Nový rodičák 216tis.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 09.11.10 13:41
Nový rodičák 216tis.

Holky a děvčata chci se zeptat ten slavný rodičák 216tis. se bude vztahovat na všechny nebo jen na ty co nastoupí od Nového roku na mateřskou a pak rodičák.Přemýš­lím,že pokud mám 3letou variantu tak mi to asi nevýjde tak bych asi měla začít šetřit žé?
Moc se v tom nevyznám proto prosím o radu Vás zkušenější.Děkuji :think: :think:

Reakce:
Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 09.11.10 13:44

toto se vztahuje pouze na 4. letou variantu, 2 a 3 nebyly změněny. U té 4. leté je to do 10. měsíce 7600 a od 10. měsíce 3800 do 4 let věku.

zari
Závislačka 3496 příspěvků 09.11.10 13:52

No tak já mám obavu, že se to týká nás všech, i těch, které už rodičák pobýrají. Počítám, že poslední měsíce mi ho pěkně krouhnou. Zatím jsem nikde nevyčetla, jak se to bude řešit.

EvaOstrava
Závislačka 3105 příspěvků 09.11.10 14:08

Abych pravdu řekla, nevím jak to vůbec bude a děsím se toho.
Co jsem tak zaslechla, tak se to bude týkat všech, včetně nás co už na rodičáku jsme.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 09.11.10 14:08

Žádný strop 216 tis. neschválili, tak holky neblbněte…

• 2 a 3 letá finančně žádná změna
  • 3 letou nutno zvolit dřív, myslím do 10 měsíců
  • 4 letá je 7600,– do 9 měsíců, pak 3800,–

Týká se to všech, takže ty co již mají 4 letý rodičák a dítě mezi 9 a 21 měsíci, tak jim to sníží dříve, ale jiné změny nejsou.

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 09.11.10 14:17

Jani díky za vysvětlení, hned se mi to nějak nezdálo, že jsem četla úplně jiné věci. Vždy čekám kdy napíšeš, protože máš v tomto neskutečný přehled:-)).

Karlllicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.10 14:42
j.a.n.i1 píše: Žádný strop 216 tis. neschválili, tak holky neblbněte…
Týká se to všech, takže ty co již mají 4 letý rodičák a dítě mezi 9 a 21 měsíci, tak jim to sníží dříve, ale jiné změny nejsou.

A kdyz uz mam vycerpano?Dcera ma vic jak tri roky.Jsem na 4 lete.

Crystal87
Generální žvanilka 23901 příspěvků 09.11.10 16:10

a ono je to už natvrdo schválené jo?

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 09.11.10 16:12
Karlllicka píše:

Když není žádný strop, nemáš co vyčerpat. Myslím, že bys měla do těch 4 let věku pobírat furt 3800,–

Karlllicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 10:27
Gina108 píše:
Karlllicka píše:
Když není žádný strop, nemáš co vyčerpat. Myslím, že bys měla do těch 4 let věku pobírat furt 3800,–

Jsem myslela ze je strop 216 tis.

EvaOstrava
Závislačka 3105 příspěvků 10.11.10 11:24

Taky jsem myslela, že je strop 216 tisíc, psali o tom v Mladé frontě. Čert aby se v tom vyznal…
Je to děs, žít v nejistotě. Mění to co půl roku. Člověk nemůže naplánovat žádnou investici.

A mimo téma, nevíte jak je to s tím zavedením školného na vysokých školách???

karinka
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.11.10 15:01

byly dvě varianty, jak se změní rodičák a to, buď že se určí strop tj. Kč 216000,– a je na každé mamince, za jako dobu ho vyčerpá, nebo se změní pouze 4 letá varianta. No a poslanci nakonec odhlasovali tu druhou možnosti, takže teď to musí ještě schválit senát a podepsat prezident, ale tam si myslím už nebudou dělat žádné problémy.

dornicka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 10.11.10 16:19
EvaOstrava píše:
Taky jsem myslela, že je strop 216 tisíc, psali o tom v Mladé frontě. Čert aby se v tom vyznal…
Je to děs, žít v nejistotě. Mění to co půl roku. Člověk nemůže naplánovat žádnou investici.A mimo téma, nevíte jak je to s tím zavedením školného na vysokých školách???

Pokud vím, tak teď se řeší aktuálně to „zápisné“ na VŠ.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 11.11.10 18:16
karinka píše:
byly dvě varianty, jak se změní rodičák a to, buď že se určí strop tj. Kč 216000,– a je na každé mamince, za jako dobu ho vyčerpá, nebo se změní pouze 4 letá varianta. No a poslanci nakonec odhlasovali tu druhou možnosti, takže teď to musí ještě schválit senát a podepsat prezident, ale tam si myslím už nebudou dělat žádné problémy.

Jojo, přesně tak… a má to schvalovat ještě starý senát, kde má pravice většinu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >