Nový přítel a vaše děti z předchozího vztahu

Anonymní
5.5.21 20:00

Nový přítel a vaše děti z předchozího vztahu

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti se vztahem a trávením času vašich dětí a nových partnerů. Nejde mi jen o trávení času, ale i další „praktické věci“, které do toho vstupují, typu finance, další dítě..Nastíním situaci, proč se vlastně chci zeptat a zjistit zkušenosti..možná se i uklidnit, znát nezaujaté názory. Mám dvě děti 4 a 7 let (ve střídavé péči), jsem půl roku rozvedená a mám přítele 6 měsíců (bývalý manžel má také přítelkyni). Děti jsem s ním seznámila zhruba po 3 měsících..sám vlastní děti nemá, je o 4 roky starší..předtím měl vztah 4 roky s partnerkou, která měla dcerku z předchozího vztahu a postupem času malou bral jako vlastní, bydleli spolu 3 roky v jeho domě, který nechal v době kdy spolu byli postavit. Plánovali spolu rodinu, chtěl vlastní dítě, ale pro neshody včetně neshod ve výchově malé se rozešli. Je mi s ním skvěle, rozumíme si jako kamarádi i jako milenci, máme spoustu společného a děti všeobecně má rád, umí to s nimi, máme podobné názory na výchovu a moje děti mají rády jeho. Já mám jednak problém důvěřovat tomu, že by mohl mít někdo rád takto „nevlastní“ děti a chtít s nimi trávit čas - jezdit s náma rád na výlety, bazén..a jednak mi jde o finance. Jak to máte vy s novými partnery? Přítel podniká, vydělává slušně, více než já, ovšem i já mám slušný plat (ač platím ještě hypotéku a mám samozřejmě i jiné běžné výdaje - ale to on také :-)). Už teď se bojím všeho co ještě díky uzavírkám v kovidové době nenastalo a nastane a situací, kdy spolu podnikat něco „placeného“. V posledních dvou týdnech mi několikrát řekl, že až otevřou obchody, musím mu pomoct a zajedeme spolu do nějakého nábytku a vybereme nějakou postel pro děti k němu domů..jeví se i nějaká společná dovolená..třeba výlet do zoo..nebo prostě všude kde se musí něco platit - restaurace..mě znervózňuje ta představa, až na to dojde, když to bude chtít platit za mě i za děti..cítím se kvůli tomu blbě, nejsem na tom tak špatně, abych to potřebovala, nicméně, abychom si rozdělovali útratu je zase blbé a je mi současně jasné, že jemu bude velmi pravděpodobně blbé, abych platila za něj já..možná řeším kravinu..ale přemýšlím, co s tím. Ještě bych dodala, že z jeho vyprávění o různých zážitcích z minulosti vyplynulo, že to měli s ex tak, že ona platila doma potraviny a drogérii a on všechno ostatní - bydlení, dovolené, auta, výlety..a druhé, co chci dodat je to, že exmanžel byl hodně škrt, ač vydělával dvojnásobek co já, stále jsem poslouchala, kolik co stojí, proč jsem koupila to a to ovoce, takhle drahé boty dětem, kdo bude platit, když jsme šli do restaurace (chodili jsme třeba 1×za 2 měsíce)..měli jsme oddělené účty a jeden společný, kam jsme přispívali na rodinné výdaje dle našich platů.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6442
5.5.21 20:14

Otazka tedy je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
5.5.21 20:20

Já taky moc nechápu otázku, ale pokud jde o rodinné finance, tak si to přeci také můžete rozdělit. Že ty potraviny a on ostatní výdaje a pokud jde o ty výlety třeba do zoo, tak ať on zaplatí vstupy a ty věci tam (jídlo, suvenýry, :nevim: ). Nebo jeďte metodu jednou ty, podruhé já. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6194
5.5.21 20:30

Pokud chce nech ho platit, kdyby nechtěl ženskou d detma, nechtěl do cizích děti občas něco investovat tak s tebou není a nenabízí, že koupi dětem postel.. Vždyť mu to můžeš zase nějak oplatit, až spolu budete bydlet na penězích se domluvíte. My máme s manželem každý svoje dítě z predchoziho vztahu a jedno společné. Manžel vydělává podstatně víc než ja a naším straší dětem kupuje oběma stejně, notasy, mobily, atd. další dražší věci, nedělá mezi nima rozdily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 20:47
@Pavlik Morozov píše:
Otazka tedy je?

Otázka asi nevyplynula, omlouvám se..otázka je na ty, co to mají, jak to řeší ony..a nebo na ty, co to tak nemají, co si o tom myslí, jak by to řešily..

• Citovat
  • Nahlásit
11450
5.5.21 20:57

Ve vztahu neni dobre chtit vsechno napul, pripadne se kvuli tomu citit blbe. Nejste obchodnici, jste partneri.
Kazdy dela to, co umi, co zvladne, co dela rad.
Jestli chce platit, at plati. At se citi jako chlap.
A ty zase jako zena zajistis takove to teplo rodinneho krbu, utulno, pohodu.
Hlavne to neber jako neco za neco, ze to musis dorovnavat nebo tak neco. Na to se nehraje, tahnete to spolu, kazdy do toho spolecneho prispiva jinak.
(kdyby se jeden flakal a vezl, tak je to samozrejme neco jineho, ale to neni vas pripad)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
5.5.21 21:11

Ježiš, teď se mi úplně vybavila vzpomínka, jak jsem tajně pod stolem podstrkávala peníze příteli, protože on se sice chtěl cítit jako grant, ale nechtěl za mě platit :lol: To samozřejmě není tvoje situace. Máš děti, co nejsou jeho. Nejlepší by bylo, abys mu to před výletem přesně řekla. Půjdeme spolu do ZOO? Tak já zaplatím vstup a ty jídlo? Nebo jak si to představuješ? Ono je mnohdy nejlepší se prostě otevřeně dohodnout předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31731
5.5.21 21:17

Měla bys mu na rovinu říct. Chci to zaplatit, je mi hloupé, abys postele do bytu pro mé děti platil ty…Prostě komunikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1481
5.5.21 21:44

Domluvit se predem, kdo co bude platit. Jednou ty, podruhe zase ja, co se tyce vyletu. Az budete ve spolecne domacnosti, tak na jidlo prispivat a bydleni napul. A navic to oceni, ze mas snahu platit i ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
5.5.21 21:47

My spolu žijeme, 1 dítě moje, 2.společné. Každý máme svůj účet a pak máme účet společný. Přispívám fixní částkou na syna z prvního vztahu, pak oba poměrnou částkou ze svého platu.

Bydlení, jídlo apid jede ze společného. Věci za syna navíc platím sama, teeba mobil, oblečení apod.

Co kdybyste si třeba založili společnou peněženku, ty tam dáš 3.000 za sebe a 1.500 za každé dítě (nebo jakoukoliv jinou částku, to je návrh) on 3 000 za sebe a společné akce s dětmi platíte z toho?

Jezdím s mamkou občas na dovolenou či wellness a takto to máme, neřešíme co kdo platil, kolik komu vrátit apod…

A třeba kamarádka jede vše napůl, má 1 své dítě a druhé společné, nedělá rozdíly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
5.5.21 21:50

@Alušáček Věř mi že to tak nebývá. Znám případ kdy také chlap si našel ženu a dítětem, zařizoval, kupoval a když se nastěhovaly tak s malou nevydrží, ani hodinu. Nic neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6442
5.5.21 22:09
@Anonymní píše:
Otázka asi nevyplynula, omlouvám se..otázka je na ty, co to mají, jak to řeší ony..a nebo na ty, co to tak nemají, co si o tom myslí, jak by to řešily..

Zalezi jak to chces uchopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
6.5.21 06:55

Hele, pokud je to jeho návrh, tak proč to neprijmes? Jestli netrpí nouzi, tak pohoda, ne? Já jsem teď na rd s naším společným dítětem a chlap platí veškeré výdaje na děti, tzn na své z předchozího vztahu i na mé 2 z předchozího vztahu. Neděláme rozdíly moje, tvoje.. Prostě naše děti.. Takže školy, výlety, nákupy oblečení atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6925
6.5.21 08:01

Přiznám se, že taky úplně nechápu dotaz (respektive to, kde vnímáš problém).
Nicméně zamyslím-li se nad tím, tak na pozadí toho příspěvku, který popisuje na první pohled vstřícné a gentlemanské chování Tvého partnera, cítím (možná nesprávně - zde si asi projikuju něco svého) cosi jako obavy z toho, že toto chování není 100 % nezištné a je do nějaké míry manipulativní (že na pozadí může být cosi jako snaha o kontrolu, nebo nastolení situace, kdy si Tě „zaváže“ a bude očekávat vděčnost).

Nedokážu moc odpovědět na otázku, zda je jeho chování či přístup normální (ve smyslu běžný). Obávám se, že na tuhle otázku ani odpovědět nejde, protože co člověk, to jiný přístup, jiná situace, jiné možnosti… Zkrátka jedna rovina je, jestli jsem lakomec nebo bych se rozdala, druhá rovina je, že se snadno dává, když je z čeho (a v tomto směru on asi nebude úplně „standardní partie“).

Moje výchozí situace je podobná té Tvé (rozvod, děti ve střídavce, slušné příjmy…), ale zase spousta toho, co řešíš, je pro mě ryze teoretický problém, kterému jsem zatím neměla vůbec šanci čelit (ve smyslu nový partner a jeho interakce s mými dětmi, společné hospodaření, atd.), takže i v tomto směru je moje odpověď limitovaná. Každopádně, moje nastavení je takové, že nerada přijímám něco, co nemůžu nebo nechci adekvátně oplatit. Proto, kdybych měla pocit, že jsem do toho tlačena, i na první pohled dobrými úmysly, asi bych se ozvala.
Možná je to špatná zkušenost z minulosti, kdy jsem se vícekrát setkala s tím, že chlap při rozchodu (nebo ještě i během vztahu) začal jakoby „uvažovat nahlas“, jestli jsem ho náhodou nevyužívala. Což o to, měla jsem svědomí naprosto čisté a nakonec při těch úvahách to dotyčný i sám uznal, ale bylo mi to nepříjemné. Nechtěla bych se dožít toho, že by mi vmetl, že mě vydržuje či vydržoval. Tedy…, vím, že náhled partnera na tuto otázku není jen o mně (on si může myslet, co chce, otázka je, jestli takový názor má nějakou oporu v realitě), ale pro mě je zásadní mít v tomto směru právě to čisté svědomí. Stejně tak preferuju určitou svobodu a nezávislost právě i v tom smyslu, že se nerada cítím někomu zavázaná, potažmo pak nucená pod taktovkou vděčnosti k něčemu, co nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
6.5.21 08:38

Nějak jsem z toho úplně nepochopila, jak to tedy vlastně plánujete. Budete bydlet spolu nebo zatím každý zvlášť? Pokud zvlášť, nevidím důvod zatím kupovat k němu postel pro děti. Máš děti ve střídavé péči, takže každý druhý týden jsi bez dětí, tak to můžete být u něj, pokud budeš mít děti, tak bych s nimi byla doma a on může být u vás. Placení výletů a dovolené bych nechala, až to nastane. Někdy zaplatí on, někdy můžeš zaplatit ty. Pokud u sebe nebudete bydlet a on jen bude někdy u vás, může nakoupit nebo zaplatit jídlo, ostatní si můžete zaplatit každý zvlášť. Primárně bych neodmítala placení od něj, ale taky bych asi byla ostražitá, zvlášť ve vztahu k dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat