Nový partner po rozpadu manželství

Anonymní
12.6.17 18:26

Nový partner po rozpadu manželství

Ahoj holky,
Jdu za Vámi s dotazem, zpovědí, možná najít nějaké slovo útěchy či prostě jen vidět názor.
Diskuzi zakládám anonymně z důvodu nedohledatelnosti mé osoby, tak snad moc nevadí.
Popíšu Vám ve zkratce svůj příběh a pár otázek, které mi trápí.
Na silvestra jsme se s manželem po delší krizi rozešli, vse proběhlo dost ostře…výhrůžky, vydírání, nadávky z jeho strany atd, se staly náším dennodenní chlebem..Ex je dosti impulsivní a nemám to s ním jednoduché…
V březnu mi nečekaně do života vstoupil někdo jiný…někdo, komu nevadí fakt, že mám malé dítě, jsem vdaná a mam ex totálního magora..
Ex po zjištění, že někoho mám začal dělat snad ještě větší zle, začal vyhrožovat, že mi malého sebere, že mi udělá peklo ze života a kdesi cosi…po pár týdnech vylezlo na povrh, že on už někoho jiného má delší dobu, ale dle jeho slov na tom, že někoho má on, neni nic špatného…
To co mi trápí, nedá spát a tak celkově je to, že můj nynější partner by si mohl vybrat líp..nemusel snaset vsechny vylevy meho ex, atd..najit si někoho, s kým začne od začátku…prostě se pořád musim ohlížet na to, že mu treba zkazim život, nevím, zda je to tím, ze jsem z bývalého úplně hotová, vyzdimana, mam pocit naproste bezcenosti, o svem sebevedomi ani nemluvím..to uteklo někdy v mých 18 letech…
Prostě se nemůžu od těchhle myšlenek odprostit, nevím, jak to zastavit…
Partner mi neustale ujišťuje o sve lasce a o tom, ze nic vic lepsiho ho v zivote potkat nemohlo…ale…ja se s tim prostě peru..
Možná je to tim, ze jsme se potkali moc brzy po skončení dosti vyhroceneho vztahu, možná je to tím, ze ja si neverim po tom vsem, co jsem zažila, ze si treba zaslouzim ještě nějaké stesti, nevim…
Mate nektera s podobnými pocity (mnohdy az zoufalstvi) zkusenost??
Nynejsiho partnera miluji tak jak nikdy nikoho v zivote, ale prostě toho strasaka v hlave porad mam…
Omlouvam se za zdlouhavé vypisovani, ale muselo to ven, nemam nikoho, komu bych se svěřila…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7629
12.6.17 18:43

Ocenila bych, ze mam nekoho takoveho na sve strane a uzivala si nove lasky. Zaroven bych byla opatrna, nestehovala bych se k nemu, nenechala ho zatim delat malemu staleho „strejdu“…proste pripravene zadni vratka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
12.6.17 18:48

Je čas, abys myslela na sebe. Netlač na pilu, nech tomu volný průběh a buď ráda, že ti osud přinesl oporu. Třeba to není ten pravý, ale možná to právě teď potřebuješ. Choď s ním ven, randi, užívej si to. Časem se vše vyvrbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
12.6.17 18:52

Máš to strašně rychle za sebou. Předpokládám, že jste se rozešli před necelým půl rokem, za tři měsíce jsi potkala někoho jiného… podle mě nemáš odžitý rozchod s manželem. Nebyla jsi dost dlouho sama, aby ses s tím mohla vyrovnat.
Nicméně jsou ženy, které jdou ze vztahu do vztahu a nedělá jim to žádný problém, tak třeba i Ty budeš takový případ.
Jestli můžu něco poradit, neřeš před novým partnerem to, že mu zkazíš život, že si zaslouží někoho jiného, že by měl začít od začátku s jinou ženou za jiných okolností. Otrávíš ho tím. Předpokládám, že je svéprávný a dokáže sám posoudit, co chce a co nechce.
Jinak buď ráda, že máš kolem sebe někoho, kdo na Tebe nekašle a kdo Ti pomůže nést tíži rozchodu. Čekají Tě těžké chvíle, tak na to nebudeš sama :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
26171
12.6.17 18:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Jdu za Vámi s dotazem, zpovědí, možná najít nějaké slovo útěchy či prostě jen vidět názor.
Diskuzi zakládám anonymně z důvodu nedohledatelnosti mé osoby, tak snad moc nevadí.
Na silvestra jsme se s manželem po delší krizi rozešli, vse proběhlo dost ostře…výhrůžky, vydírání, nadávky z jeho strany atd, se staly náším dennodenní chlebem..Ex je dosti impulsivní a nemám to s ním jednoduché…
V březnu mi nečekaně do života vstoupil někdo jiný…někdo, komu nevadí fakt, že mám malé dítě, jsem vdaná a mam ex totálního magora..
Ex po zjištění, že někoho mám začal dělat snad ještě větší zle, začal vyhrožovat, že mi malého sebere, že mi udělá peklo ze života a kdesi cosi…po pár týdnech vylezlo na povrh, že on už někoho jiného má delší dobu, ale dle jeho slov na tom, že někoho má on, neni nic špatného…
To co mi trápí, nedá spát a tak celkově je to, že můj nynější partner by si mohl vybrat líp..nemusel snaset vsechny vylevy meho ex, atd..najit si někoho, s kým začne od začátku…prostě se pořád musim ohlížet na to, že mu treba zkazim život, nevím, zda je to tím, ze jsem z bývalého úplně hotová, vyzdimana, mam pocit naproste bezcenosti, o svem sebevedomi ani nemluvím..to uteklo někdy v mých 18 letech…

Partner mi neustale ujišťuje o sve lasce a o tom, ze nic vic lepsiho ho v zivote potkat nemohlo…ale…ja se s tim prostě peru..
Možná je to tim, ze jsme se potkali moc brzy po skončení dosti vyhroceneho vztahu, možná je to tím, ze ja si neverim po tom vsem, co jsem zažila, ze si treba zaslouzim ještě nějaké stesti, nevim…
Nynejsiho partnera miluji tak jak nikdy nikoho v zivote, ale prostě toho strasaka v hlave porad mam…
Omlouvam se za zdlouhavé vypisovani, ale muselo to ven, nemam nikoho, komu bych se svěřila…

Tak předpokládám, že tvůj nynější partner je svéprávný jedinec a ví, co dělá. Tímhle svým postojem mu dáváš najevo, že pochybuješ nejen o sobě, ale i o něm…a to ho rozhodně nijak těšit nemůže a imponovat mu to taky nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
12.6.17 19:04

Ty jsi trdlo. To víš, že si zasloužíš být šťastná a milovaná, máš na to plné právo! Ten ex s tebou pěkně zamával a potřebuješ čas se dát do kupy a chvíli to potrvá. Určitě ale neukončuj nynější vztah kvůli těmto pocitům. Užívej nadcházející léto a novou lásku. Je normální milovat a být milován :hug: :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11471
12.6.17 19:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

někdy to tak ve vztazích je, že se prvně řeší věci bolestné a pak až ty hezké. Pokud se tvůj partner chová k tobě hezky, tak mu naslouchej a určitě ti to minimálně pomůže tuto dobu přečkat…A těš se na to krásné s ním, co třeba bude potom. Držím palce :kytka: Někdo takové situace poznává, až poletech, tak vy je spolu poznáváte hned na začátku, je to taky malá zkouška ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
12.6.17 19:33

Mazejte do psychoterapie a naučte se mít se ráda. Co nejrychleji - jinak to co ve vás vypěstoval váš bývalý, to totálně podryté sebevědomí, zničí váš nový vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11471
12.6.17 19:43
@Ou píše:
Mazejte do psychoterapie a naučte se mít se ráda. Co nejrychleji - jinak to co ve vás vypěstoval váš bývalý, to totálně podryté sebevědomí, zničí váš nový vztah.

na to je snad ještě čas ;)snad má přítele, ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
12.6.17 19:58

@ontario7 no tak čím déle bude věřit tomu, že si ji nezaslouží, tím je pravděpodobnější, že ho o tom nakonec přesvědčí. To je vcelku častý sebedestruktivní vzorec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11471
12.6.17 20:07
@Ou píše:
@ontario7 no tak čím déle bude věřit tomu, že si ji nezaslouží, tím je pravděpodobnější, že ho o tom nakonec přesvědčí. To je vcelku častý sebedestruktivní vzorec.

ona by měla být nad věcí, nemyslím si, že to je, až tak horký s tou sebedestrukcí, jen by měla vnímat přítele, to jak se k ní v takové situaci chová. Přeci člověk hned nemusí jít k psychologolvi.On jí řekne úplně to samý, co mi tady jí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26171
12.6.17 20:12
@ontario7 píše:
ona by měla být nad věcí, nemyslím si, že to je, až tak horký s tou sebedestrukcí, jen by měla vnímat přítele, to jak se k ní v takové situaci chová. Přeci člověk hned nemusí jít k psychologolvi.On jí řekne úplně to samý, co mi tady jí ;)

a tady to má levnější ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
12.6.17 20:15

@ontario7 ano. protože není nic lehčího, než být nad věcí, když si člověk spustil v hlavě spirálu " nedá spát a tak celkově je to, že můj nynější partner by si mohl vybrat líp…najit si někoho, s kým začne od začátku…prostě se pořád musim ohlížet na to, že mu treba zkazim život. "

To co zakladatelka píše vykazuje vcelku spolehlivé rysy toho, že jí úzkost a nejistota začínají dost požírat. A pokud se nechce propadnout do diagnoz, tak nejlepší cesta zpět k tomu, aby se naučila vážit si sebe sama je psychoterapie.

I kdyby se partner sebevíc snažil ji dokázat, jak ji vidí, tak mu to nebude věřit, protože ona sebe sama vnímá jako někoho kdo není hoden lásky a často to vede kt omu lidi co takovému člověku říkají co k němu cítí jsou bráni jako že to říkají jen ze soucitu a že hlavně pořád nevědí co je dotyčný zač a děsí se toho, že najednou je uvidí tak hrozné, jak se vnímají sami.

téměř nejde z toho vylézt sám a rozpady vztahů to umí dost spolehlivě, protože dříve či později to prostě partnera umoří.

Psychoterapie na to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11471
12.6.17 20:25
@Ou píše:
@ontario7 ano. protože není nic lehčího, než být nad věcí, když si člověk spustil v hlavě spirálu " nedá spát a tak celkově je to, že můj nynější partner by si mohl vybrat líp…najit si někoho, s kým začne od začátku…prostě se pořád musim ohlížet na to, že mu treba zkazim život. "

To co zakladatelka píše vykazuje vcelku spolehlivé rysy toho, že jí úzkost a nejistota začínají dost požírat. A pokud se nechce propadnout do diagnoz, tak nejlepší cesta zpět k tomu, aby se naučila vážit si sebe sama je psychoterapie.

I kdyby se partner sebevíc snažil ji dokázat, jak ji vidí, tak mu to nebude věřit, protože ona sebe sama vnímá jako někoho kdo není hoden lásky a často to vede kt omu lidi co takovému člověku říkají co k němu cítí jsou bráni jako že to říkají jen ze soucitu a že hlavně pořád nevědí co je dotyčný zač a děsí se toho, že najednou je uvidí tak hrozné, jak se vnímají sami.

téměř nejde z toho vylézt sám a rozpady vztahů to umí dost spolehlivě, protože dříve či později to prostě partnera umoří.

Psychoterapie na to funguje.

ano, tak to nějak v reálu funguje, ale dle pár virtuálních vět není racionálně možný rozpoznat, jakou člověk potřebuje pomoc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11471
12.6.17 20:26
@Malaga píše:
a tady to má levnější ;)

bez dpháčka :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek