Nový přítel má dluhy, které neplatí

Anonymní
23.7.13 10:24

Nový přítel má dluhy,které neplatí

Ahojky a předem se omlouvám za anonym.
Našla jsem si nového přítele, je úžasný, hodný atd…Má ve své péči svého 3 letého syna, městský byt, je ještě rok na rodičáku.
Problém je v tom, že má snad všude, kam se podívá dluhy, které do teď neplatil. Celkem to dělá cca 500 000 Kč. Chceme spolu bydlet, domluvili jsme se, že přestane dělat mrtvého brouka a exekuce začne řešit.
Já mám také 3 letou dcerku, do solečného bytu přinesu nějaké vybavení-pc, nábytek, tv…
Můj dotaz je, jak to udělat, aby můj majetek byl ochráněný před případným exekutorem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14090
23.7.13 10:26

Musíš mít na něj doklady o tom, že je tvůj… možná by bylo lepší chlapa u sebe snad ani nehlásit :roll:

Tohle snad nikdy nepochopím exekuce a dělat mrtvého brouka :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 10:28

@werunkaw123
Ono jde o to, že se budeme stěhovat my k němu. Já už od věcí doklady nemám právě, proto mi to vrtá hlavou, jestli to jde udělat nějak jinak. Třeba u notáře sepsat papír, nechat ho ověřit, že věci jsou moje?

• Nahlásit
  • Citovat
1010
23.7.13 10:28

No já osobně bych hlídala obě děti a chlapa nahnala do práce. Pokud by nechtěl… tak ruce pryč od něj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
23.7.13 10:29

Ještě jsem chtěla dodat, že bydlet můžete až potom co se prokáže že chce na sobě pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
23.7.13 10:30

Já bych do takový vztahu nešla, je vidět že je nezodpovědný a takový chlapa bych jako partnera nechtěla. Aby jsi tady za rok nezakládala diskuze, nemáme co jíst, chtějí nás vystěhovat nebo jak vystačit s 2000 na měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

@Lenny0
Do práce chce, ale jak píšu rodičák má ještě rok a mě už končí…Holky nesuďte ho, byl blbej, sám to přiznal a hlavní přece je, že s tím chce něco dělat ne? Není žádný nemakačenko, před rodičákem normálně pracoval…
Matka malého ydrhla, když mu byl rok do Německa a nikdo o ní neví, ani alíky neplatí

• Nahlásit
  • Citovat
14090

@Lenny0 :pankac: přesně tak :pankac:

Zakladatelko určitě to nějak jde, ale pokud on bude problémy řešit s danou exekučkou u které ten problém je, bude mít snahu splácet a bude s nimi komunikovat!!! tak vám nic zabavovat nebudou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731

Nikdy bych se v takovém případě nestěhovala, zažila jsem řádění exekutorů a bylo to hrozné. Jinak můžeš udělat předem soupis majetku, ale pokud přijdou exekutoři, nejspíš zabaví vše a Ty pak budeš muset podávat vylučovací žalobu, tzn měj od všeho doklady.. a ještě dodatek, ono dostat ty věci zpět někdy dost dlouho trvá, takže počítej s tím, že pokud vám tam naběhnou, můžeš být klidně půl roku bez vybavení :think:

Příspěvek upraven 23.07.13 v 10:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
23.7.13 10:31

I kdybys ty papíry měla, že je to tvoje, tak ti věci stejně nůžou zabavit a pak ti je zase v řízení vrátí, jenže to taky může být za kdovíjak dlouho, poškozené… K chlapovi bych se stěhovala, až by alespoň část dluhů vyřešil, planý kecy o tom, jak bude jiný a lepší jsou hezký, ale dluhy nepoplatěj, dokud neuvidíš konkrétí činy, tak buď velice opatrná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
23.7.13 10:32
@Anonymní píše:
@werunkaw123
Ono jde o to, že se budeme stěhovat my k němu. Já už od věcí doklady nemám právě, proto mi to vrtá hlavou, jestli to jde udělat nějak jinak. Třeba u notáře sepsat papír, nechat ho ověřit, že věci jsou moje?

mužeš zajít k notáři a sepsat dokument a nechat ho ověřit..musí tam být popis a název každé věci kterou si přineseš do domácnosti. Pozor nestačí to sepsat třeba u právníka, musí to být notářský zápis. Toď k tvé odpovědi..za sebe? nestěhovala bych se k němu ani za zlatý prase, ale každý strujce svého štěstí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22306
23.7.13 10:33

Vím, že v téhle chvíli se ti nový přítel jeví jako úžasný, ale na tvém místě bych do takového vztahu nešla už jen kvůli mému dítěti. Zodpovědnost ke svým závazkům je vlastnost, která buď je nebo není. V budoucnu se nezlepší a ty můžeš za čas zjistit, že žiješ s člověkem, který tě připraví o vše, co svou prací získáš. Budeš doplácet na jeho nezodpovědnost s nasekanými dluhy a předstíráním „mrtvého brouka“ a až opadnou růžové brýle zamilovanosti, bude to jenom práce, splácení bez vidiny něčeho lepšího. Nevím - tohle by pro mě bylo dost velkým varováním pro to, abych raději s takovým člověkem společnou budoucnost neplánovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11527
23.7.13 10:34

No promin, ale timto dokazujes, ze neni nezodpovedny jenom on :zed: laska dela divy :roll: nechapu jak muzes chtit pro dceru takoveho,,tatu" :zed:

Příspěvek upraven 23.07.13 v 10:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Nu musím to každopádně nějak pořešit co nejdřív :roll:
Bydlím s malou u jejího otce, který nás ale opustil a do konce srpna se tak jako tak musím odstěhovat. Ale to je z úplně jinýho soudku…
Jde mi o ten majetek, abych na tom nebyla byta já a hlavně malá.
Nejsem blbá nechci být s nějakým vyžírkou či s někým, kdo nepracuje, to ne

• Nahlásit
  • Citovat
646

Jses si jista, ze do toho chces jit? celkem nezodpovednej clovek, kdyz ma pulmilionovy dluhy :-( aby jste holky neprisly z kratka :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama