten můj bohužel zemřel, když mi bylo 5. Maminka od bývalého manžela odešla, protože v těhotenství si našel milenku a o děti se během těch 12 let, co byli spolu nestaral a byli tam i jiné problémy. Když maminka potkala tátu a postupně se k sobě nastěhovali, tak sourozencům bylo tak nějak 13 let, v pubertě, ale obdivovali mého tátu, protože je toho spoustu naučil a věnoval se jim víc jak vlastní otec, bráchu brával i do dílny, aby ho naučil i nějakým domácím řemeslům, když přišel na to, že brácha kouří, tak se ho to snažil odnaučit, ale nikdy na mé sourozence neřval nebo něco takového, brácha a sestra, ale i jiní lidé, třeba sestřenky na něj vzpomínají jako na nejoblíbenějšího strejdu.¨

Já tuhle zkušenost už po smrti táty jako dítě nemám, máma si už jiného nenašla, táta byl prostě táta…

Nehledala bych ale teď novou lásku a hlavně se zaměřila na sebe a na děti…Až bude čas, tak ten pravý snad příjde.

• Nahlásit
  • Citovat
4.10.19 14:32

Když muž zavraždí dítě v rodině, tak tisíckrat pravděpodobněji nevlastní.

https://www.idnes.cz/…2_zdravi_ber?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4213
4.10.19 14:35

Studovala jsi financni moznosti jak najit noveho tatu ke kteremu se s ditetem co nejdriv nastehujes? Hmm, mno to zni tak hrozne…nevychcane. :D

Myslis v zivote nekdy i na nekoho jineho nez jen sama na sebe? Nemyslim si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
4.10.19 14:39

@pohledzdruhestrany Nomen omen? Tezko, tohle neni pohled z druhe strany, to je negativisticka provokace :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12446
4.10.19 14:39

No, nejdřív se rozejdi, pokud už ve vztahu být nechceš. Pak se sama postav na vlastní nohy a buď s dítětem nezávislá, a pak uvidíš, jak to bude. Dítě má oba rodiče a od těch by mělo dostávat lásku. Ne od nějakého strejdy, který se bude líbit hlavně tobě, a se kterým budete bydlet, protože je to finančně lepší než být sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.19 14:43
@Tarjei píše:
@pohledzdruhestrany Nomen omen? Tezko, tohle neni pohled z druhe strany, to je negativisticka provokace :poblion:

Fakta jsou provokace? Biologický zákonitosti neprechčůráš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama