Nový vztah a strach z něj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 09:42
Nový vztah a strach z něj

Ahoj maminky,
moc se omlouvám za anonymitu, ale mám problém a nechci, aby se vědělo v mém okolí jak to mám.
věřím, že mi poradíte.
Jsem sama se synem, 6 let. Manžel mě opustil v těhotenství a od té doby mám asi blok na muže a vztahy s nimi.
Byli jsme dlouho sami, až když měl syn 4 roky, seznámila jsem se s mužem, ale ukázalo se, že je hrubián, despota a manipulátor. Vloni jsem krátce byla s dalším mužem, ale bylo to něco podobného. Také mi chtěl diktovat a syna neustále kritizoval.
Kamarádka mě teď seznámila s mužem, který je opak. Je hodný, laskavý, zajímá se, stará se, pořád by mi chtěl pomáhat. Je až moc upřímný, takže mi každou chvíli říká, že se do mě zamiloval a popisuje mi všechny pocity které má. Pořád mi lichotí, chválí atd.
Jenže já se bojím s tímto mužem navázat bližší vztah, bojím se změny která by mohla nastat, bojím se případného soužití a narušení našeho zajetého harmonogramu, stylu a všeho co s tím souvisí. Ted jsme pány svého času, můžeme si dělat co chceme…ale já stejně vnitrně cítím, že mi chybí ten rodinný život. Zároveň se ale bojím udělat ten krok.
Je to normální? Nemáte nějaké rady jak se toho pocitu strachu zbavit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
DevilLady
Stálice 100 příspěvků 26.10.18 09:52

A ty ho také miluješ?

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 26.10.18 09:52

Chápu tvoje pocity. Ale ni cjiného než to krůček po krůčku zkoušet asi neporadím. Vždyť to nemusí být ze dne na den. Zkus to takhle vysvětlit i partnerovi. Pokud je tolerantní, pak tě určitě podpoří.

Vždyť už jsi sama nejdnu změnu zažila. Zvládla jsi péči o miminko, sama teď zvládáš velkého kluka. Takže máš být na co hrdá a dokazuje to, že jsi silná. Strach je přirozený, ale určitě to stojí za to, to zkusit překonat. Pokud on za to stojí.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8382 příspěvků 26.10.18 09:56

a není to tím, že tě přitahujou „rebelové“, který ti sam tam jednu střelej a tenhle je opačnej citlivej hodňák a vnitřně cítíš, že to nebude fungovat ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 10:05

@DevilLady není mi lhostejný, ale na zamilování je brzy aspon u mě

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 26.10.18 10:10

Já si myslím, že až poznáš někoho, s kým TO tam bude, tak tolik váhat nebudeš… To je aspoň moje zkušenost. :kytka:

Celina
Závislačka 3618 příspěvků 26.10.18 10:15

Zamilovaní buď je, nebo není…později nepřijde, spíš bych se zamyslela nad tím, že despotové tě neděsí a se slušným chlapem máš strach navázat vztah? To snad radši buď s malým sama a zatím to nelámej přes koleno

DevilLady
Stálice 100 příspěvků 26.10.18 10:26
@Anonymní píše:
@DevilLady není mi lhostejný, ale na zamilování je brzy aspon u mě

Dej tomu čas a volný průběh a uvidíš. I když myslím že zamilovanost nemůže přijít časem, buď je nebo není :nevim:
Nepřijde mi fér vůči tomu chlapovi udržovat s ním vztah, jen proto, že po předchozích zkušenostech je to konečně slušný člověk i když ho nemilujes :think:

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 26.10.18 10:27

S tímhle nebudeš šťastná…hledáš podvědomě hrubiány, despoty a manipulátory…holt ženská…

DevilLady
Stálice 100 příspěvků 26.10.18 10:30

@ontar
Nemyslím že žena nutně musí vyhledávat hrubiany jen proto že s nějakým takovým už byla :roll:

Celina
Závislačka 3618 příspěvků 26.10.18 10:33
@DevilLady píše:
@ontar
Nemyslím že žena nutně musí vyhledávat hrubiany jen proto že s nějakým takovým už byla :roll:

to ne, ale zakladatelka i po špatné zkušenosti preferuje dál stejné typy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 10:38

@Celina @DevilLady nehledám si stejný typ…možná je jen u mě problém, že mám věřit tomu, že tento je jiný…

DevilLady
Stálice 100 příspěvků 26.10.18 10:48
@Anonymní píše:
@Celina @DevilLady nehledám si stejný typ…možná je jen u mě problém, že mám věřit tomu, že tento je jiný…

Aha, takže po špatné zkušenosti si už říkáš že všichni jsou stejní :think:
Neboj, nejsou :hug: radila bych nijak nepospichat, uvidíš jak se vybarví

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 26.10.18 10:51

Já bych si spíš dala pozor na to, aby tenhle nemanipuloval jiným způsobem. Už to vyprávění, jak tě miluje a všechny jeho pocity jsou na pováženou. Tohle přesně dělal můj ex a vyklubalo se z něj (bohužel pozdě), to co byli tvoji ex. Pět let mě psychicky deptal a já neměla sílu od něj odejít. Dokud jsem nepotkala někoho jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 10:54

@Aduš8 z toho mám právě strach. On by chtěl být pořád se mnou…ale já chci mít i svůj život. Nejhorší je, že už se pomalu ztrácím v tom co chci

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >