Reklama

Nový rodičák 216tis.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 09.11.10 13:41
Nový rodičák 216tis.

Holky a děvčata chci se zeptat ten slavný rodičák 216tis. se bude vztahovat na všechny nebo jen na ty co nastoupí od Nového roku na mateřskou a pak rodičák.Přemýš­lím,že pokud mám 3letou variantu tak mi to asi nevýjde tak bych asi měla začít šetřit žé?
Moc se v tom nevyznám proto prosím o radu Vás zkušenější.Děkuji :think: :think:

Reklama

Reakce:

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 09.11.10 13:44

toto se vztahuje pouze na 4. letou variantu, 2 a 3 nebyly změněny. U té 4. leté je to do 10. měsíce 7600 a od 10. měsíce 3800 do 4 let věku.

zari
Závislačka 3496 příspěvků 09.11.10 13:52

No tak já mám obavu, že se to týká nás všech, i těch, které už rodičák pobýrají. Počítám, že poslední měsíce mi ho pěkně krouhnou. Zatím jsem nikde nevyčetla, jak se to bude řešit.

EvaOstrava
Závislačka 3105 příspěvků 09.11.10 14:08

Abych pravdu řekla, nevím jak to vůbec bude a děsím se toho.
Co jsem tak zaslechla, tak se to bude týkat všech, včetně nás co už na rodičáku jsme.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62920 příspěvků 3 inzeráty 09.11.10 14:08

Žádný strop 216 tis. neschválili, tak holky neblbněte…

• 2 a 3 letá finančně žádná změna
  • 3 letou nutno zvolit dřív, myslím do 10 měsíců
  • 4 letá je 7600,– do 9 měsíců, pak 3800,–

Týká se to všech, takže ty co již mají 4 letý rodičák a dítě mezi 9 a 21 měsíci, tak jim to sníží dříve, ale jiné změny nejsou.

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 09.11.10 14:17

Jani díky za vysvětlení, hned se mi to nějak nezdálo, že jsem četla úplně jiné věci. Vždy čekám kdy napíšeš, protože máš v tomto neskutečný přehled:-)).

Karlllicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.10 14:42
j.a.n.i1 píše: Žádný strop 216 tis. neschválili, tak holky neblbněte…
Týká se to všech, takže ty co již mají 4 letý rodičák a dítě mezi 9 a 21 měsíci, tak jim to sníží dříve, ale jiné změny nejsou.

A kdyz uz mam vycerpano?Dcera ma vic jak tri roky.Jsem na 4 lete.

Uživatel je onlineCrystal87
Generální žvanilka 23858 příspěvků 09.11.10 16:10

a ono je to už natvrdo schválené jo?

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 09.11.10 16:12
Karlllicka píše:

Když není žádný strop, nemáš co vyčerpat. Myslím, že bys měla do těch 4 let věku pobírat furt 3800,–

Karlllicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 10:27
Gina108 píše:
Karlllicka píše:
Když není žádný strop, nemáš co vyčerpat. Myslím, že bys měla do těch 4 let věku pobírat furt 3800,–

Jsem myslela ze je strop 216 tis.

EvaOstrava
Závislačka 3105 příspěvků 10.11.10 11:24

Taky jsem myslela, že je strop 216 tisíc, psali o tom v Mladé frontě. Čert aby se v tom vyznal…
Je to děs, žít v nejistotě. Mění to co půl roku. Člověk nemůže naplánovat žádnou investici.

A mimo téma, nevíte jak je to s tím zavedením školného na vysokých školách???

karinka
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.11.10 15:01

byly dvě varianty, jak se změní rodičák a to, buď že se určí strop tj. Kč 216000,– a je na každé mamince, za jako dobu ho vyčerpá, nebo se změní pouze 4 letá varianta. No a poslanci nakonec odhlasovali tu druhou možnosti, takže teď to musí ještě schválit senát a podepsat prezident, ale tam si myslím už nebudou dělat žádné problémy.

dornicka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 10.11.10 16:19
EvaOstrava píše:
Taky jsem myslela, že je strop 216 tisíc, psali o tom v Mladé frontě. Čert aby se v tom vyznal…
Je to děs, žít v nejistotě. Mění to co půl roku. Člověk nemůže naplánovat žádnou investici.A mimo téma, nevíte jak je to s tím zavedením školného na vysokých školách???

Pokud vím, tak teď se řeší aktuálně to „zápisné“ na VŠ.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62920 příspěvků 3 inzeráty 11.11.10 18:16
karinka píše:
byly dvě varianty, jak se změní rodičák a to, buď že se určí strop tj. Kč 216000,– a je na každé mamince, za jako dobu ho vyčerpá, nebo se změní pouze 4 letá varianta. No a poslanci nakonec odhlasovali tu druhou možnosti, takže teď to musí ještě schválit senát a podepsat prezident, ale tam si myslím už nebudou dělat žádné problémy.

Jojo, přesně tak… a má to schvalovat ještě starý senát, kde má pravice většinu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >