Nový partner po rozvodu a jeho děti/rodina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jednoslunicko
Kecalka 174 příspěvků 09.04.18 12:42
Nový partner po rozvodu a jeho děti/rodina

Ahoj :-). Po rozvodu jsem si našla partnera s dvěma dcerami. Já mám dceru a syna. Každý máme jedno dítě dospělé a jedno téměř. Já mám problém: neumím přijmout jeho dcery a rodinu a přátele jaksi komplet. _Někdo mi sedí víc, někdo míň, někdo vůbec. Třeba s jednou dcerou si rozumím velmi, s druhou ani trochu. To samé zbytek rodiny a známí - s někým ano, s někým ne., Partner po mně chce, abych všude chodila s ním. Přiznám se, že už to nedávám. Jak jste na tom Vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46935 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 12:51
@jednoslunicko píše:
Ahoj :-). Po rozvodu jsem si našla partnera s dvěma dcerami. Já mám dceru a syna. Každý máme jedno dítě dospělé a jedno téměř. Já mám problém: neumím přijmout jeho dcery a rodinu a přátele jaksi komplet. _Někdo mi sedí víc, někdo míň, někdo vůbec. Třeba s jednou dcerou si rozumím velmi, s druhou ani trochu. To samé zbytek rodiny a známí - s někým ano, s někým ne., Partner po mně chce, abych všude chodila s ním. Přiznám se, že už to nedávám. Jak jste na tom Vy?

Ne, rozhodne ne. Mrzelo by mi, kdyby neprijmul nikoho, a byl by to duvod k rozchodu. Stejne tak, kdyby neprijmul me deti a kdyby mi branil v kontaktu s teki, co jemu nesedi. Ale vsechny mit rad nemusi, nemusi se s nimi stykat anecekam to ani obracene

arada
Extra třída :D 10224 příspěvků 09.04.18 12:54

Co nedáváš? Rozhodla ses žít s někým, kdo už nějakou rodinu měl a má. Pokud to nezvládáš, rozejdi se s ním. Neuškodilo by trochu tolerance. Určitě ty chceš, aby se všichni z rodiny partnera hezky chovali k tobě a tvým dětem. Tak dělej to samé. Jestli to neumíš, zůstaň sama.

Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 14927 příspěvků 09.04.18 12:56

Tohle je těžký, partnera bys měla přijmout komplet. Tedy jako otce dvou dcer. Není nutné si s oběma rozumnět na 100%, ale měla bys je akceptovat a respektovat (samozřejmě oboustranně). Totéž přátelé a příbuzní. Je přirozené, že si se všemi napadnš o náruče, ale nějaké zdvořilostní kontakty snad dáš? :nevim: Co dělá druhá dcera tak strašného, že tu vadí?

jednoslunicko
Kecalka 174 příspěvků 09.04.18 12:57

@arada Já určitě nechci, aby se partner stýkal se VŠEMI z mé rodiny a přátel a aby mně VŠICHNI jeho přátelé měli rádi a chodili za mnou. V žádném případě mu nebráním, aby šel kdykoli za kýmkoli. Ale on trvá na tom, že musím všude s ním.

Já bych byla každopádně ráda, kdyby mi sem psali především ti, co podobné věci zažívají. Ne ti, co o podobném tématu nemají potuchy. Díky.

tessa2323
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 09.04.18 12:59
@jednoslunicko píše:
Ahoj :-). Po rozvodu jsem si našla partnera s dvěma dcerami. Já mám dceru a syna. Každý máme jedno dítě dospělé a jedno téměř. Já mám problém: neumím přijmout jeho dcery a rodinu a přátele jaksi komplet. _Někdo mi sedí víc, někdo míň, někdo vůbec. Třeba s jednou dcerou si rozumím velmi, s druhou ani trochu. To samé zbytek rodiny a známí - s někým ano, s někým ne., Partner po mně chce, abych všude chodila s ním. Přiznám se, že už to nedávám. Jak jste na tom Vy?

No jenže věděla jsi do čeho jdeš..Ty máš taky děti které tvůj partner přijmul. Buď to musíš respektovat a hledat cestu jak si s nimi rozumět, nebo si najít nějakého bez dětí. :nevim:

jednoslunicko
Kecalka 174 příspěvků 09.04.18 13:00
@pe-terka píše:
Tohle je těžký, partnera bys měla přijmout komplet. Tedy jako otce dvou dcer. Není nutné si s oběma rozumnět na 100%, ale měla bys je akceptovat a respektovat (samozřejmě oboustranně). Totéž přátelé a příbuzní. Je přirozené, že si se všemi napadnš o náruče, ale nějaké zdvořilostní kontakty snad dáš? :nevim: Co dělá druhá dcera tak strašného, že tu vadí?

Ano, zdvořilostní kontakty dávám a sama mu nebráním, aby šel SÁM někoho z nich navštívit. Ale on je naštvaný, že někam nejdu s ním. Přitom já mám i svoje koníčky a kamarády a nenutím ho, aby se všeho účastnil. Mně třeba nebaví sedět někde na zadku na návštěvě a kvákat pořád dokola o tom, co si kdo koupil, co kdo komu řekl a tak. Ztracený čas.
S tou druhou dcerou si nemám o čem povídat. Sice jsou s jejím manželem oba mladí, ale mně připadají jak důchodci. Co koupili v kauflandu, kde je co v akci… žádné zájmy, koníčky, zájem o cokoli… Občas na tu zdvořilostní návštěvu jdu - ale sedět na zadku 2 hodiny v obýváku a vpodstatě mlčet - to je nadlidský výkon…

Příspěvek upraven 09.04.18 v 13:02

Lama Lama
Hvězda diskuse 46935 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 13:02
@arada píše:
Co nedáváš? Rozhodla ses žít s někým, kdo už nějakou rodinu měl a má. Pokud to nezvládáš, rozejdi se s ním. Neuškodilo by trochu tolerance. Určitě ty chceš, aby se všichni z rodiny partnera hezky chovali k tobě a tvým dětem. Tak dělej to samé. Jestli to neumíš, zůstaň sama.

ale ona nepíše o děte. píše o tom, že partner požaduje všechny. Co se stane, když prostě s Pepíkem z tenisu se kamarádit nebude a bude s nim na pivo jednou za měsíc chodit sám?

jednoslunicko
Kecalka 174 příspěvků 09.04.18 13:03

@Lama Lama No mně se nestane nic, ale partner je pak protivný. A že je to čím dál častěji. Jo - kdyby měl aspoň nějakého koníčka, to by bylo hej. On vlastně kromě rodiny koníčky a známe nemá a nikam nechodí.

Příspěvek upraven 09.04.18 v 13:04

Bábrdl
Generální žvanilka 20269 příspěvků 09.04.18 13:04
@jednoslunicko píše:

Tak asi je rozdíl, když se nechceš stýkat s jeho pratetou Bětou a kamarádem Lojzou a když se nechceš stýkat s jeho dětmi. :nevim:

Pro mne osobně by bylo neúnosné, pokud by můj nový partner nedokázal vyjít na slušné bázi s mými rodiči a mými potomky. Tzn. i nedokázal by mě doprovodit na rodinnou oslavu, protože „mu moje rodina nesedí“.

Naopak přátele a vzdálenější rodinu bych tak neprožívala. Máme s manželem společné i oddělené okruhy přátel. Neočekávám, že bude nej kamarád s mými kamarádkami, očekávám, že s nimi dokáže zdvořile konverzovat, když někdy přijedou na nějakou akci.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46935 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 13:04
@jednoslunicko píše:
@arada Já určitě nechci, aby se partner stýkal se VŠEMI z mé rodiny a přátel a aby mně VŠICHNI jeho přátelé měli rádi a chodili za mnou. V žádném případě mu nebráním, aby šel kdykoli za kýmkoli. Ale on trvá na tom, že musím všude s ním.Já bych byla každopádně ráda, kdyby mi sem psali především ti, co podobné věci zažívají. Ne ti, co o podobném tématu nemají potuchy. Díky.

vnímám to podobně. POtřebuji pro pohodový parnerský život, aby jsme měli společné. Společné koníčky, společné přátele, společné problémy, čas… A zároven byli schopní porozumnět tomu, že něco máme odlišné a mít prostor to realizovat. A to oboustranně - nejen, že mi to on umožní, ale že i on se sám dokáže realizovat beze mne, ne, že vše začíná a končí mou účastí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46935 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 13:06
@jednoslunicko píše:
@Lama Lama No mně se nestane nic, ale partner je pak protivný. A že je to čím dál častěji. Jo - kdyby měl aspoň nějakého koníčka, to by bylo hej. On vlastně kromě rodiny koníčky a známe nemá a nikam nechodí.Příspěvek upraven 09.04.18 v 13:04

pak bych se na to vybodla. :nevim: Ikdyby to bylo jen čučení do zdi, na bednu, pletení nebo paření počítačových her, ale musí se snad být schopný zabavit beze mě.

Jana525
Závislačka 4544 příspěvků 09.04.18 13:06
@jednoslunicko píše:

Ja nechapu, proc ma partner potrebu te vsude tahat. Treba ma nejaky komplex a ma potrebu druhym ukazovat, jak je spokojeny v novem vztahu. :mrgreen:
To, ze jsou spou da lide ve vztahu, prece neznamena, ze musi veskery cas travit stejne a delat, co je nebavi

ka2ka
Extra třída :D 12121 příspěvků 09.04.18 13:07
@jednoslunicko píše:
Ano, zdvořilostní kontakty dávám a sama mu nebráním, aby šel SÁM někoho z nich navštívit. Ale on je naštvaný, že někam nejdu s ním. Přitom já mám i svoje koníčky a kamarády a nenutím ho, aby se všeho účastnil. Mně třeba nebaví sedět někde na zadku na návštěvě a kvákat pořád dokola o tom, co si kdo koupil, co kdo komu řekl a tak. Ztracený čas.
S tou druhou dcerou si nemám o čem povídat. Sice jsou s jejím manželem oba mladí, ale mně připadají jak důchodci. Co koupili v kauflandu, kde je co v akci… žádné zájmy, koníčky, zájem o cokoli… Občas na tu zdvořilostní návštěvu jdu - ale sedět na zadku 2 hodiny v obýváku a vpodstatě mlčet - to je nadlidský výkon…Příspěvek upraven 09.04.18 v 13:02

o čem si povídáš s jeho druhou dcerou?

Lama Lama
Hvězda diskuse 46935 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 13:07
@Bábrdl píše:
Tak asi je rozdíl, když se nechceš stýkat s jeho pratetou Bětou a kamarádem Lojzou a když se nechceš stýkat s jeho dětmi. :nevim:

Pro mne osobně by bylo neúnosné, pokud by můj nový partner nedokázal vyjít na slušné bázi s mými rodiči a mými potomky. Tzn. i nedokázal by mě doprovodit na rodinnou oslavu, protože „mu moje rodina nesedí“.

Naopak přátele a vzdálenější rodinu bych tak neprožívala. Máme s manželem společné i oddělené okruhy přátel. Neočekávám, že bude nej kamarád s mými kamarádkami, očekávám, že s nimi dokáže zdvořile konverzovat, když někdy přijedou na nějakou akci.

stejně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Máma se vdává! Fotky malých svatebčanů vás dojmou

Princeznovské šaty velikosti panenky, fraky jako na tučňáka... a k tomu kopa... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro a proti: jedináčků přibývá. Je lepší mít jedno, nebo víc dětí?

Svět se mění a zavedený standard „rodina rovná se máma, táta a dvě děti“ už... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama