nový výtah v družstevním domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medin
Kecalka 184 příspěvků 17.05.09 12:22
nový výtah v družstevním domě

Dobrý den, nemáte náhodou někdo skušenost jestli musím souhlasit s výtahem a firmou kterou nam vybralo družstvo aniž by nam dali jakoukoliv možnost výběru? Já mam byt v os. vlas. ale bohužel nas neni dost nato aby jsme udělali svoje družstvo. A ted nam maji dělat nový výtah ale ještě menši než ten co mame ted a tvrdí že jiny nelze, ale mi jsme si nezavysle nechali vypracovat navrch od jiné firmy a ta je schopná udělat výtach podstatně větší a za skoro ty samé peníze. Děkuji za rady a nápady.

Reakce:
Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 17.05.09 12:28

neporadím jen jsem zvědavá a zeptám se na firmy??? manžel pracuje jako servisní technik u výtahů schindler.. a nadává jak je jeho firma drahá… tak je to taková „profesionální deformace“ jakou firmu vám vybralo družstvo a jakou vy? díky za odpověď!

Medin
Kecalka 184 příspěvků 17.05.09 12:34

Družstvo vybralo nějakou osrava něco ale nevym přesně a hlavně nutno podotknout že přes naše družsto je vše podstatně drašší. mi jsme si nechali dělat návrchu moravskoslezské výtahy spol. s.r.o. jinak výtah mame ještě 5let v zaruce ale prý nevyhovuje podle nějakych norem ale na družstvu mi nikdo nechce řict podle jakych

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 17.05.09 14:04

aha díky!!!

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 17.05.09 15:17

A vy už máte ty dveře co se samo zavírají?Tady se taky měnil výtah a je menší :twisted: než byl.No a družstvo nám vybralo firmy nebo,kdo chtěl tak navrhl a pak se to odsouhlasilo podle mě nemůžou s Vašima penězma disponovat,jak chtějí .
Ale jestli vy chcete udělat větší výtah,jako že by jste tam zbouraly tu šachtu a a zvětšili jí tak to se prý opravdu dělat nemůže vysvětlovali mi to kdysi proč,ale nevím,jak je to u Vás my máme 7 poschodí.No a my jsme v 6 a jelikož se výtah zmenšoval a já byla v tu dobu těhule tak jsme podle toho museli kupovat kočár s trojkolkou jsme co dělat :twisted: ,aby jsme se tam vešli :twisted:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 17.05.09 17:53

Nám v paneláku udělali výtah kupodivu větší a má i vnitřní zavírací dveře. Dělala to fa Schindler, byli drahý jak pes a ještě si na práce najali ukrajinské „umělce“ co pomocí rozbrušovačky založili požár a vyhořely 3 byty :evil:
Obávám se, že to rozhodnutí družstva asi sama neovlivníš. Možná podat stížnost na to jak družstvo hospodaří, když vybrali dražší firmu. Jestli máte nějakou revizní komisi, tak přes ní.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 17.05.09 22:49

Ahoj,

nevim, jestli se neceho domuzete, ale jedine poslat na ne opravdu nejakou kontrolu - z ceho vybirali a na zaklade ceho tato nabidka vyhrala?

My mame byt v os.vlastnictvi, mame SVJ, vytah budeme delat pristi rok na jare. Budeme mit s dvojityma dverma, kabina bude o 15 cisel delsi, dvere o 5 cm sirsi. Vytahova sachta zustane, protoze pokud by se menila, je to na stavebni povoleni, posouzeni statika atd a to se ti financne nevyplati. Vytahy nam bude delat firma VVS ceske vytahy, byla o vice jak 200tis lacinejsi nez slavny Schindler, ktery navic tvrdi, ze nedokaze delat pruchozi vytah, ktery mi potrebujeme.

nezkusena_mamina
Závislačka 2689 příspěvků 18.05.09 10:31

Ahoj,

Stazi - moc prosím, kolik podlaží má Váš dům? A na kolik ten výtah příjde? Právě to v baráku řešíme a každý má své „zaručené“ informace :roll: . Díky za odpověď.

Medin
Kecalka 184 příspěvků 18.05.09 11:25

Ahojte moc vam děkuji za reakce, u nas v baraku je vyc lidí kteří chtěji větši vytach každy nadavá ale nic neděla a zase to bude na mně at to nějak udělam, dneska tam mam jednáni tak pak vam dam vědět jak to dopadlo. Jinak co se týka statika tak to už mame v ceně šachtu bourat nebudem jen posunem dveře a tak nam vznikne vyc mýsta. A ta firma nam to byla i přeměřit a jde to tak jsem zvědavá co nato na družstvu. Menší výtach už by byl hruza jsme v 7 patře a už ted se mi tam kočárek vejde tak akorat a ani cm navýc tam neni. Tak snad to nějak domluvym

ka-tka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 18.05.09 11:33

tak ja taky pridam

u nas Byli 2 firmy¨Shindler a Otis

vyhral Otis, i kdyz je drazsi, ale po exkurzi obou produktu, to vyhral Otis.
Je drazsi asi o 100000 KC, ale zase mame 5 let servis zdarma- co Shindler nenabizel.

Vytah bude uvnitr delsi cca o 15 cm, bude mit vnitrni dvere- samozasupovaci, a provoz neni vubec slyset.....

vcera jsem jeste byli v panelaku kde uz vytah funguje a zkouseli provoz s nasim kocarkem- mame slaloma a zadny problem, kocar, ja, manzel a jeste kluk 4 roky

Medin
Kecalka 184 příspěvků 19.05.09 11:50

Tak včerá to dopadlo dobře vyhadala jsem nam větší výtah i když fitma zustala stejna a za 3 tydny už se na to vrhnou.

madu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.10 20:03
vytah

Musite mit stanovene družstvo a společně odsouhlasit vytah podle novych stanov, nabidku pokud mate lepši můežete předložit k posouzeni a musi odpovidat stanovám musi vas byt jak polovina lidi, ale lepši se je domluvit jinak mate dvoje učetnictvi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Volný z SPD označil Havla za vlastizrádce a strhla se mela. „Je to můj názor!“

Z facebookového a twitterového profilu člena SPD Lubomíra Volného (45) se... číst dále >

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >